Rewolucja zaklęć! Koniecznie przeczytaj!
► Poszukujemy nauczyciela Starożytnych Run!
► Mile widziani śmierciożercy oraz aurorzy!
► Trwa lekcja Eliksirów!
► Trwa lekcja Transmutacji!
► Trwają zajęcia z Wychowania do Społeczeństwa!
► Ukazał się nowy Prorok Codzienny!
► Pamiętamy! II rocznica Bitwy o Hogwart!
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

162
186
170
202

Maj 2000r.
Pełnia: 12-14.05 (14-18.11)
Coraz cieplejsze promienie słońca nie powinny nikogo zwieść. Wieczory wciąż chłodne, a aura deszczowa i nieprzewidywalna. W dzień ok. 14'C, w nocy ok. 8'C.Poprzedni temat «» Następny temat
Prorok - nr 662
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3670
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 9:53 pm   Prorok - nr 662
   <Multikonta: Jasmine Gingers

Bestia w Hogwarcie?
To zagadkowego zdarzenia miało dojść niedawno w Szkole Magii i Czarodziejstwa, a plotki o tym wydarzeniu zmroziły krew w żyłach nie jednemu uczniowie i jego rodzicom. Według doniesień poszkodowany został jeden z puchonów, aczkolwiek nie udało nam się ustalić jego tożsamości, chociaż niektórzy wskazują na dziwnie kuśtykającego w ostatnich dniach Lucasa Hendersona. Ponoć ten piątoroczny w okolicach czwartego bądź piątego piętra, w jednym z mało uczęszczanych części zamku natknął się na potężną bestię. Czy to ogromny wąż czy bazyliszek... trudno stwierdzić jednoznacznie. Ten potwór miał zaatakować chłopaka, który dotkliwie ucierpiał podczas walki. Nie znamy dokładniejszych szczegółów, oprócz tego, że z jego zdrowiem wszystko już w porządku, zaś sprawą tą miała osobiście zająć się dyrektor Minerwa McGonagall po konsultacji z Opiekunem Hufflepuffu. Czy zatem uczniom Hogwartu grozi jakieś
niebezpieczeństwo na terenie szkoły? Czy po korytarzach grasuje jakaś niezidentyfikowana, pełzająca bestia? Przypomnijmy, że szkoła miała już problem z bazyliszkiem w związku z Komnatą Tajemnic, zaś kilka lat temu odkryto nawet ich gniazdo na terenie placówki. Problem wówczas miał zostać ostatecznie rozwiązany. Dyrekcja zapewnia, że sytuacja się więcej nie powtórzy, a na wszelki wypadek zadbano o częstsze patrole szkolnych korytarzy przez nauczycieli i prefektów.
Quidditch rusza!
Hogwart słynie ze szkolnych meczy quidditcha, do których uczniowie podchodzą bardzo poważnie często trenując nawet w trudnych warunkach. W ostatnich latach zorganizowanie rozgrywek tego popularnego magicznego sportu graniczyło z cudem z uwagi na problemy samej placówki, która najpierw dostała się pod władzę śmierciożerców, a potem musiała się podnieść po wyniszczającej Bitwie o Hogwart. W obecnym roku jednak treningi ruszyły pełną parą. Swoje ćwiczenia na boisku na początku roku szkolnego mieli krukoni pod wodzą Violetty Strauss, zaś w ostatnim czasie swoje działania pod względem skompletowania drużyny i przygotowania do przyszłych meczy, zaktywizowali gryfoni, których kapitanem został Hunter Bassett. Na razie nic nie wiadomo o strategii drużyn, o ich planach, ale przy takim zaangażowaniu wznowienie meczy i kontynuowanie tej tradycji Hogwartu staje się coraz bardziej możliwe. Już wiadomo, że i ślizgoni planują w przyszłości trening, chociaż nie mają jeszcze wyłonionego kapitana drużyny. Wszystko wskazuje na to, że przyszły rok będzie obfitował w sportowe wyzwania i Puchar Quidditcha znajdzie godnego właściciela.
Harvin nadal niebezpieczny!
