► Ogłoszenie dotyczące nowego wyglądu!
► Zakończenie modernizacji statystyk!
► Ruszył nowy rok szkolny w Hogwarcie.
► Ukazał się nowy Prorok Codzienny!
► Rozpoczyna się trening Puchonów!
Na błoniach rozpoczyna się ONMS.
► 27.04 rozpocznie się lekcja Wróżbiarstwa!
► Poszukujemy nauczycieli Starożytnych Run i Historii Magii!


Minęły dwa lata od Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall, a życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Nie oznacza to jednak, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone, a tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony. Czytaj więcej.
Wrzesień 2000r.
Pełnia: 06-08.09 (18-21.04)
Niebo coraz częściej przysłaniają ciemne, deszczowe chmury. W dzień ok. 16'C, w nocy temperatura spada do ok. 10'C.
000
000
000
000


Poprzedni temat «» Następny temat
Prorok - nr 665
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3876
Wiek: 29 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Czw Sie 16, 2018 5:10 pm   Prorok - nr 665
   <Multikonta: Jasmine GingersZagrożenie z lasu

Znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie puszcza od zawsze okryta była tajemnicą. Powszechnie wiadomo, że żyje tam wiele stworzeń, w tym nie jedno wystarczająco niebezpieczne by uczniom zakazać wstępu na jego teren. Równie powszechnie wiadomo, że młodzi czarodzieje czasem nieroztropnie łamali ten zakaz, co jak do tej pory kończyło się tylko na strachu i prostych do wyleczenia urazach. Tym razem jednak puszcza ta zaczęła skrywać sekret być może groźniejszy niż czyhające w jej głębi akromantule czy sklątki tylnowybuchowe. Nasi redaktorzy zanotowali, że w części zachodniej Zakazanego Lasu doszło do tajemniczego zjawiska. Na sporym obszarze rozległej puszczy drzewa zostały po prostu wyłamane. Widok ten ponoć naprawdę robi ogromne wrażenie. Co takiego było w stanie powalić stare, silne, wiekowe drzewa? Niestety odpowiedź na to pytanie
może być o tyle trudna, że żadne stworzenie zamieszkujące Zakazany Las nie byłoby w stanie tego dokonać. Czy odpowiada za to jakiś niebezpieczny czarnomagiczny rytuał czy inne budzące niepokój zjawisko? Dyrekcja Hogwartu już podjęła stosowne kroki zabraniając uczniom opuszczać zamek bez eskorty Prefekta bądź Nauczyciela, zaś treningi quidditcha mają odbywać się pod nieustannym nadzorem członka kadry Hogwartu. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy.

Tajemniczy wybuch


Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie skrywa wiele tajemnic, a cieniem nad tą placówką kładą się niepokojące wydarzenia z udziałem uczniów pochodzenia mugolskiego. Teraz, gdy wydawać by się mogło, że sytuacja nieco się uspokoiła doszły nas słuchy o zagadkowych zniszczeniach w szkole. W ruinę zamieniła się Łazienka Jęczącej Marty czyli łazienka dziewcząt omijana jednak przez uczennice szerokim łukiem, gdyż od wielu lat nawiedzana jest przez ducha Jęczącej Marty. Mieszkanka tej komnaty popadła ponoć w prawdziwą rozpacz uzewnętrzniając ją w postaci jeszcze głośniejszej i zawodzącej niż wcześniej. Zniszczenie tej komnaty jest o tyle zagadkowe, że wyrządzono tam poważne szkody i nie wydaje się aby takich dewastacji dokonał jakikolwiek uczeń. Dyrekcja zapewnia, że miejsce to zostanie szczegółowo sprawdzone. Sprawa jest tym bardziej niepokojąca, że według krążących po szkole plotek gdzieś w podziemnych tunelach pod tą częścią zamku miała się kryć legendarna Komnata Tajemnic. Czy ma to związek z tym spowitym tajemnicą miejscem czy to tylko zbieg okoliczności?

Co jest dla uczniów


zakazane?

