► Rozpoczyna się lekcja Eliksirów.
► Trwa lekcja Mugoloznawstwa.
► Rusza krukońska lekcja wychowawcza!
Wyniki konkursu naukowego z ONMS!
► Zakaz wycieczek do Hogsmeade!
► Event Kadra vs Uczniowie zakończony!
► Poszukujemy nauczycieli Starożytnych Run, Numerologii, Zielarstwa, Wróżbiarstwa i Obrony przed Czarną Magią!

Minęły dwa lata od Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall, a życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Nie oznacza to jednak, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone, a tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony. Czytaj więcej.
Listopad 2000r.
Pełnia: 01-03.11 (22-25.08)
Pochmurno, nieustający deszcz i silne wiatry. W dzień ok. 6'C, w nocy temperatura spada do ok. 2'C. Możliwe okoliczne przymrozki.
129
362
132
180


Poprzedni temat «» Następny temat
Prorok - nr 669
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3948
Wiek: 29 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 20g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Pią Cze 28, 2019 5:12 pm   Prorok - nr 669
   <Multikonta: Jasmine GingersWstęp wzbroniony

Uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie doskonale znają reguły rządzące się tą magiczną placówką, ale niestety wciąż zdarzają się przypadki łamania zasad, a w konsekwencji zagrożenia życia i zdrowia młodych czarodziei. Wprowadzane zakazy czy nakazy mają przede wszystkim na celu zapewnić im bezpieczeństwo, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Szczególną popularnością wśród niedoszłych samobójców cieszy się Zakazany Las zamieszkiwany przez różnego rodzaju stworzenia i istoty, które nie zawsze będą przyjaźnie nastawione do uczniów Hogwartu. W ostatnim czasie odnotowano tam szczególną aktywność dementorów. Od czasu gdy te przerażające stworzenia przestały pełnić funkcję strażników Azkabanu trudno przewidzieć kiedy, gdzie i w jakim celu mogą się pojawić, a ich skupiska pozostają poza kontrolą magicznej społeczności. Zakazany Las może skrywać również tajemnice, których odkrywanie
może zakończyć się śmiercią. Po ostatnim patrolu aurorów w tych okolicach zidentyfikowano kurhany pełne żywych trupów. Niekontrolowany głód ciała, jaki przejawiają te potwory w zetknięciu z nieostrożną grupą uczniów mógłby zwiastować tylko katastrofę. Według naszych nieoficjalnych informacji doszło do takiego incydentu, w wyniku którego ucierpiała jedna uczennica. W obliczu tej niefrasobliwości młodych czarodziejów dyrektor McGonagall być może będzie musiała zaostrzyć kary za beztroskie wycieczki do przyszkolnej puszczy.

Zakazana wioska


Do groźnego zdarzenia z udziałem uczennicy Hogwartu doszło we Wrzeszczącej Chacie na terenie Hogsmeade. Prawdopodobnie miało tam miejsce starcie dziewczyny z groźnym czarownikiem. Na skutek tej potyczki krukonka trafiła z poważnymi obrażeniami do Skrzydła Szpitalnego, gdzie dzięki profesjonalnej pomocy medycznej doszła do siebie. Ta sytuacja z pewnością zakończyłaby się dużo tragiczniej, gdyby nie interwencja aurorów, którzy od jakiegoś czasu mieli na oku ten zniszczony budynek jako przypuszczalne miejsce wizyt czarodziejów mogących stanowić zagrożenie dla magicznej społeczności, a w szczególności dla chętnie odwiedzających tę wioskę uczniów Hogwartu. Natychmiast po tym incydencie dyrektor McGonagall podjęła decyzję o tymczasowym zakazie wycieczek do Hogsmeade w ramach maksymalnego zapewnienia bezpieczeństwa młodym czarodziejom. Niestety, w najbliższym czasie uczniowie będą musieli zapomnieć o weekendowych wypadach do wioski. Ministerstwo Magii nie podaje dokładnych danych napastnika, aczkolwiek Szef Biura Aurorów Gawain Robards zapewnia, że znana jest już tożsamość sprawcy i podjęte zostaną wszelkie działania mające na celu wytropienie czarownika oraz pociągnięcia go do odpowiedzialności za tą bestialską napaść na młodą dziewczynę.

