► Rozpoczyna się lekcja Eliksirów.
► Trwa lekcja Mugoloznawstwa.
► Rusza krukońska lekcja wychowawcza!
Wyniki konkursu naukowego z ONMS!
► Zakaz wycieczek do Hogsmeade!
► Event Kadra vs Uczniowie zakończony!
► Poszukujemy nauczycieli Starożytnych Run, Numerologii, Zielarstwa, Wróżbiarstwa i Obrony przed Czarną Magią!

Minęły dwa lata od Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall, a życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Nie oznacza to jednak, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone, a tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony. Czytaj więcej.
Listopad 2000r.
Pełnia: 01-03.11 (22-25.08)
Pochmurno, nieustający deszcz i silne wiatry. W dzień ok. 6'C, w nocy temperatura spada do ok. 2'C. Możliwe okoliczne przymrozki.
129
362
132
180


Poprzedni temat «» Następny temat
Prorok - nr 667
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3946
Wiek: 29 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 20g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Pią Lut 15, 2019 9:15 pm   Prorok - nr 667
   <Multikonta: Jasmine GingersWakacyjna przerwa

Rok szkolny w Hogwarcie dobiegł końca, a młodzi adepci sztuki czarodziejstwa po tradycyjnej podróży Hogwart Expressem znaleźli się już w swoich domach. Pomimo niepokojących plotek i wieści jakie nie raz docierały do nas zza murów tego zamku, wszystko wskazuje na to, że wszyscy uczniowie, którzy rozpoczęli ten rok w szkole, z powodzeniem go również zakończyli. Co prawda nie każdy piątoroczny oraz siódmoroczny zna już wyniki swoich egzaminów, ale okres rozsyłania ocen tegorocznych SUMów i OWUTEMów dopiero się rozpoczyna, więc młodzi adepci magii powinni z uwagą wypatrywać nadlatujących z wyczekiwanymi wynikami sów. Szczególną cierpliwością powinni wykazać się tutaj kończący ten etap edukacji uczniowie VII roku, bowiem planując iść na studia będą musieli zaczekać do października, bo wówczas to swą bramę otworzy przed nimi Uniwersytet im. Nicolasa Flamela w Londynie. Rok
szkolny w Hogwarcie zakończył się zwycięstwem Hufflepuffu w corocznej rywalizacji o Puchar Domów, a jest to tym bardziej warte podkreślenia, że Puchoni wywalczyli sobie to wyróżnienie po raz drugi z rzędu, zostawiając w tyle zarówno Gryfonów jak i Ślizgonów i podejmując bardzo wyrównaną walkę jedynie z Krukonami. Niezadowolonym z tych wyników pozostaje zaczekać do przyszłego roku szkolnego, a przecież wakacje z pewnością zlecą szybko i zanim uczniowie się obejrzą po raz kolejny będą musieli przywdziać szkolne mundurki.

Anglia vs Kanada


Brytyjskie Ministerstwo Magii ponownie organizatorem meczu quidditcha rozgrywanego pod szyldem Mistrzostw Świata? Na to wygląda! Co prawda nie jest to finał Pucharu Świata tak jak sześć lat temu, gdy do Dartmoor położonego w hrabstwie Devon ściągały tłumy kibiców tego magicznego sportu z każdego zakątku naszego globu, ale rozgrywa będzie się toczyć o wysoką stawkę. Angielska narodowa drużyna quidditcha nie brała udziału w Mistrzostwach sprzed dwóch lat z uwagi na burzliwą sytuację społeczną i polityczną w kraju, co jak wiemy było wynikiem dojścia do władzy Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Był to duży cios dla kibiców, dlatego obecnie są duże oczekiwania wobec angielskiego zespołu i wszyscy mamy nadzieję, że drużynie uda się odbić i wypaść jak najlepiej. Jej eliminacyjnym przeciwnikiem jest Kanada, która zdobyła Mistrzostwo dobre dziesięć lat temu i chociaż po zwycięskiej drużynie pozostały już tylko wspomnienia, zapewne wciąż złakniona jest ona powtórzenia tamtego sukcesu. Miejscem rozgrywek ponownie będzie Stadion Trzytysiąclecia Quidditcha w Dartmoor, a brytyjskie Ministerstwo Magii zamierza dołożyć wszelkich starań do tego by wydarzenie to pozytywnie wryło się w pamięć wszystkim obecnym na meczu kibiciom. Trzymamy kciuki aby tym razem obyło się bez świszczących w powietrzu promieni zaklęć.

