► Pilnie poszukujemy nauczycieli Obrony przed Czarną Magią, Zielarstwa, Astronomii, Numerologii, Starożytnych Run, Zaklęć, Quidditcha oraz Historii Magii!
► Trwają zapisy do klubu pojedynków!
► Lekcja eliksirów zakończona!
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

126
125
110
103

Luty 2000r.
Pełnia: 16-18.02 (10-13.05)
Wielka Brytania tonie w zwałach śniegu. Zaspy utrudniają transport miejski, a rzeki i jeziora pozostają skute lodem. W dzień ok. -8'C, w nocy jeszcze mroźniej, ok. -14'C.

Poprzedni temat «» Następny temat
Błonia
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 10:16 pm   Błonia
   <Multikonta: Jasmine Gingers

Błonia otaczające zamek, na których odpoczywają uczniowie po egzaminach. Zimą bawią się na śniegu i urządzają wojny na śnieżki. Znajduje sie tam jezioro, w którym żyje kałamarnica.

Gabriela Frees
Gość
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:05 pm   

Znudzona spacerowałam po błoniach. Od jakiegoś czasu w zamku panowała jakaś dziwna admosfera. Nigdy zbytnio nie interesowałam się życiem i działaniem szkoły jeśli oczywiście nie chodziło o Quidditcha. Wiatr bawił się moimi brązowymi włosami. W oczach widać było znudzenie. Wyjęłam z kieszeni gruby czarny marker i zaczęłam bazgrać coś niewyraźnie na swoim nadgarstku. Kiedy skończyłam spojrzałam na napis "Armagedon". Uśmiechnęłam się mimowolnie do siebie. Lubiłam to słowo znalazłam je kiedyś w jakieś mugolskiej książce i spodobało mi się.
W końcu nawet chodzenie po budzących do życia błoniach nie wystarczało mi. Zrezygnowana siadłam na ziemnej i mokrej trawie. Olałam fakt, iż moje ukochane jeansy właśnie się moczą i zaczęłam pustym wzrokiem patrzeć w przestrzeń przede mną.

Draco Malfoy
II rok | Starożytne języki i liczby
Pupil: sowa - Jaspis
Różdżka: włókno z serca testrala, 12,5 cala, dąb, słabo elastyczna
Sakiewka: 20g
Eliksiry: 15
Zielarstwo: 8
Transmutacja: 10
Z. ofensywne: 35
Z. defensywne: 18
Miotlarstwo: 14
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:13 pm   
   <Multikonta: James Harvin

Crabbe i Goyla szlag trafił. Pewnie znowu objadają się w Wielkiej Sali albo próbują dostać do kuchni... Idioci... Rzucił okiem na błonia zastanawiając się komu tym razem można uprzykrzyć zycie, ale niestety nie znalazł tu swoi8ch ulubionych ofiar. Jeszcze trochę i przyjdzie mu się nudzić, ech... to do niego było dopiero niepodobne. Jego uwagę przykuła jakaś dziewczyna, Ravenclaw... jasne, Ci to dopiero mają przesadzone wyobrażenie o sobie.
-Hej, widziałaś może dwóch takich wielkich i niezdarnych Ślizgonów gdzieś w okolicy?-spytał, a bo spytać oczywiście nie zaszkodziło, wręcz miał takie prawo.
Wógle gdzie się podziała reszta Ślizgonów? Czyżby stawali się powoli gatunkiem wymarłym? Pff... tak powinno się wykończyć szlamy, a nie czarodzieji czystej krwi.

Gabriela Frees
Gość
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:20 pm   

Usłyszałam jak ktoś coś mówi do mnie. Niepewnie odwróciłam twarz do tyłu by spojrzeć na osobę, która przerywa mi moje zamyślenie.
-Przykro mi ale jesteś jedynym Ślizgonem jakiego widziałam dzisiaj. -Powiedziałam od nie chcenia po czym znowu spojrzałam do przodu. Spojrzałam w stronę chatki gajowego, z której jak zwykle unosił się dym. Uśmiechnęłam się delikatnie na myśl o tym miłym pół olbrzymie. -Miło, że martwisz się o swoich kolegów.- Dodałam jeszcze, nawet nie spoglądając na chłopaka.