Mroczne księgi


Po Bitwie o Hogwart masowo dokonywano przeszukań w domach czarodziejów współpracujących z Tym Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać bądź podejrzanych o taką współpracę. W wielu takich posiadłościach znaleziono księgi bezpośrednio nawiązujące do praktyk czarnomagicznych. O ile sama wiedza niekoniecznie musi być niebezpieczna, o tyle praktykowanie takiej sztuki już tak. Szczególnie groźne może się okazać zetknięcie z takimi praktykami przez młodych, jeszcze niedoświadczonych czarodziejów. Co prawda w Hogwarcie próżno szukać stanowiących tak duże zagrożenie dzieł, nawet w Dziale Ksiąg Zakazanych, ale jednak zawarte w ulokowanych tam księgach wzmianki mogą wzbudzać niebezpieczną ciekawość u uczniów. A ta ciekawość może przełożyć się na próby zdobycia wiedzy, co wiąże się z kolejnym łamaniem zasad rządzących Hogwartem. Prawdopodobnie młodzi nawet nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań, bowiem w tym Dziale spotkać można lektury, które tylko w rękach rozważnych i odpowiedzialnych uczniów mogą okazać się przydatną pomocą naukową. W pozostałych przypadkach skutki mogą doprowadzić do nieprzyjemnych, a nawet bolesnych doświadczeń. Na szczęście na straży porządku stoi szkolna bibliotekarka, która pilnuje aby wszystkie księgi były w komplecie i nic nie zniknęło.
Zakamarki Hogwartu

W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie można się natknąć na wiele różnych zakamarków, z których jedne zaskoczą nas przyjemnymi niespodziankami, a inne wprost przeciwnie, będziemy wspominać z niesmakiem czy zażenowaniem. Po kolejnym zgłoszeniu zaniepokojonych uczniów z Izby Założycieli na V piętrze placówki usunięto kilka zagnieżdżonych boginów, które szczególnie dla młodszych adeptów magii były wyzwaniem ponad ich siły, bowiem zaklęcie Riddiculus służące do walki z tymi stworzeniami jest nauczane dopiero na III roku. Niewykluczone, że i kilku starszym uczniom po takim spotkaniu z boginami śniły się po nocach koszmary. Hogwart jako ogromny zamek ma również do zaoferowania kilka tajemnych przejść, jednak należy uważać jaką drogę się obiera za właściwą, bowiem znany jest przypadek młodego czarodzieja, który zaginął w szkole i odnalazł się błądząc w labiryncie korytarzy i schodów dopiero po kilku dniach. Należy więc ostrożnie eksperymentować z takimi sekretnymi przejściami, bo nigdy nie wiadomo gdzie takie tunele mogą nas zaprowadzić i czy nie znajdziemy się w jednym ze szkolnych zakamarków bez wyjścia.

Zabezpiecz przyszłość

swoich dzieci!

Hogwart – najbezpieczniejsze miejsce na świecie. Czy aby na pewno? Pamiętamy co
wydarzyło się przed kilkoma laty. Mimo wszystko jest to jedyne miejsce, w którym nasze dzieci mogą nabyć niezbędne kwalifikacje magiczne. Czy coś się w Hogwarcie zmieniło? Wiele rzeczy. Nowa dyrekcja, nowa kadra, nowe środki bezpieczeństwa. Ale program zajęć i aktywności dalej pozostawia wiele okazji do okaleczeń naszych kochanych pociech. Niebezpieczne zajęcia z niebezpiecznymi magicznymi stworzeniami klasy XXXX! Do tego turniej trójmagiczny na horyzoncie! Co my rodzice możemy zrobić by zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom?
Wykup polisę na życie i ubezpieczenie w spółce Two Tower & Planes co.!
Wśród oferty znajdą państwo produkty takie jak:
-Ochrona przed atakami dzikich zwierząt;
-Uszczerbki na zdrowiu spowodowane uczestnictwem w magicznych zawodach i turniejach;
-Rekompensata uszczerbku na zdrowiu wynikłych w wypadku przemocy domowej;
-OC w przypadku zniszczeń nawet spowodowanych w afekcie;
-Ubezpieczenie ruchomości i nieruchomości przed zniszczeniami;
-Dodatkowe odszkodowanie za szkody powstałe w miejscu pracy lub nauki;
To wszystko za jedyne 5G miesięcznie! Nie zostawiaj przyszłości swoich dzieci w niepewnych rękach. Zadbaj o nią już dziś! Spójrz, jak wesoło mogą wyglądać zajęcia z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami, gdy wasze dziecko jest ubezpieczone:

[na zdjęciu uczennica Hogwartu, Laura Robertson (po środku) wraz z kolegami, na zajęciach z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami]
[artykuł sponsorowany przez spółkę Two Tower & Planes co. Terry Robertson i partnerzy]
.Robertson