Tiara Przydziału


Jakiś czas temu krążyła niepokojąca plotka o zaginięciu Tiary Przydziału. Niektórzy stawiali wręcz odważne tezy jakoby ta czarodziejska czapka została skradziona, a w Hogwarcie działał sabotażysta, któremu bardzo zależy na destabilizacji tej magicznej placówki. W końcu bez tego legendarnego artefaktu niemożliwym byłoby dokonanie ceremonii przydziału na rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego. Nikt jednak nie potwierdził tych doniesień, a odpowiedzi nie otrzymaliśmy zarówno ze strony dyrekcji Hogwartu jak i ze strony Biura Aurorów, bo jak wiadomo część aurorów odpowiada za dodatkowe zabezpieczenie szkoły i te środki ostrożności utrzymywane są od Bitwy o Hogwart, gdy to nowy Minister Magii zadeklarował, że zrobi wszystko by do podobnej tragedii nigdy nie doszło. Od tego czasu udało nam się pozyskać kilka nowych informacji wedle których w szkole rzeczywiście działał podejrzany osobnik spoza placówki, który miał przywłaszczyć sobie Tiarę Przydziału. Co więcej centrum jego działań miała stanowić tajemnicza komnata w Hogwarcie zwana Pokojem Wchodź-Wychodź. Nadal są to wiadomości niepotwierdzone przez żadne oficjalne źródło. Rzeczywiście Pokój Życzeń przez jakiś czas był zablokowany, ale powód takiego zabezpieczenia tej komnaty niestety nie jest nam znany. Obecnie jednak dyrektor McGonagall zapewnia, że Tiara Przydziału znajduje się we właściwym sobie miejscu i jest gotowa przeprowadzić na rozpoczęciu przyszłego roku szkolnego tradycyjną ceremonię. Co do pokoju Wchodź-Wychodź wiemy, że nie podlega on już żadnym zabezpieczeniom, chociaż jak wiadomo jest to miejsce w Hogwarcie, o którym wiadomo, że istnieje, ale nie wszyscy wiedzą gdzie się znajduje.

Wieści z Hogwartu


Puszcza znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Hogwartu od zawsze budziła ciekawość młodych adeptów magii, którzy gotowi byli nawet zaryzykować życie, żeby poznać jej sekrety. Nie od dziś bowiem wiadomo, że zamieszkują ją różne magiczne stworzenia, które mogą stanowić poważne niebezpieczeństwa dla uczniów. Być może dlatego dyrekcja Hogwartu zastanawia się jak skuteczniej zniechęcić swoich podopiecznych do tak nieodpowiedzialnych wycieczek. Nie wiadomo jak w przyszłości będą karani uczniowie, ale na pewno lepszy najgorszy szlaban niż utrata zdrowa czy życia. W czasie przerwy wakacyjnej dyrektor McGonagall będzie miała jednak nie tylko kwestię Zakazanego Lasu do rozważenia. Przetasowania w kadrze nauczycielskiej nie są niczym dziwnym, jednak władze Hogwartu będą musiały roztropniej przyglądać się w przyszłości zatrudnianym profesorom. Kariera ostatniego nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią zakończyła się dyscyplinarnym wypowiedzeniem po tym jak na jednej z lekcji posługując się zaklęciami niewybaczalnymi torturował oraz zabił niezwykle rzadkie magiczne stworzenie. Z posadami pożegnało się też kilku innych pracowników szkoły, ale na szczęście bez większych skandali.