Uczniowie Hogwartu poczuli nadchodzącą wiosnę, skutkiem czego przyszkolne błonia zaczęły się zapełniać młodymi

czarodziejami, którzy po zimowym letargu poczuli zew wolności i to nie z powodu zbliżających się wielkimi krokami końcowych egzaminów. Wychowankowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa zaczęli korzystać nie tylko z legalnych sposobów korzystania czasu. Jakiś czas temu pisaliśmy o tajemniczym zniknięciu fiolek z veritaserum z zabezpieczonego schowka z eliksirami i sprawcy tego czynu z tego co nam wiadomo jeszcze nie wykryto. Już jednak dochodzą nas kolejne słuchy o tym, że młodzi czarodzieje na swój cel wybrali teraz Dział Ksiąg Zakazanych będący częścią zamkowej biblioteki. Jeszcze nie wiadomo kto dopuścił się tak zuchwałego włamania i czy cokolwiek stamtąd zniknęło, ale opiekunka biblioteki pani Irma Pince zapewnia, że dołoży wszelkich starań do tego aby zdemaskować młodych włamywaczy. Chociaż nikt oficjalnie się do tego czynu nie przyznał, pojawia się podejrzenie, że mogła dokonać tego ta sama osoba, która odpowiada za kradzież fiolek z legendarnym eliksirem prawdy. Jeśli te przypuszczenia zostałyby potwierdzone pozwalałoby to sądzić, że w Hogwarcie działa bardzo przebiegła jednostka, która skrupulatnie dąży do realizacji swoich planów i raczej nie są to zbyt przyjazne zamiary. Na razie jednak niestety możemy opierać się tylko na mglistych domysłach i plotkach.

Zbrodnie podziemia


Po zuchwałej próbie przemytu żmijioptaka na ulicy Pokątnej, przerażające wieści dotarły do Nas z okolic Hogsmeade. W tamtejszym lesie swoją bazę miała zorganizować szajka szmalcowników, która dopuściła się krnąbrnego napadu na transport buchorożca. Zwierzę to z rezerwatu w Ugandzie przekazano tymczasowo pod opiekę Uniwersytetowi im. Nicolasa Flamela w Londynie w związku z pożarami szalejącymi na terenie wspomnianego rezerwatu. Buchorożce jak wiadomo są stworzeniami rzadkimi, na granicy wyginięcia, dlatego tak ważna jest troska o zachowanie gatunku. Rogi, ogony i wybuchowy jad tych stworzeń są niezwykle cennymi surowcami, dlatego nic dziwnego, że szmalcownicy pokusili się o zdobycie takiego łupu. Na szczęście udało się zapobiec tragicznej i bezcelowej śmierci buchorożca. Jeden z hogwadzkich nauczycieli wezwał na pomoc aurorów i do czasu ich przybycia prawdopodobnie z byłą uczennicą powstrzymywał szmalcowników od realizacji ich okrutnych zamiarów. Bandę udało się pochwycić, jednak obawiamy się, że to tylko jeden z elementów coraz śmielej poczynającego się podziemia, które coraz zuchwalej rozwija czarny rynek magicznej społeczności.

Wywiad pozafabularny


Christopher Verendal


Redaktorka: Witam specjalistę od sprzętu miotlarskiego i od niedawna nauczyciela w Hogwarcie. Jak panu się pracuje z uczniami?
Christopher Verendal: Specjalistę od sprzętu miotlarskiego *śmiech* Dzień dobry, aaa bardzo dobrze. Wielu z nich wykazuje spore zainteresowanie i duże umiejętności w tak bardzo niedocenianym miotlarstwie.
Redaktorka: Jak ocenia pan stan szkolnego schowka na miotły?
Christopher Verendal: Na które miotły? Do sprzątania czy latania? Zresztą, nieważne. Nie mam potrzeby zaglądania do tych schowków, więc niestety nie jestem w stanie określić jaki jest ich stan. Może Pani zapytać uczniów, oni korzystają z tamtejszego... asortymentu. Chyba, że mówimy o tych do sprzątania, to wtedy warto zagadać woźnego.
Redaktorka: Rozumiem. Wiemy, że korzysta pan z Nimbusa. Może jakoś zareklamuje pan te miotłe albo opowie o jej walorach.
Christopher Verendal: Poprawka - korzystam z trzech mioteł, każda jest inna. Nimbus niestety najbardziej zdezelowany i można powiedzieć, że pechowy dla mnie, ale nie wnikajmy. Bądź co bądź model 2001 to na pewno szybka i elegancka, ładnie wykonana miotła, mogę polecić zaawansowanym miotlarzom, nie jestem przekonany czy początkujący dadzą sobie z nim radę.
Redaktorka: Czy pozwoliłby pan korzystać ze swojego sprzętu innej osobie? Jaki ma pan stosunek do swojej miotły, a raczej swoich mioteł?
Christopher Verendal: Naprawdę ma to Pani napisane w tym swoim notatniku? Czy wymyśla te pytania na bieżąco?
Redaktorka: To może przejdźmy to kolejnego pytania... ekhem... tak... wiemy, że ma pan syna. Czy syn nadal ma się dobrze?