Wywiad pozafabularny

Avdotya Grigorievna

Redaktorka: Witam panią serdecznie! Pani tak bez kociołka?
Avdotya A. Grigorievna: Czasami z kociołkiem, czasami bez. Noszenie go wszędzie ze sobą byłoby upierdliwe.
Redaktorka: Nie mniej, wydaje się, że jest to pani codzienne narzędzie pracy. Wszyscy już wiedzą, że jak trzeba po eliksir, to tylko do pani!
Avdotya A. Grigorievna: Składniki niestety bywają zbyt kosztowne, by codziennie coś warzyć. Nie mniej jeśli ktoś potrzebuje pomocy w kwestii eliksirów i takowe posiada, nie mam powodu by nie pomóc.
Redaktorka: Czy należy się już pani tytuł Młodej Mistrzyni Eliksirów?
Avdotya A. Grigorievna: Nie przesadzajmy, żaden ze mnie mistrz. Co prawda mogę się pochwalić całkiem niezłymi zdolnościami, ale nie wydaje mi się, bym zasługiwała na takie tytuły.
Redaktorka: Co za niespotykana skromność! Planuje pani założenie własnej firmy produkującej eliksiry? Widać u pani

dużą przedsiębiorczość!
Avdotya A. Grigorievna: Rozważam taką opcję. Babcia zawsze mówiła, że jeżeli robi się coś dobrze, to nie wypada tego robić za darmo. Póki co jednak chciałabym skupić się na skończeniu szkoły... i może studiów. Nie mniej nie wykluczam, że kiedyś może pojawić się jakaś moja własna firma na rynku.
Redaktorka: Dużo sobie pani liczy teraz za robociznę przy takim warzeniu mikstur? Jakieś rabaty? Zniżki dla kolegów i koleżanek z jednego Domu? Karty stałego klienta?
Avdotya A. Grigorievna: Czy ja wiem, czy dużo? Pięć galeonów wydaje mi się rozsądną ceną pomijając koszta składników. Żadnych oficjalnych rabatów ani zniżek nie posiadam, chociaż czasem zdarzy mi się uwarzyć coś komuś po znajomości.
Redaktorka: Czyli opłaca się panią lubić... rozumiem. Co zaszło pomiędzy panią a Archibaldem M. Shelby w Łazience Jęczącej Marty?
Avdotya A. Grigorievna: Przepraszam, ale chyba nie rozumiem pytania... Nic nie zaszło. Zwykłe wspólne warzenie eliksirów, nic po za tym.
Redaktorka: Wspólne kibicowanie na meczu to też takie "nic"?
Avdotya A. Grigorievna: Kibicowanie grającym przyjaciołom wraz z innymi przyjaciółmi jest jak najbardziej naturalne.
Redaktorka: Oczywiście. Ślizgon ślizgonowi nie równy, prawda? Nie żałuje pani tych straconych punktów na zajęciach z Wychowania do Społeczeństwa?
Avdotya A. Grigorievna: Nie. Jest różnica pomiędzy miłym i wychowanym człowiekiem a... kimś. kto za nic ma podstawowe normy społeczne. Mała strata. Mój Dom jakoś to przeżyje.
Redaktorka: Czyli Dragan Vizulic nie ma co liczyć u pani na eliksirypo znajomości... ?
Avdotya A. Grigorievna: Nieszczególnie. Nie jest moim wrogiem czy czymś takim, ale jego osoba mnie zwyczajnie mierzi.
Redaktorka: W porządku. Jakieś plany na najbliższy czas?
Avdotya A. Grigorievna: Nic szczególnego. Ot, pewnie uwarzę jakieś kolejne eliksiry w oczekiwaniu na ten cały Turniej Trójmagiczny czy coś takiego.
Redaktorka: W turnieju zamierza pani wziąć udział?
Avdotya A. Grigorievna: Nie wiem. Zależy, czy będę miała powód, by brać w nim udział.
Redaktorka: Rozumiem. Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę popalenia kociołków!
Avdotya A. Grigorievna: Również dziękuję...?