Wywiad pozafabularny


Diana Irving

Redaktorka: Witam panienkę. Jak udało się zakończenie roku szkolnego?
Diana Irving: Dzień dobry. Dobrze. To znaczy, nie do końca. Zależy, o co Pani pyta. Jeśli chodzi o Puchar Domów, to akurat nie za bardzo. Znaczy, Puchoni na pewno zasłużyli na zwycięstwo, no ale przykro mi, że Gryffindor był ostatni, i to jeszcze taką dużą różnicą. Wiadomo, że ktoś musi przegrać, no ale nadal szkoda. To był mój pierwszy rok i chciałam, żeby nam dobrze poszło. Ale poza tym było bardzo miło. Jedzenie w Hogwarcie jest świetne. No, i pogadałam sobie ze znajomymi, umówiliśmy się na wakacje.
Redaktorka: Świetnie! Jak wiemy duży spadek Gryfonów jest "zasługą" pana Attaha i pani... nie żałujesz takiej straty?
Diana Irving: O... tak.. znaczy, wszyscy już wiedzą? No, to prawda, że byliśmy w Zakazanym Lesie. Chcieliśmy zobaczyć, co tam jest. Żałuję, że straciliśmy punkty i że nasz dom miał przez to kłopoty. Wiem, że tam jest niebezpiecznie i że nie powinniśmy byli tam chodzić. No, ale chcieliśmy dowiedzieć się czegoś nowego, spotkać nieznane stworzenia, zobaczyć, jak sobie z tym poradzimy. Podobno wszyscy Gryfoni tak robią. Ale przecież odwaga to nic złego, a jak inaczej mieliśmy ją sprawdzić?
Redaktorka: Na przykład w paszczy wilkołaka? Sklątki nie były tak niebezpieczne, ale wilkołak...
Diana Irving: Wilkołaka? Co Pani mówi? To tam rzeczywiście był wilkołak? Tak mi się właśnie zdawało, że słyszałam jakieś

wycie! A była pełnia! Ale zaraz z Jamalem stamtąd poszliśmy, tak, jak nam kazał profesor Carter. Nie no, co Pani? Wiem przecież, że nie dalibyśmy rady z wilkołakiem! Może to nie był dobry pomysł, iść tam w czasie pełni. Ale nie sądziliśmy, że tu są jakieś wilkołaki! Wie Pani, czy komuś coś się stało?
Redaktorka: Mógłbyć to też wilk, ale legendy mówią o wilkołakach w Zakazanym Lesie. Nic nie wiadomo mi niestety o żadnych ofiarach. A nie wini panienka profesora Cartera za te trzydzieści ujemnych punktów?
Diana Irving: Nnnno... nie wiem, to chyba trochę dużo. Znaczy, w sumie to nie słyszałam, żeby ktoś kiedyś był w Zakazanym Lesie, to skąd mam wiedzieć, ile punktów się za to odejmuje. Może chciał nas odstraszyć od tego pomysłu, może bał się, że jak znowu tam pójdziemy, to coś nam się stanie. Trochę szkoda karać wszystkich, bo to był nasz pomysł. Mój właściwie. Chciałam zobaczyć, jakie stworzenia tam żyją. Ale to nie jest tak, że nie wiedzieliśmy, że grozi nam za to utrata punktów, więc nie ma co się gniewać na profesora.
Redaktorka: W następnym roku spróbuje panienka odrobić te punkty?
Diana Irving: O, na sto procent! Chyba nie uczę się tak najgorzej, zależy z czego oczywiście, ale już sobie zapowiedziałam, że w przyszłym roku się postaram. No, i jakieś zajęcia dodatkowe, czy coś. Lubię mieć dużo zajęć, więc to akurat nie problem. Fajnie by też było dostać się do drużyny quidditcha. Mówię Pani, nie tylko odrobimy te punkty, ale wygramy Puchar Domów!
Redaktorka: Fascynujący entuzjazm! Jakie lekcje najbardziej przypadły ci do gustu?
Diana Irving: Takie, gdzie dużo się dzieje. Zaklęcia, OPCM, latanie, ONMS - mówiłam już, że lubię wszystkie stworzenia? - ale i

