Ważne! Rewolucja kociołkowa czyli nowy system Eliksirów i Zielarstwa!
► Poszukujemy śmierciożerców oraz aurorów!
► Ruszyły zapisy do Klubu Pojedynków!
► Trwa lekcja Zielarstwa!
► Rozpoczyna się lekcja Eliksirów!
► Trwa bal! Uczestników zapraszamy tutaj! Dostępna bilokacja. Szczegóły o zabawie.
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

152
157
135
144

Maj 2000r.
Pełnia: 12-14.05 (14-18.11)
Coraz cieplejsze promienie słońca nie powinny nikogo zwieść. Wieczory wciąż chłodne, a aura deszczowa i nieprzewidywalna. W dzień ok. 14'C, w nocy ok. 8'C.

Poprzedni temat «» Następny temat
Prorok - nr 664
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Pią Cze 01, 2018 10:55 pm   Prorok - nr 664
   <Multikonta: Jasmine Gingers

Co robi żmijoptak na Ulicy Pokątnej?
Do zastanawiającego zdarzenia na ulicy Pokątnej w popularnej herbaciarni "Słodka łyżeczka". Według świadków tej niecodziennej sytuacji w lokalu pojawił się zakapturzony czarodziej, który miał próbować przehandlować barmanowi herbaciarni tajemniczy pakunek. W skutek drobnej szarpaniny z tego pakunku wydostał się młody żmijoptak. Spłoszone zwierzę narobiło trochę bałaganu w lokalu, ale dzięki zaangażowaniu klientów udało się go zatrzymać do czasu przybycia aurora wraz z Pracownikiem Biura Klasyfikacji Magicznych Stworzeń. Niestety, nie udało się zidentyfikować i pochwycić czarodzieja, który transportował żmijoptaka. Nieliczni świadkowie mówią o tym, że miał na sobie maskę i zaraz po powstaniu zamieszania szybko opuścił herbaciarnię. Prawdopodobnie był to przypadek

nielegalnego przemytu magicznego stworzenia. Liczba takich sytuacji coraz bardziej rośnie, a wszystkie ślady prowadzą do tajemniczego "podziemia", które ponoć ma przejąć rolę zaniedbanego Nokturnu. Po upadku Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, Ministerstwo tak bardzo zaostrzyło kontrole na tej ulicy, że większość drobnych interesów nie wytrzymało presji. Korzysta na tym wspomniane "podziemie", ale z jakim skutkiem, o tym mogliśmy się przekonać na przykładzie wydarzenia w herbaciarni.
Antymugolska szkoła?

Hogwart wciąż jest targany wewnętrznymi niepokojami. Przez kilka dziwnych zdarzeń, które jak ustaliliśmy wymierzone były przeciwko uczniom mugolskiego oraz mieszanego pochodzenia, diametralnie zmieniło się nastawienie uczniów. Jeszcze niedawno szkolna społeczność była jedną wspólnotą potępiającą różnicowanie czarodziejów ze względu na czystość krwi. Taka postawa wykształciła się tuż po zwycięskiej Bitwie o Hogwart, która niestety pochłonęła mnóstwo ofiar. Wydawało się wówczas, że czystość krwi przestała mieć znaczenie, wszyscy byli równi. Ale w ostatnim czasie kilkoro uczniów odmiennego pochodzenia doświadczyło jak dotąd oficjalnie niewyjaśnionych zdarzeń, które mogły być nakierowane przeciwko nim właśnie z uwagi na brak czystokrwistych korzeni. W związku z tym niektórzy młodzi czarodzieje zaczęli obawiać się kontaktu z takimi rówieśnikami mając nadzieję, że w ten właśnie sposób unikną ewentualnego zagrożenia. Dochodzą nas wieści o izolowaniu takich uczniów przez inne grupy. Dyrekcja zapewnia, że podejmie odpowiednie kroki by wyeliminować to zjawisko, a jednym z nich ma być zatrudnienie nowego nauczyciela mugoloznastwa takiego też pochodzenia.
Gang niuchaczy
Jak powszechnie wiadomo niuchacze należą do magicznych stworzeń wyjątkowo uwielbiających błyskotki. Ich uwagę