Horoskop

Koziorożec (22.12-20.01)
Mogą powracać do Ciebie różnego rodzaju wspomnienia z przeszłości. Możliwe również, że zetkniesz się też z duchem, który za życia był osobą Ci znaną bądź bliską. Zjawa ta ma do przekazania ważną wiadomość, która ma szansę odmienić Twoje życie na lepsze.
Wodnik (21.01-19.02)
Nadchodzący czas będzie obfitować w różne romantyczne wydarzenia. Jeśli myślisz, że za tym wszystkim może kryć się kilka kropel amortencji to... masz rację. Wystrzegaj się podejrzanych napojów bądź
przekąsek serwowanych od innych osób i miej się na baczności.
Ryby (20.02-20.03)
Czeka Cie spełnienie zarówno w sferze emocjonalnej jak i zawodowej. Świętowanie sukcesów może jednak przyćmić świadomość zgubienia kluczyka do skrytki w Gringocie i ciągnących się przez długi czas problemów z wyrobieniem nowego.
Baran (21.03-20.04)
Przekonasz się, że uczciwość popłaca, a dobre uczynki wrócą do Ciebie z podwójną mocą. Jesienna aura nie będzie jednak sprzyjać Twojemu zdrowiu. Obowiązkowo zaopatrz się w Eliksir na Kaszel oraz Wywar Wzmacniający. Okażą się bardzo przydatne.
Byk (21.04-20.05)
Twoja różdżka będzie bardzo kapryśna w nadchodzącym okresie. Możliwe, że przeforsowałeś drewno i sypiące się z tego magicznego kijka iskry nie będą tylko przelotnym problemem. Na wszelki wypadek staw się u odpowiedniego wytwórcy w celu sprawdzenia jej stanu.
Bliźnięta (21.05-21.06)
Napływające z Ministerstwa Magii pisma nie są tylko denerwującą dokumentacją, więc nie lekceważ tej korespondencji. Czeka Cie wyjaśnienie kilku ważnych spraw przed urzędnikami, więc uzbrój się w cierpliwość i nie zapominaj o stawieniu się na ich wezwanie.
Rak (22.06-22.07)
Na najbliższych zakupach na Pokątnej trzymaj swoją sakiewkę pod czujnym okiem. Żaden rabuś nie okaże się tak groźny jak własna nieroztropność w wydatkach. Nie musisz kupować tej szaty u Madame Malkin i naprawdę nie jest Ci jeszcze potrzebny nowy kociołek.
Lew (23.07-23.08)
Nie jest nic złego w planach odprężenia się po stresującej pracy. W najbliższym czasie postanowisz trochę zaszaleć i wybierzesz się ze znajomymi w rundkę po okolicznych

barach i pubach, ale uważaj... po takiej imprezie będziesz mieć zakaz wstępu do części lokali.
Panna (24.08-22.09)
Gdy obudzi się w Tobie duch konstruktora, odkrywcy bądź wynalazcy zastanów się najpierw czy masz do tego odpowiednie umiejętności. Nieprzemyślane eksperymenty mogą skończyć się nie tylko boleśnie dla Ciebie, ale również dość destrukcyjnie dla całego Twojego otoczenia.
Waga (23.09-23.10)
Szczęście się w najbliższym czasie do Ciebie uśmiechnie. Spodziewaj się miłej niespodzianki od kogoś bliskiego. Problemy finansowe i brak galeonów w sakiewce nie będą stanowić dla Ciebie przeszkody w realizacji swoich planów. Uważaj jednak, żeby się nie zadłużyć.
Skorpion (24.10-22.11)
Jeśli lekceważysz transmutację, to szybko przekonasz się, że zaklęcia z tej dziedziny potrafią naprawdę ułatwić życie. Lepiej poćwicz kilka formułek zanim będą Ci pilnie potrzebne. Przed Tobą czas pełen energii, nowych wyzwań i zaskakujących momentów.

Strzelec (23.11-21.12)
W najbliższym czasie bliższy niż różdżka będzie dla Ciebie zapach warzonych eliksirów unoszących się z Twojego kociołka. Nie jedna udana mikstura wyjdzie spod Twoich rąk. Twoje zaangażowanie zagwarantuje zapas tych magicznych specyfików Tobie i Twoim bliskim.

Stopka redakcyjna

Chętni na nadsyłanie swojej korespondencji do Proroka mogą wysłać PW na konto Skrzynki. List nie tylko ukaże się w kolejnym wydaniu Proroka, ale również redakcja udzieli na niego wyczerpującej odpowiedzi!

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Na forum wykorzystano materiały z angielskiej i polskiej potterowskiej wikipedii, pottermore, innych źródeł oraz pomysły własne. Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Hogwart Dream, 2010 - 2019.
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation Reborn

Fairy Tail Path Magician

over-undertale

AmaimonEclipseAgrestStrona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 9