transmutacja była ostatnio bardzo ekscytująca. Transmutowaliśmy wszystko w smoki! No, znaczy nie my, młodsi, bo my jeszcze tyle nie umiemy. Ale kiedyś się tego nauczę. Mało to przydatne, co nie? Ale... no... smoki!
Redaktorka: Tak, smoki są na pewno bardzo ciekawe. Już po pierwszym roku zdaje się, że poznała panienka grono znajomych, czyż nie?
Diana Irving: No, lubię poznawać nowych znajomych, im więcej, tym lepiej. Oczywiście Jamal, Ollie i Bella z Hufflepuffu, Iga z Ravenclawu. Ollie jest genialny, świetnie mi się z nim uczy. Starsi Puchoni też są fajni, na przykład Vincent. Ślizgoni jakoś nie chcą się zaprzyjaźniać, chyba wolą własne towarzystwo. Ich strata.
Redaktorka: Nie z każdym można odkryć jak dostać się do skrzaciej kuchni, nie tak?
Diana Irving: No nie, wszystko Pani wie! Ale to chyba nie jest zabronione, prawda? No, byliśmy z Olliem w kuchni. Nawet nie wiedziałam, że przechodzi się tam z lochów, przez ten obraz z owocami. Wie Pani, uczyliśmy się do egzaminów, to potrzebowaliśmy jakiejś przerwy. To zajrzeliśmy do kuchni, zobaczyliśmy, co robią skrzaty, one nas poczęstowały jedzeniem. Strasznie fajnie tak dowiadywać się różnych rzeczy o zamku. A to dopiero pierwszy rok.
Redaktorka: W takim razie dziękuję i życzę powodzenia w następnych latach!
Diana Irving: Dziękuję! To był mój pierwszy wywiad w życiu!


OWUTEMy i co dalej?


Udało Ci się przetrwać egzaminy? Ba, nawet nieźle Ci poszło, ale nie masz pojęcia co dalej, jaki kierunek studiów wybrać? Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwoli Ci świadomie wybrać przyszłą ścieżkę kariery.
Astrologia i Astronomia – nie wierzysz w przypadek i zbiegi okoliczności? Ciągle wydaje Ci się, że w tym wszystkim jest coś więcej, że wszystko jest powiązane z przeznaczeniem? W takim razie to będzie idealny wybór dla Ciebie. Wbrew obiegowej opinii zawód astrologa wcale nie jest tak niszowy jak mogłoby się wydawać. Wiele większych instytucji i przedsiębiorstw korzysta z ich pomocy. Czy warto teraz wziąć się za nowe przedsięwzięcie? Czy ten zespół będzie harmonijny? Pracownika o jakim profilu numerologicznym potrzebujemy? Praca po tym kierunku zawsze się znajdzie, ale żeby osiągnąć w zawodzie astrologa większy sukces trzeba wykazać się dodatkowo charyzmą.
Eliksiroznawstwo- Gdy zabierasz się za robienie eliksirów czas mija niepostrzeżenie, a czasem nawet Ci się wydaje, że wręcz przyspiesza? Większość mikstur Ci wychodzi? Może warto wybrać właśnie ten kierunek. Alchemicy na brak pracy nie mogą narzekać. Wielu z nich decyduje się na własną działalność i zajmują się sprzedażą własnych eliksirów. Jeśli ktoś woli pracę na etacie zawsze może spróbować szczęścia w Mungu, tam nigdy nie narzekają na nadmiar eliksirów. Poza tym jest wiele grup badawczych, które specjalizują się w tworzeniu nowych, bądź