Draco Malfoy
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:27 pm   

-Martwię się? Po prostu nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni.-rzucił nie bardzo rozumiejąc jak ktoś taki jak on mógłby się marwtić o cokolwiek niż własną skórę, szczególnie jesli chodzi o tych dwóch głąbów.
Powędrował za wzrokiem dziewczyny krzywiąc się na widok dymu unoszącego się z chatki gajowego. Jak on niecierpiał tego śmiesznego i rozlazłego olbrzyma. Wiele by dał, by jak najszybciej usunięto go ze szkoły, ale niestety w tym nawet jego ojciec nie mógł pomóc, przez to, że Hagrid był ulubieńcem Dumbledore'a.
Jak ja się cieszę, że ten wielkolud już nas nie uczy. Sam powinien zostać zakwalifikowany jako magiczne stworzenie.-odparł kpiącym głosem.[/b]

Gabriela Frees
Gość
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:33 pm   

Na sekundę zamknęłam oczy by uspokoić się. Rodzice na pewno wysłali by mi stado wyjców gdybym nawrzeszczała na syna Malfoyów. Wolałam nie przypominać tym zadufanym ludziom o swoim istnieniu, tak było łatwiej żyć. Otworzyłam oczy po czym znowu sięgnęłam po swój mazak. Otworzyłam go i nabazgrałam sobie kreskę na nogawce spodni.
-Dlaczego tak uważasz.- Spytałam dalej nie zaszczycając go swoim spojrzeniem.- Może jego ciasteczka są twardsze od kamieni ale to nie znaczy, że nie jest miłym człowiekiem. A tak w ogóle to gdzie moje maniery jestem Gabriela Frees. -Powiedziałam podnosząc się jak się domyślałam byłam od niego niższa.

Draco Malfoy
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:42 pm   

-Draco Malfoy-przedstawił się krótko samo przedstawianie się uznając za zbędny cyrk, bo chyba jego to każdy tu znał, a przynajmniej każdy powinien znać.-Miły człowiek? Jasne... ten gośc to kompletny kretyn, ale nic nie można zrobić na to, że tu jest.-mruknął zwężając spojrzenie a jego mina mogła świadczyć tylko o tym, że mówił o czymś prawie, że dla niego obrzydliwym. Zresztą, nie będzie się poniżał do tego stopnia, żeby mówić o byle gajowym w superlatywach. Miał większe ambicje i większe priorytety.
-Może nowy nauczyciel opieki nad magicznymi stworzeniami okaże się bardziej kompetentny.-skwitował rzucając jeszcze krótkie spojrzenie na chatkę gajowego... kolejny wielbiciel mugoli... żałosne.

Gabriela Frees
Gość
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:48 pm   

-Czyż nie jest to smutne gdy człowiek jest zamknięty na jedną i jedyną myśl o świecie. Nie dopuszczając do siebie możliwości, że jest inaczej. Życie jest w tedy takie smutne.- Powiedziałam po czym znowu odwróciłam się do niego plecami. Nigdy nie przepadałam za Ślizgonami i czarodziejami jego pokroju. Zawsze jednakowoż uważałam, że ich życie jest smutne. Bo przecież tak było. Nie każdy mógł albo po prostu chciał wybić się i myśleć tak jak sam chciał bojąc się wielu rzeczy. Każdy miał swoje powody dla, których robił tak, a nie inaczej.

Draco Malfoy
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:54 pm   

Chłopak spojrzał na nią zdziwionym wzrokiem, bo nie bardzo rozumiał o co chodzi Krukonce w tym momencie. Jakieś smutne zycie? Ale w odniesieniu do kogo? Chyba nie do niego. Miał wszystko to co chciał na jedno skinienie ręki, robił co chciał, nie uznawał żadnych autorytetów i przy tym dobrze się bawił. To było dla niego teraz najważniejsze.
-Jeśli ktoś ma smutne życie, to jego problem.-wzruszył ramionami.-Pewnie do tego sam jest sobie temu winny.-mruknął pewnym siebie głosem przenosząc wzrok na dziewczynę i mierząc ją uważnie wzrokiem. Nawet jeśli mówiła w odniesieniu do siebie, nie ruszało go to, nie jego życie, nie jego problem. Proste. Miał dużo ważniejszych rzeczy na głowie niż zajmowanie się cudzymi problemami.