przyciąga wszystko co się świeci, a tak zdobyte skarby chowają w torbie na brzuchu. Stworzenia te są naturalnie spotykane w naszym środowisku, jednak ich pojawienie się w Dziurawym Kotle wywołało spore poruszenie. Nichacze bowiem zaczęły okradać gości! Dziurawy Kocioł zanotował co najmniej kilka takich przypadków, za każdym razem dokonywanych przez innego osobnika. Ich odławianie niestety nie przynosi skutków. Klienci bardzo skarżą się na te incydenty, chociaż większość tak zrabowanych skarbów udaje się odzyskać. Dziurawy Kocioł dla wielu czarodziejów jest częstym przystankiem przed zakupami na Pokątnej albo tuż po nich, dlatego lokal może poważnie odczuć ubytek gości. Pojawiają się teorie mówiące o tym, że niuchacze pracują dla jakiegoś przedstawiciela magicznej społeczności albo że to jest kolejny efekt istnienia "podziemia", o którym wspominaliśmy przy okazji incydentu ze żmijoptakiem. Czy jest możliwe, żeby wpływy tego podziemia były tak rozległe? Doszło do tego, że sprawie zaczęło się przyglądać Biuro Aurorów. Chociaż wydaje się to absurdalne, żeby tak poważna instytucja zajmowała się drobnymi złodziejaszkami to jednak czynności sprawdzające i rozpoznawcze mają być prowadzone w samym lokalu jak i w jego otoczeniu. Z jakim skutkiem? To się zapewne okaże.
Sekrety Hogwartu

Są takie miejsca w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, które wciąż budzą zaciekawienie tak samo wśród uczniów jak i nauczycieli. Nie są to dobrze znane szkolnej społeczności klasy lekcyjne czy standardowe komnaty, a pomieszczenia o specjalnych właściwościach bądź nadzwyczajnej historii. Jednym z nich jest pokój Przychodź – Wychodź, który ukazuje się tym, którzy go naprawdę potrzebują. Przeznaczenie tej lokacji jest wciąż zagadkowe, a wokół jej mocy krąży wiele opowieści. I ta właśnie komnata jest o tyle tajemnicza co i niebezpieczna. Nie wiadomo co może w niej zamieszkiwać, co może ona ukrywać. W obecnej sytuacji niczym dziwnym nie byłoby wykorzystanie pokoju Przychodź – Wychodź przez śmierciożerców. Nawet jeśli są rozproszenie czy miejsce takie jak to nie umożliwiłoby im dostępu do szkoły? Dyrekcja Hogwartu postanowiła mieć pod szczególną uwagą wszystkie tego typu sekretne lokacje w szkole. Stąd decyzja o zablokowaniu tej komnaty oraz nałożenia dodatkowych zabezpieczeń na wszystkie tego typu zakamarki. Ma to nie tylko na celu uniemożliwić uczniom potajemne wymykanie się ze szkoły, ale przede wszystkim odebrać możliwość dostania się do Hogwartu komukolwiek z zewnątrz.
Wywiad pozafabularny Leo Covenbreeze

Redaktorka: Witam nowego pana profesora. Rozumiem, że musieli panu zapłacić podwójnie skoro przyjął pan w Hogwarcie stanowisko uznawane powszechnie za przeklęte.
Leo Covenbreeze: Dzień dobry! Co mogę powiedzieć... poza tym, że po prostu lubię wyzwania, to uważam, że jedną z najbardziej wartościowych rzeczy, jaką można zrobić z własną wiedzą, jest przekazanie jej dalej. Nawet jeżeli nie stać cię potem na wieczór w pubie. *wink*
Redaktorka: Nasze wtyki twierdzą jednak, że stać! Czy to dobry przykład dla uczniów być odprowadzanym do Hogwartu pod wpływem napojów wysokoprocentowych?
Leo Covenbreeze: *zerka podejrzliwie* ...uczniowie muszą wiedzieć, że nauczyciel to też człowiek. Po prostu trochę starszy, czasem bardziej doświadczony. Sprzeciwiam się demonizowaniu pewnych zachowań, bo to wzbudza tylko niezdrowe zainteresowanie w młodych, niepokornych czarodziejach i czarownicach. Wszystko jest dla ludzi, ważne, aby za bardzo się w niczym nie zatracić, gdyż wszystko, co przyjmuje ekstremalną wartość jest złe. Grunt to znaleźć złoty środek. A poza tym nie lubię samotnych spacerów.
Redaktorka: I dlatego musiał towarzyszyć panu tajemniczy mężczyzna. Skąd pewność, że nie jest to szpieg śmierciożerców, który wykorzystał pana naiwność?
Leo Covenbreeze: No przecież to był Ei-e-e.... ti-ti-ti... *pogroził palcem*. Ten tajemniczy mężczyzna to mój dawny znajomy. Faktem faktem - nie jestem na bieżąco z tym, co dzieje się w grupie popleczników poległego Riddle'a. Ale idąc tym tropem, równie dobrze mogę założyć, że to wy jesteście śmierciożercami, próbującymi wydobyć informacje. A może rodzice któregoś z uczniów są i wysyłają dziecko na przeszpiegi? Tą drogą możemy