modyfikowaniu starych receptur.
Opieka nad magicznymi stworzeniami - Smoki zawsze wydawały Ci się ledwie przerośniętymi jaszczurkami? Sklątki to takie urocze lądowe skorupiaki? Albo po prostu lubisz zwierzęta? Nie szukaj dalej! Katedra Magicznych Stworzeń przyjmie Cię z otwartymi ramionami. Żądni przygód, mogą po ukończeniu tego kierunku zostać opiekunami smoków w rezerwacie. Te osoby, które nie potrzebują tyle adrenaliny mogą pracować z aetonanami, psidwakami czy innymi zwierzętami, albo po prostu je leczyć. Wielu magów ma pupili, którzy od czasu potrzebują pomocy. Ci, którzy mają w sobie coś ze „szwendacza” zawsze mogą zaciągnąć się na wyprawę badawczą w poszukiwaniu nowych gatunków. Ponadto tym jest jeszcze wiele stanowisk w Ministerstwie Magii związanych z magicznymi stworzeniami.
Starożytne języki i liczby – niektórzy twierdzą, że to studia w sam raz dla typowych moli książkowych i pewnie wiele się nie mylą. Zajęcia opierają się głównie na odcyfrowywaniu starożytnych woluminów i pogłębianiu wiedzy z zakresu dawnych języków. Warto jednak się trochę pomęczyć. To właśnie absolwenci tego kierunku są rozchwytywanymi łamaczami klątw. Co zdolniejsi już w czasie studiów mogą sobie zaklepać ciepłą posadkę u Gringotta. Ci którzy jednak wolą wieść spokojne życie najczęściej zatrudniają się przy tłumaczeniu starożytnych tekstów, albo próbują rozgryźć tajniki dawnych zapisków dotyczących magii.
Magiczna Medycyna – oprócz machania różdżką znasz się jeszcze na eliksirach i zielarstwie, a do tego czujesz potrzebę pomagania innym? W takim razie Magiczna Medycyna może być czymś dla Ciebie. Jak łatwo się domyślić absolwenci po tych studiach stają się głównie


uzdrowicielami. Większość z nich podejmuje się pracy w Św. Mungu gdzie zwykle jest najwięcej zajęcia. Niektórzy otwierają własne praktyki uzdrowicielskie. Studia są co prawda wymagające, ale po ich ukończeniu nie trzeba martwić się o posadę. Zawsze jest niedobór wykwalifikowanego personelu medycznego na rynku.
Aurorstwo – całkiem zręcznie radzisz sobie w wszelkiego rodzaju zaklęciami, a do tego stres działa na Ciebie pobudzająco? Brzydzisz się czarną magią i masz silne poczucie sprawiedliwości? Lubisz ryzyko i przygody? Aurorzy szukają kogoś takiego jak ty! Ci którzy przejdą wszystkie testy i egzaminy najczęściej podejmują się pracy z biurze aurorów, ale część z nich trafia do Brygady Uderzeniowej. Ci, którzy z jakiś powodów nie przeszli praktycznej części testów podejmują się pracy na katedrze prawa czarodziejów.
Transmutacja – zawsze fascynowało Cię to, ile możliwości daje zamiana jednej rzeczy w drugą? A może twoim największym marzeniem jest przemieniać się w zwierzę? Mówi się, że transmutacja to najbardziej skomplikowana dziedzina magii, ale z drugiej strony Ci którzy się nią parają twierdzą, że również jest najbardziej interesującą magiczną dyscypliną. Absolwenci tych kierunków często pozostają na posadach naukowych i starają się eksperymentować z nowymi zaklęciami. Niektórzy wybierają pracę w komisji zarządzania animagów, urzędzie świetlików lub w urzędzie patentów magicznych.
Lancaster

Horoskop


Koziorożec (22.12-20.01)
W najbliższej przyszłości oszczędź sobie lotów na miotle i najlepiej wybierz inny środek transportu, jeśli nie chcesz doznać bolesnego upadku z trzydziestu metrów w krzaki. Na tak złamany kręgosłup nie pomogą ci nawet najlepsi uzdrowiciele ze św. Munga.
Wodnik (21.01-19.02)
Biuro Amnezjatorów będzie miało przez Ciebie ręce pełne roboty! Chwila nieuwagi i staniesz się prawdziwą sensacją wśród mugoli i o ile jedni będą widzieć w Tobie egipskiego boga, o tyle inni będą wzywać niejakiego "egzorcystę" doszukując się w tobie wcielenia zła.
Ryby (20.02-20.03)
Nie bądź zaskoczony gdy z twojej różdżki niespodziewanie zaczną się sypać iskry, a drewno zacznie się nieco kruszyć. Twój magiczny kijek jest już trochę zużyty i trzeba pomyśleć nad zaopatrzeniem się w nową różdżkę zanim przypadkiem komuś wyrządzisz krzywdę.
Baran (21.03-20.04)
Pusto w sakiewce? Kiedy udasz się do swojej skrytki w Gringocie po ostatnie oszczędności z przerażeniem odkryjesz jak niewiele ich zostało i desperacko będziesz wybierał z podłogi ostatnie knuty. Niestety, to nie jest zły sen. Pora zacząć oszczędnie planować wydatki!
Byk (21.04-20.05)
Przez kilka najbliższych tygodni trzymaj się z dala od kociołka, bo warzenie eliksirów kompletnie nie będzie ci wychodzić. Albo coś eksploduje albo