Christopher Verendal: Taak... wszystko z nim w jak najlepszym porządku.
Redaktorka: Proszę pozdrowić w takim razie! A czy ma pan jakieś plany dotyczące powiększenia rodziny? Jedno dziecko to trochę mało.
Christopher Verendal: Nie zastanawiałem się nad tym, ale na tę chwilę nie. Dziecko sztuk jeden zdecydowanie mi wystarczy.
Redaktorka: Rozumiem, rozumiem. Nasz wywiad donosi o tym, że coś pana łączy z pewną studentką Magicznych Stworzeń. Wobec tego... kiedy można spodziewać się zaproszeń na ślub? Ślub będzie kościelny czy cywilny? Ilu będzie gości? Czy panna młoda ubierze białą suknię?
Christopher Verendal: Czyżby? A co ciekawego donosi ten... jak to Pani ujęła... wywiad?
Redaktorka: Siatka szpiegowska. To jaka jest odpowiedź?
Christopher Verendal: Łączą nas stosunki hm... czysto zawodowe. Ostatnio nawet skończyło się rozbijaniem siatki myśliwych szmalcowników.
Redaktorka: Skoro pan tak mówi, nie będę namawiać pana do potwierdzenia tego przy okazji badania veritaserum, a rozumiem, że bez wahania poddałby się pan działaniu tego eliksiru, prawda?
Christopher Verendal: Oczywiście.
Redaktorka: Jak najbardziej mnie to satysfakcjonuje. Proszę jeszcze powiedzieć jak reaguje pan na sławę związaną z zaszczytnym miejscu na okładce ostatniego Playwitch?
Christopher Verendal: Powiedzmy, że jestem przyzwyczajony do pojawiania się na okładkach hm... gazet, a ten brukowiec już dawno nie jest na bieżąco.
Redaktorka: A jednak rozszedł się wśród uczennic Hogwartu jak świeże bułeczki. Czego jeszcze możemy się po panu spodziewać?
Christopher Verendal: Nadal

rozmawiamy o playwitchu czy już...?
Redaktorka: Pytanie ogólne, domyślamy się, że jeszcze długa droga do wspólnej sesji z pana towarzyszką od spraw zawodowych.
Christopher Verendal: Skoro tak twierdzicie, to ja nie będę się wchodził w polemikę.
Redaktorka: Jak pan ocenia siebie jak nauczyciela?
Christopher Verendal: Szybka zmiana tematu? Nie jestem obiektywny w swojej ocenie, więc tak jak mówiłem wcześniej - to pytanie raczej do uczniów.
Redaktorka: To tylko kolejne pytania, na które czytelnicy oczekują odpowiedzi. Więc... na sam koniec... jakie ma pan plany na przyszłość? I czy gdzieś w nich jest miejsce na ślub?
Christopher Verendal: Nie wybiegam zbyt daleko w przyszłość. Czas pokaże.
Redaktorka: Dziękuję zatem za tak wyczerpujące odpowiedzi i szczerze życzę aby towarzyszka od spraw zawodowych zadbała o to by pan się nie pojawił przypadkiem na okładce Playwizard.
Christopher Verendal: Również dziękuję. Ten rozmowa z pewnością była... bardzo interesująca. A co do hm, towarzyszki, to raczej nie musicie się o to martwić.

Horoskop

Baran (21.03-20.04)
Nie będziesz mieć żadnych powodów do zmartwień w najbliższym czasie, a to, że