dojść tylko do paranoi. Czujność jest niezbędna, ale tylko w towarzystwie zdrowego rozsądku. I zapewniam, że z naiwnością nie mam wiele wspólnego. *urwał dość ostro*
Redaktorka: Rozumiem również, że tym przykładnym dla uczniów przejawem pańskiej ludzkiej natury jest chęć przytulenia Wierzby Bijącej...
Leo Covenbreeze: Nie. Wierzba bijąca to po prostu kiepski żart. Cóż, nigdy nie umiałem żartować i chyba nie powinienem był zaczynać. Korzystając więc z okazji podkreślam, że z wierzbą nie łączy mnie nic poza tym, że spędzamy dużo czasu na terenie szkoły.
Redaktorka: Przejdźmy do pańskich metod nauczania... czy atakowanie mniej doświadczonych uczniów na lekcji nie jest przejawem pańskiego wewnętrznego sadyzmu?
Leo Covenbreeze: *uśmiechnął się dość dwuznacznie* ...kiedy ja byłem w szkole, bardzo nie podobało mi się to, że nauczyciele ograniczali czarowanie do minimum. To owocowało różnymi próbami nauczenia się silniejszych czarów na własną rękę. Chyba nietrudno się domyślić, jak to się kończyło. Poza tym - pierwszą poważną walkę, w której nie zapewniono mi poczucia bezpieczeństwa odbyłem na studiach. To był przełom. Dotarło do mnie, że wrogiego czarodzieja na ulicy nie będzie obchodziło to, czy już wyciągnąłem różdżkę, czy się sobie ukłoniliśmy... Będzie chciał po prostu wykonać zadanie. I tego chcę nauczyć na swoich zajęciach - odpowiedzialnych, zdecydowanych i efektywnych decyzji magicznych. Po wydarzeniach z ubiegłych lat widzimy, że mury Hogwartu nie zawsze zapewniają bezpieczeństwo, dlatego trzeba przekazać uczniom środki, dzięki którym sami je sobie zagwarantują. Nawet jeżeli te metody wydają się niestosowne. Poza tym - nie zamierzam nikogo do niczego zmuszać.

obawiała, to byłoby bez sensu.
Pierwsze zajęcia mają pokazać, jakie istnieją opcje na kontynuację tego kursu. Jeżeli ktokolwiek powie, że nie jest psychicznie gotowy na walki, nie czuje się pewnie lub po prostu nie chce - będę, choćby po godzinach, pracował z tym uczniem "standardowymi" metodami. Nic na siłę.
Redaktorka: Rozumiem zatem, że jest pan w pełni gotowy na nienawistne listy i wyjce od rodziców sterroryzowanych przez pana pociech...
Leo Covenbreeze: *tutaj trochę się oburzył* z całym szacunkiem, nie przestraszyli mnie śmierciożercy, nie przestraszyły ludzkie ciała, które czasem składałem jak puzzle, to tym bardziej nie przestraszą mnie nadopiekuńcze matki. Zresztą, jak mówiłem - nic na siłę... *tutaj trochę się wycofał* ...nie mam intencji robić sobie wrogów z rodziców. Tak samo jak nie mam zamiaru wysłać żadnego z uczniów do skrzydła szpitalnego. Jedyne, na czym mi zależy, to przygotowanie młodych gniewnych na zetknięcie z realnym światem, który nie zawsze traktuje nas tak, jakbyśmy tego chcieli.
Redaktorka: Bardzo dziękuję za ta bogate wyjaśnienia i mogę życzyć tylko panu aby Ci "młodzi gniewni" nie odegrali się na panu czyhającymi za każdym szkolnym zakrętem zaklęciami rozbierającymi...
Leo Covenbreeze: Cóż, uczniowie to cwane bestyjki. Jestem gotowy na to, że ktoś może przejść samego siebie i zaskoczyć mnie na tyle, że 'wygra' jedno z naszych małych starć. Tak naprawdę - na to właśnie liczę, aczkolwiek zaklęcia rozbierające rzeczywiście są trochę niestosowne i będę musiał jeszcze pomyśleć, co z tym fantem zrobić. To ja bardzo dziękuję i podkreślam: NIC NIE ŁĄCZY MNIE Z WIERZBĄ. <3