jedyne co wytworzysz będzie można porównać do trutki na szczury i to na dodatek zupełnie nieskutecznej.
Bliźnięta (21.05-21.06)
Możesz spodziewać się miłego podarunku od kogoś bliskiego. Prezent ten będzie na pewno miłym pocieszeniem pośród wielu niepowodzeń jakie cie czekają w najbliższej przyszłości. Koniecznie uzbrój się w cierpliwość i powstrzymaj przed podejmowaniem pochopnych decyzji.
Rak (22.06-22.07)
Zanim zastosujesz jeden z upiększających balsamów, koniecznie sprawdź czy nie masz uczulenia na żaden ze składników. W przeciwnym wypadku przez najbliższe dni będziesz straszyć najbliższych stylizacją na wesołą biedronkę, a to na pewno nie zagwarantuje ci pożądanego efektu.
Lew (23.07-23.08)
Przed tobą okres miłosnych zawirowań, czego pierwszą oznaką będzie coraz rzadsze docieranie twoich przesyłek do adresatów. Tak, twoja sowa się zakocha! Wspieraj ją w tym pełnym radości dla niej czasie, a może w końcu przypomni sobie o swoich obowiązkach. W przeciwnym wypadku zakup nową sowę.
Panna (24.08-22.09)
Pamiętaj, że nie wszystko stracone i nie poddawaj się bez walki. Być może los i w końcu do ciebie się uśmiechnie i wygrasz tą upragnioną i wyczekaną kolejkę ognistej whisky w Dziurawym Kotle. Uważaj na podejrzanych handlarzy nie-wadomo-czego, którzy będą próbowali ci opchnąć nie-wiadomo-co.
Waga (23.09-23.10)
Jak dobrze masz opanowane zaklęcia lecznicze i uzdrawiające? Na wszelki wypadek przećwicz kilka podstawowych czarów, bo w najbliższej przyszłości mogą okazać ci się niezbędne i albo uratujesz dzięki nim życie sobie albo komuś kto jest dla ciebie bardzo ważny. To będzie okres pełen napięć i niepokojów.

Skorpion (24.10-22.11)
Zaklęcie kameleona to nie najlepszy pomysł na to, żeby ukryć się przed światem. Staw czoła przeciwnościom losu, a przekonasz się, że problemy, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć wcale nie są tak straszne. W swoich wyborach kieruj się intuicją. Ona podpowie ci najlepsze rozwiązania.
Strzelec (23.11-21.12)
Jeśli czujesz, że opuszczają cie siły witalne i w ostatnim czasie nieustannie prześladuje cie pech, może to oznaczać, że padłeś ofiarą złośliwej klątwy ze strony kogoś kto nie życzy ci najlepiej. Niestety, minie trochę czasu zanim klątwa ta przestanie działać, dlatego lepiej nie śpiesz się z realizacją żadnych ważnych projektów.


Stopka redakcyjna

Chętni na nadsyłanie swojej korespondencji do Proroka mogą wysłać PW na konto Skrzynki. List nie tylko ukaże się w kolejnym wydaniu Proroka, ale również redakcja udzieli na niego wyczerpującej odpowiedzi!

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Na forum wykorzystano materiały z angielskiej i polskiej potterowskiej wikipedii, pottermore, innych źródeł oraz pomysły własne. Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Hogwart Dream, 2010 - 2019.
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation Reborn

Fairy Tail Path Magician

over-undertale

AmaimonEclipse


AgrestStrona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 9