Ministerstwo Magii pomyli Cie z jednym z poszukiwanych śmierciożerców nie oznacza jeszcze końca Twojej kariery. Zwolniła się posada kierowcy Błędnego Rycerza, więc wszystko jeszcze przed Tobą!
Byk (21.04-20.05)
Jeśli czujesz wszechogarniającą pustkę i trudną do opanowania tęsknotę na widok Twojej skrytki w Gringocie, nie przejmuj się! W najbliższym czasie los się do Ciebie uśmiechnie i obdaruje Cie wystarczającą kwotą, abyś w spokoju ducha przetrwał do końca miesiąca.
Bliźnięta (21.05-21.06)
Gdy obudzisz się w białym pomieszczeniu z dziwnie powykręcanymi kończynami, a Uzdrowiciele w Mungu zapewnią, że to cud, że żyjesz, pamiętaj, że latanie na miotle w trakcie burzy nigdy nie kończy się dobrze. Na szczęście po miesięcznym pobycie w szpitalu wrócisz do sprawności.
Rak (22.06-22.07)
Dziurawy Kocioł to najlepsze miejsce do spotkań z dawno niewidzianymi znajomymi i odnowienie zapomnianych kontaktów. Uważaj jednak na tajemniczych czarowników wciskających Ci do rąk młode żmijoptaki bądź smocze jaja w atrakcyjnej cenie z rabatem. Ten rabat będzie naciągany.
Lew (23.07-23.08)
Potrzeba zmian w Twoim życiu będzie tak silna, że zapragniesz spróbować czegoś zupełnie nowego. Pamiętaj jednak, że próba wcielenia się na jeden dzień w mugola może nie tylko postawić na nogi całe Ministerstwo, ale także Ciebie honoru gdy utkniesz głową w dół na mugolskiej kolejce górskiej.
Panna (24.08-22.09)
Nie najlepszym pomysłem będzie odgrywanie inscenizacji walki ze śmierciożercmi na Ulicy Śmiertelnego Nokturnu. W przypadku pojmania zachowaj spokój i pamiętaj, że przysługuje Ci prawo milczenia oraz kontakt z adwokatem. Na

szczęście sędziowie Wizengamotu okażą się dla Ciebie wyrozumiali.
Waga (23.09-23.10)
Jeśli dopadnie Cie dokuczliwe choróbsko, lepiej udaj się po poradę do specjalisty. Nie, nie jesteś tak dobry w przyrządzaniu leczniczych mikstur jak Ci się wydaje i nie, te ziółka, które ostatnio znalazłeś nie nadają do leczenia takich przypadłości. W zasadzie do niczego się nie nadają.
Skorpion (24.10-22.11)
To idealny czas by wyprać się w kilka krajoznawczych podróży po świecie. Zanim jednak wyruszysz na wyprawę przypomnij sobie dobrze zaklęcie patronusa, poćwicz najbardziej skuteczne czary ofensywne oraz zaopatrz się w czarnego kota, który sprowadzi nieszczęście na Twoich przeciwników.
Strzelec (23.11-21.12)
Ani wymiotki pomarańczowe ani gigantojęzyczne toffi nie będzie prezentem, który zachwyci Twoją drugą połówkę. Szukając godnego podarku sięgnij po klasykę czyli modne w tym sezonie seledynowe tiary bądź kup kota. Z kota się każdy zawsze ucieszy.
Koziorożec (22.12-20.01)
W najbliższym czasie mieszając Eliksir Zmieniający Kolor Włosów niestety dokonasz fatalnej pomyłki i zamiast chochli użyjesz różdżki. Możesz się spodziewać, że od tego dnia Twój Magiczny Kijek nie tylko zabarwi się na charakterystyczny kolor, ale również zacznie Ci płatać figle.
Wodnik (21.01-19.02)
Wplątanie się magiczny pojedynek po kilku kolejkach ognistej whisky nie będzie najlepszym pomysłem. Przekonasz się o tym gdy skończysz bez ubrań wzywając Błędnego Rycerza, a na następny dzień ujrzysz swoją wdzięczną fotografię na okładce Playwich bądź Playwizard.
Ryby (20.02-20.03)
Spotkanie na drodze Leprokonusa nie od

razu uczyni Cie bogaczem, ale gdy w mrokach ciemności ujrzysz ponuraka strzeż się. Ten omen śmierci będzie Cie długo prześladował aż do momentu gdy przepowiednia się nie ziści i będziesz musiał pochować swoją sowę.

Stopka redakcyjna

Chętni na nadsyłanie swojej korespondencji do Proroka mogą wysłać PW na konto Skrzynki. List nie tylko ukaże się w kolejnym wydaniu Proroka, ale również redakcja udzieli na niego wyczerpującej odpowiedzi!

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Na forum wykorzystano materiały z angielskiej i polskiej potterowskiej wikipedii, pottermore, innych źródeł oraz pomysły własne. Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Hogwart Dream, 2010 - 2019.
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation RebornFairy Tail Path Magician

over-undertale

AmaimonRaashtram PBFEclipse


Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 9