Horoskop
Baran (21.03-20.04)
Rzucisz się w wir nauki i zaczniesz doceniać korzyści płynące z pogłębiania swojej wiedzy. Na pewno w najbliższym czasie odwiedzisz bibliotekę albo Księgarnię na Pokątnej. Twój zapał zostanie Ci wynagrodzony, bowiem to co wyniesiesz z książek przyda się w najbliższym czasie.
Byk (21.04-20.05)
Nie zastanawiaj się nad powiększeniem rodziny. To jest zły czas na podejmowanie takich decyzji. Niestety, w najbliższym czacie czeka Cie choroba, która poważnie osłabi Twój organizm. Stosuj wzmacniające napary z ziół i ciepło się ubieraj!
Bliźnięta (21.05-21.06)
Zastanawiasz się nad zmianą kierunku rozwoju? Szukasz nowych perspektyw? Chcesz rzucić dotychczasową pracę i znaleźć sobie lepsze zatrudnienie? To jest dobry moment na takie zmiany! Instytucje, które Cie interesują z chęcią przyjmą Cie w swoje progi!
Rak (22.06-22.07)
Jeśli wahasz się między Dziurawym Kotłem a Czarnym Kotem... wybierz Dziurawy Kocioł. Hogsmeade nie będzie dla Ciebie najlepszym miejscem na większe imprezy. Możesz spotkać tam osobę, za którą nie przepadasz. Wystrzegaj się na swojej drodze rudych kotów!
Lew (23.07-23.08)
Jeśli wybierasz się w podróż, unikaj teleportacji. Twoje rozkojarzenie może

doprowadzić do rozszczepienia! Wybierz bezpieczniejszy środek transportu jak proszek Fiuu czy Błędnego Rycerza. I pamiętaj aby nie wychodzić z domu po zmroku. Grozi to nieszczęściem.
Panna (24.08-22.09)
Twoja skrytka w Gringocie wywołuje u Ciebie napady płaczu oraz depresji? Nadchodzi czas, który zakończy Twoje problemy finansowe! Niespodziewanie nagły zastrzyk galeonów pomoże w realizacji Twoich przedsięwzięć. Nie musisz więc rezygnować z najbardziej oczekiwanych planów.
Waga (23.09-23.10)
W najbliższym okresie przyda Ci się powtórka z zaklęć transmutacyjnych. Jeden z czarów z tej kategorii może Ci uratować niedługo zdrowie, a być może nawet i życie! Nie wsiadaj pod żadnym pozorem na miotłę. To również może grozić poważnym uszczerbkiem na skutek gwałtownego wypadku.
Skorpion (24.10-22.11)
Jeśli sądzisz, że puffki nie gryzą to w najbliższym czasie przekonasz się, że tak nie jest. Te krwiożercze stworzenia będą nawiedzać Cie w najgorszych koszmarach przez kilka nocy z rzędu. Przygotuj sobie napar z melisy i kozłka lekarskiego, który pozwoli Ci spokojniej przetrwać noc.
Strzelec (23.11-21.12)
Kiedy Twój kociołek zaczyna już dziwnie pachnieć, to najwyższa pora, żeby wyposażyć się w nowy sprzęt. Odwlekanie tej sprawy może grozić poważnie jakości przyrządzanych przez Ciebie eliksirów! Warto wydać tych kilka więcej sykli w kociołek, który tym razem wytrzyma dłużej.
Koziorożec (22.12-20.01)
Ktoś Cie bardzo nielubi. Dostaniesz niemiłe pogróżki i doświadczysz izolacji w grupie. Musisz przeczekać ten okres, pamiętając o tym aby nie popadać w żadne konflikty. Powstrzymaj się od

rozwiązywania ostrych sporów za pomocą różdżki. Czasem lepsza jest zwykła rozmowa.
Wodnik (21.01-19.02)
Dla swojego dobra unikaj otoczenia mugoli. Jeśli się do nich za bardzo zbliżysz, jest duże prawdopodobieństwo, że przyczynisz się do zdarzenia, które postawi na nogi cały Komitet Łagodzenia Mugoli oraz Kwaterę Główną Amnezjatorów. Taka sława teraz na pewno nie jest Ci potrzebna.
Ryby (20.02-20.03)
Otrzymasz list od dawno niewidzianej osoby. Ktoś sprawi Ci miłą niespodziankę. Kontakty towarzyskie będą układać się rewelacyjnie, a jedyne co może Cie zmartwić w nadchodzącym czasie to to, że Twoja sowa niestety nie polubi Twojej

drugiej połówki.
Stopka redakcyjna
Chętni na nadsyłanie swojej korespondencji do Proroka mogą wysłać PW na konto Skrzynki. List nie tylko ukaże się w kolejnym wydaniu Proroka, ale również redakcja udzieli na niego wyczerpującej odpowiedzi!

Do you now what it's like when
You're not who you wanna be?
Do you know what it's like to
Be your own worst enemy
Who sees the things in me I can't hide?
Do you know what it's like
To wanna surrender?

Odpowiedz do tematu