Niepokojące wieści napływają z
Hogsmeade. Wioska ta znajdująca się tuż nieopodal Hogwartu została odwiedzona przez bardzo nieproszonego, ale intensywnie poszukiwanego od wielu miesięcy śmierciożercy. James Harvin zjawił się tam w nikomu nieznanym celu. Czarownik ten uchodził niegdyś za jednego z najwierniejszych wykonawców rozkazów Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, przyczynił się do śmierci wielu czarodziejów, wielu niewinnych ludzi, a za czasów rządów śmierciożerców w Szkole Magii i Czarodziejstwa uczył tam mugoloznastwa torturując uczniów wywodzących się z niemagicznych rodzin. Nic dziwnego, że po rozpowszechnieniu tej informacji blady strach padł na mieszkańców i stałych bywalców Hogsemeade. Harvin zaatakował tam stażystkę Proroka Codziennego, byłą uczennicę Hogwartu Samanthę Goldrey. Dziewczyna na szczęście zdążyła posłać alarmującą flarę w powietrze, dzięki czemu pomoc nadeszła na czas. Obrażenia, które była krukonka poniosła na skutek starcia z tym niebezpiecznym przeciwnikiem na szczęście nie były zbyt poważne i po kilku dniach wypisano ją z Munga. Niestety, nie udało się schwytać śmierciożercy, o włos umknął aurorom. Panna Goldrey została już przesłuchana, zaś poszukiwania śmierciożercy trwają. Póki co w ramach bezpieczeństwa dyrekcja Hogwartu wydała uczniom zakaz wychodzenia do Hogsmeade do odwołania. Uczniowie nie są zachwyceni z nowych środków ostrożności, ale wygląda na to, że będą musieli rzez jakiś czas znosić te obostrzenia, a przynajmniej do momentu gdy teren Hogsmeade nie zostanie odpowiednio przeszukany i zabezpieczony. Nie wiadomo jednak ile to może potrwać i czy uda się wyśledzić Harvina.
Szkolny złodziej?
Hogwart pomimo tego, że po ogromnych stratach jakie wiązały się z Bitwą z Tym Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, podniósł się z ruin to wciąż zmaga się z większymi bądź mniejszymi problemami. Oprócz wspomnianej wcześniej tajemniczej bestii, placówka ponoć ma kłopoty związane z ginącymi rzeczami. I nie są to zwyczajne, przypadkowe przedmioty, a rzeczy należące chociażby do nauczycieli, które posiadają szczególne właściwości. Ostatnio do takiego zagadkowego zniknięcia miało dość w sali eliksirów znajdującej się w podziemnych częściach zamku. Z kantorka nad którego pieczę sprawuje nauczyciel tego przedmiotu będący jednocześnie Opiekunem Slytherinu, zniknęła fiolka z eliksirem prawdy. Veritaserum jest najsilniejszym tego typu specyfikiem, który sprawia, że spojona nim ofiara wyznaje wyłącznie prawdę. W niewłaściwych rękach może być to narzędzie zbrodni bądź posłużyć do niecnych celów. Wydaje się oczywiste, że mikstura ta została skradziona, jednak nie wiadomo kto tego dokonał. Wiadomo zaś, że udało mu się pokonać specjalne zabezpieczenia jakie nałożone były na schowek, w którym profesor przetrzymywał eliksiry. Dyrektor Minerwa McGonagall zapowiada stosowne dochodzenie w celu zdemaskowania sprawcy tego czynu oraz jego przykładne ukaranie bez względu na to kim miałby on być i z jakich pobudek dokonać tej kradzieży. Z pewnością ta sprawa nie zostanie pozostawiona sama sobie.
Wywiad pozafabularny - Holly Radampton
Redaktorka: Witam serdecznie. Jak samopoczucie?
Holly Radampton: A doskonale! To znaczy prawie, ale trzeba myśleć pozytywnie, prawda? Może nic złego w najbliższym czasie się nie wydarzy.
Redaktorka: A może od razu powinnam powiedzieć "witam panią ścigającą"?
Holly Radampton: To nic wielkiego. Właściwie super, że dostałam się do drużyny i to na taką pozycję jak ścigający, ale to wiąże się też z obowiązkami jak treningi i poważne podejście do sprawy. Hunterowi tak świetnie idzie w roli kapitana, że w tym roku mamy szansę na puchar!
Redaktorka: Czym dla ciebie jest quidditch?
Holly Radampton: To przede wszystkim świetna zabawa, kiedy można poszybować na miotle w powietrzu, pościgać się, powywijać te wszystkie kołowrotki. Przyznam się, że nie znam się na tym tak fachowo, kojarzę tylko kilka drużyn, nie znam nazwy wszystkich zwodów i trików, ale podczas ćwiczeń będę starała dać z siebie wszystko. Wiem, że Hunter dał mi kredyt zaufania włączając mnie do drużyny, więc postaram się tego nie zmarnować i spisać jak najlepiej. Mam nadzieję, że nie będzie żałował.
Redaktorka: Nie zaniedbasz przez treningi nauki?
Holly Radampton: Nie... postaram się pogodzić jedno z drugim, jeszcze nie mam na razie żadnych poważnych problemów z żadnego przedmiotu, więc chcę utrzymać tą dobrą passę do końca roku.
Redaktorka: A teraz powiedz mi o tym tajemniczym prezencie, który dostałaś w klasie historii magii.
Holly Radampton: Chyba wolę o tym nie mówić XD Jeszcze sprowadzę w ten sposób jakieś nieszczęście albo kataklizm!
Redaktorka: Ale gdybyś miała zaryzykować...
Holly Radampton: To przeklęte pióro, jakiś ślizgon go pewnie zgubił. To znaczy przypuszczamy z Hunterem, że to ślizgon, no bo kto niby inny mógłby być w posiadaniu czegoś takiego. Może to jakaś pamiątka rodzinna czy coś, ale w tym jest zaklęta informacja o skarbie rodziny Lestrange!
Redaktorka: Masz przypuszczenia jaki to może być skarb?
Holly Radampton: Żadnych. To znaczy coś mi chodzi po głowie, że to może być coś związanego z czarną magią. Ja nie jestem fanką żadnej takiej magii, ale kto wie co tam się znajduje... czy to jakiś przedmiot o dużej wartości, a może tajemnica jakiegoś zaklęcia o dużej sile. Trudno powiedzieć, ale to musi być coś poważnego. Inaczej Bellatrix nie trzymałaby to w takim sekrecie. Na szczęście, teraz nie ma już tej śmierciożerczyni, więc nie musimy się jej obawiać. Tym bardziej nawet kusi, żeby sprawdzić co to jest, spróbować zdemaskować te tajemnice.
Redaktorka: I kiedy wyprawa po ten skarb?
Holly Radampton: No nie wiem, nie wiem. Jeszcze niczego tak zupełnie nie zdecydowaliśmy, bo to wiąże się z wyrwaniem z Hogwartu, a to przecież nie
jest tak proste pod okiem nauczycieli. Trochę się boję, że możemy z tym wpaść, ale taka przygoda... no szkoda nie zaryzykować.
Redaktorka: A co potem?
Holly Radampton: Będę się modlić, żeby wrócić cała! XD
Redaktorka: W takim razie pozostaje mi na koniec życzyć sukcesów w quidditchu i jak najkrótszej wizyty w Mungu!
Holly Radampton: Bardzo dziękuję!
Horoskop
Baran (21.03-20.04)
Wygląda na to, że w ostatnim czasie łatwiej radzisz sobie z przytłaczającymi Twoje życie problemami. W sprawach finansowych zachowaj rozsądek. Jeśli za dużo galeonów przeznaczysz na chwilowe rozrywki, pieniędzy może zabraknąć gdy naprawdę będą potrzebne.
Byk (21.04-20.05)
Unikaj zmian w życiu osobistym. To nie jest najlepszy okres na wywracanie swojej codzienności do góry nogami. Staraj się wszelkie zobowiązania wykonywać w terminie, bo konsekwencje opóźnień mogą być bardzo bolesne jeszcze przez bardzo długi czas.
Bliźnięta (21.05-21.06)
Problemy zawodowe będą Ci spędzać sen z powiek. To nie jest zbyt dobry czas w Twojej karierze. Przygotuj się na kilka niepowodzeń, a może nawet obniżenie dotychczasowych zarobków. Poćwicz zaklęcia obronne i nie wychodź z domu po
zmroku bez potrzeby.
Rak (22.06-22.07)
Przemyśl dokładnie decyzje, które masz zamiar podjąć w najbliższym czasie. To mogą być bardzo ważne na przyszłość wybory. Uważaj w obecnym okresie przeziębień na swoje zdrowie. Zaopatrz się w zioła, które pozwolą Ci sporządzić rozgrzewające wywary.
Lew (23.07-23.08)
To dobry okres dla samotnych Lwów. Być może uda im się zapoczątkować znajomość, która ma szansę później przekształcić się w bardziej zażyłą relację. Nie ma jednak nic za darmo, przyszły partner bądź partnerka okażą się dość wymagającymi sympatiami.
Panna (24.08-22.09)
Potrzebujesz odprężenia i relaksu, dlatego dobrze Ci zrobi wolne od obowiązków i poświęcenie kilku dni na rozrywkę. Wybierz się na Kremowe Piwo albo Ognistą Whisky ze znajomymi i pozwól sobie na więcej szaleństwa niż zwykle. Tym razem szczęście Ci sprzyja.
Waga (23.09-23.10)
Będą kusić Cie dalekie podróże. Może zdecydujesz się na odwiedziny u dawno nie widzianych krewnych albo wypad w miejsce, które zawsze chciałeś zobaczyć? Na wszelki wypadek dobrze zaplanuj swoją wycieczkę, aby po drodze uniknąć przykrych niespodzianek.
Skorpion (24.10-22.11)
Przed Tobą trudne rozmowy i nerwowe sytuacje, ale na szczęście ze wszystkiego wyjdziesz bez szwanku. W najbliższym czasie unikaj miotły, bo możesz bardzo szybko zaliczyć gwałtowne spotkanie z podłożem. Wybierz mniej nieprzewidywalne środki transportu.
Strzelec (23.11-21.12)
Odbudujesz swoją relację z kimś na kim kiedyś poważnie się zawiodłeś. W najbliższym czasie będziesz królować w towarzystwie. Czeką Cie nowe znajomości i
przyjaźnie zawarte na całe życie. Nie przepuść takiej okazji.
Koziorożec (22.12-20.01)
Przygotuj się na duże wyzwanie transmutacyjne. Być może czeka Cie też kilka trudnych spraw urzędowych w Ministerstwie Magii. Stracisz na tym sporo pokładów swojej cierpliwości. W miarę możliwości unikaj przez jakiś czas czerwonego koloru.
Wodnik (21.01-19.02)
Może pora pogodzić się z osobą, z którą jakiś czas temu miałeś poważny konflikt? To dobra okazja by wyciągnąć rękę na zgodę. Zaopatrz się w czarnego kota, bo ten mruczący towarzysz przegoni cały pech, który Cie prześladował od ostatniego miesiąca.
Ryby (20.02-20.03)
Nie jesteś specjalistą od ważenia eliksirów i raczej nie decyduj się na to w nadchodzącym czasie. Twoje próby sporządzenia jakiejkolwiek mikstury mogą skończyć się dość wybuchowo. Pamiętaj, że czosnek odstrasza wampiry i na wszelki wypadek noś przy sobie ząbek.
Stopka redakcyjna
Chętni na nadsyłanie swojej korespondencji do Proroka mogą wysłać PW na konto Skrzynki. List nie tylko ukaże się w kolejnym wydaniu Proroka, ale również redakcja udzieli na niego wyczerpującej odpowiedzi!

_________________


Do you now what it's like when
You're not who you wanna be?
Do you know what it's like to
Be your own worst enemy
Who sees the things in me I can't hide?
Do you know what it's like
To wanna surrender?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Forum przystosowane do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome (odradzamy Explorera).
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation RebornFairy Tail Path Magician

over-undertaleAmaimon

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 9