Gabriela Frees
Gość
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 5:00 pm   

"Zaślepienie jest jeszcze smutniejsze- pomyślałam po czym znowu usiadłam. Zrobiłam markerem kolejną kreskę na nogawce." Przypomniałam sobie melodie jakiejś mugolskiej piosenki i delikatnie uderzałam opuszkami palców o kolano wystukując rytm.
-Który ptak ma lepiej ten brzydki, mały ze złamanym skrzydłem jednakowoż na wolności, czy może piękna sowa, zamknięta w złotej klatce dostająca wszystko co chce?- Zadałam pytanie cicho.

Draco Malfoy
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:16 pm   

Spojrzał na nią zdziwionym wzrokiem lustrując teraz ją pod tym kątem czy to przypadkiem nie jest jakaś pomylona dziewczyna, która doznała szoku na skutek czegokolwiek tam. Jakoś mało go to interesowało...
-A co to za różnica? Jeśli jest ze złamanym skrzydłem to na co mu ta wolnośc?-wzruszył ramionami nie bardzo nawet rozumiejąc do czego te słowa dziewczyny prowadzą.-Najlepiej ma ten, który na innych poluje, bo jest najsilniejszy i najszybszy... takiego ptaka każde pierzaste stworzenie się boi.-skwitował spoglądając na nią usatysfakcjonowany swoją ripostą.

Gabriela Frees
Gość
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:38 pm   

-Czyli siła jest rozwiązaniem.- Bardziej stwierdziłam niżeli zapytałam. "Tego się można było spodziewać po Ślizgonie- pomyślałam patrząc zamyślonym wzrokiem na horyzont." Była piękna wiosna. Z każdą chwilą robiło się coraz cieplej. Wszystko budziło się do życia. Westchnęłam i wzruszyłam ramionami. Dopisałam jeszcze parę kresek na nogawce tworząc literę "W". Miałam ochotę położyć się tu i zasnąć. Jednak nie ufałam na tyle temu całemu Malfoy'owi by sobie tak spokojnie przy nim drzemać. Merlin jeden wie czy nie rzucił by we mnie jakiejś złośliwej klątwy.

Draco Malfoy
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:45 pm   

-Siła prowadzi do władzy, a władza zawsze jest rozwiązaniem.-mruknął z kolejnym niezrozumieniem spoglądając na te "symbole" rysowane przez Krukonkę.-Po co to robisz?-spytał odruchowo wkładając dłonie do kieszeni.
Właściwie mało go interesowało zachowanie dziewczyny, ale nikt mądry by się chyba bez powodu nie popisywał atramentem. A może to jakiś symbol albo podobna głupota? Tego nie wiedział, w każdym razie pytanie padło, a panicz Malfoy nie zamierzał go cofać. Jakieś głupie, kreski, literki... tak sobie poczynają pierwszoroczniacy, bez przesady...

Gabriela Frees
Gość
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:50 pm   

-Nudzi mi się- powiedziałam pisząc kolejną literę na nogawce.- Nie mam obecnie żadnego interesującego zajęcia, więc pisze sobie na nogawce. Czy masz z tym jakiś problem.- Spytałam nadal nad wyraz spokojnie. Gość zaczynał mnie powoli denerwować. Jadnak nie miałam ochoty dawać mu satysfakcji, że udało mu się wyprowadzić mnie z równowagi. Właśnie dlatego nie miałam zamiaru zdejmować maski, którą nałożyłam na twarz.

Draco Malfoy
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:58 pm   

-Nie.-odpowiedział oschle obrzucając dziewczynę pogardliwym spojrzeniem jakby była kolejną osobą nie godną jego towarzystwa.-Prędzej ty masz problem ze sobą.-mruknął przechylając lekko głowę, a na jego wargach zakwitł minimalny złośliwy uśmieszek.
Już samo to, że Krukonka z nudy pisze sobie po nogawce wydało mu się nienormalne, no bo kto o zdrowych zmysłach zabiera się za takie głupoty z powodu nudy? Jak się jej nudzi to niech się zajmie nauką albo czymś pożyteczne, a nie czymś co zaczyna świadczyć o jej uwstecznieniu umysłowym xd. Zresztą, nie jego sprawa, nie jego Dom, nie jego problemy. Miał już kilka swoich na głowie i ni8e potrzebował więcej.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi