Rewolucja zaklęć! Koniecznie przeczytaj!
► Poszukujemy nauczyciela Starożytnych Run!
► Mile widziani śmierciożercy oraz aurorzy!
► Ruszyły zapisy do Klubu Pojedynków!
► Trwa lekcja Eliksirów!
► Trwa lekcja Transmutacji!
► Trwają zajęcia z Wychowania do Społeczeństwa!
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

162
186
170
202

Czerwiec 2000r.
Pełnia: 11-13.06 (10-13.01)
Ciepłe promyki słońca przeplatają się nieustannie z deszczową aurą. Możliwe poranne mgły i pierwsze burze. W dzień ok. 18'C, w nocy temperatura spada do ok. 10'C.Poprzedni temat «» Następny temat
Prorok - nr 661
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3673

Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Sob Lip 08, 2017 4:47 pm   Prorok - nr 661
   <Multikonta: Jasmine Gingers

Lestrange na wolności?
Nie od dawna wiadomo, że część śmierciożerców po pokonaniu swego pana nadal pozostaje na wolności. Chociaż Ministerstwo dwoi się i troi by schwytać wszystkich magicznych przestępców, to pewna garstka wciąż wymyka się tropiącym ich aurorom. Problem budzi także kwestia zabezpieczenia Azkabanu, ponieważ od czasu gdy dementorzy opowiedzieli się po stronie Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, to słynne więzienie nie jest należycie nadzorowane. W efekcie tych zaniedbań mówi się o tym, że jeden z największych popleczników Sami Wiecie Kogo, mąż przerażającej Bellatrix Lestrange grasuje gdzieś na wolności. Początkowo mówiono o tym, że Rudolf Lestrange został złapany przez magicznych stróżów prawa tuż po Bitwie o Hogwart, ale teraz Ministerstwo nie potwierdza tych doniesień wydając w tej sprawie krótki komunikat, że sprawa Rudolfa Lestrange jest "w trakcie badania". Tymczasem chodzą niejasne
plotki, że ten groźny śmierciożerca pojawił się w okolicy Hogsmeade, a nawet ponoć ma dostęp do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Czy życie uczniów znów jest zagrożone? Pogłoski mówią o tym jakoby Lestrange miał jakieś wtyki w Hogwarcie umożliwiające mu tam swobodne działanie, jednak wciąż są to tylko niepotwierdzone domysły. Czy to możliwe zatem by w szkole był ktoś kto pomaga temu przestępcy? Na to pytanie wciąż brakuje odpowiedzi, ale mamy nadzieję, że podopieczni dyrektor McGonagall są bezpieczni.
Szkolne pojedynki
Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie szkoli swoich podopiecznych w wielu kierunkach, w tym również w zakresie użycia zaklęć typowo ofensywnych. Nie są to co prawda bojowe ćwiczenia, ale mają na celu wykształcenie uczniów w stronę bieżącego radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Powszechnie jednak wiadomo, że w Hogwarcie toczenie pojedynków między uczniami jest zakazane, gdyż używanie zaklęć atakujących bez nadzoru kadry profesorskiej może skończyć się bolesnymi konsekwencjami. Tym razem jednak dyrekcja postanowiła nieco swobodniej podejść do tej reguły. Pojedynki są co prawda nadal zakazane, ale uczniowie mają prawo w ramach działań obronnych przeprowadzać nieszkodliwe ćwiczenia. Dyrektor placówki Minerwa McGonagall tłumaczy, że to zezwolenie ma dać szanse uczniom na samodzielne szkolenia oczywiście prowadzone z rozsądkiem. Wciąż będą karane magiczne potyczki mogące zagrozić zdrowiu jakiegokolwiek ucznia. Dzięki temu w Hogwarcie zaczęto chętniej wykorzystywać różdżkę d takich prostych ćwiczeń i uczniów, którzy testują w ten sposób swoje umiejętności przybywa. Nawet duchy zamieszkujące w szkole przyłączyły się do tej inicjatywy służąc czasem młodym czarodziejom za partnerów do takich szkoleń. Nie wiadomo czy Hogwart w ten sposób przygotowuje swoich podopiecznych na kolejne trudne czasy czy być może wychodzi naprzeciwko potrzebom pokolenia tak by nie musieli oni kryć się po zamkowych komnatach ćwicząc przydatne im w obronie zaklęcia, ale nie można zaprzeczyć, że w tej inicjatywie jest coś dobrego.
Troll w lochach
Hogwart uchodzi wciąż za jedno z bezpieczniejszych miejsc świata magicznego i nie zachwiała tego przekonania nawet słynna Bitwa o Hogwart. Bo jeśli nie ta szkoła i Bank Gringotta to jakie inne miejsce zasługuje na ten tytuł? Nie można jednak zaprzeczyć, że ta czarodziejska placówka edukacyjna znajduje się w środowisku jak najbardziej magicznym, w otoczeniu, w którym nie brakuje magicznych stworzeń czy roślin. I być może z tego powodu w szkole pojawił się troll. Do takich incydentów dochodzi raczej rzadko, jednak z naszych informacji wynika, że z tym stworem w podziemiach Hogwartu spotkał się jeden z gryfonów. Nie wiemy niestety jak przebiegało to spotkanie, ale z oficjalnych wieści ze szkoły wynika, że żaden gryfon ostatnio nie ucierpiał. Być może uczeń miał po prostu dużo szczęścia, a być może udało mu się poskromić trolla. Nieproszonym gościem szybko zajęła się kadra nauczycielska odsyłając go we właściwe miejsce. Oczywiście nie obeszło się bez pogłosek na ten temat, w których pojawienie się trolla w Hogwarcie porównywano z podobnym zdarzeniem do jakiego doszło kilka lat temu, gdy słynny Harry Potter uczęszczał na pierwszy rok nauki. Prawdopodobnie te dwa zdarzenia nie mają ze sobą nic wspólnego, ale dyrekcja już zapowiedziała kontrole terenów znajdujących się w pobliżu szkoły aby wykluczyć w przyszłości takie incydenty.
Upiorna delegacja
Już od dłuższego czasu mówi się o współpracy Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z Akademią Magii Beauxbatons i Instytutem Magii Durmstrang. Pierwotna współpraca ta miała opierać się o organizację Turnieju Trójmagicznego, którego termin wypada na obecny rok szkolny. Turniej ponoć ma się odbyć, ponoć w zmienionej formie, aczkolwiek szczegóły tego przedsięwzięcia wciąż pozostają nieznane. Zanim jednak dyrektorzy poszczególnych placówek usiądą przy jednym stole by dopracować założenia tego turnieju, do Hogwartu przybyły już delegacje duchów z wymienionych szkół. I tym razem dość widowiskowo zaprezentował się Durmstrang, ponieważ upiory przybyły na okręcie duchów, który wypuścił powitalną salwę jak tylko znalazł się na jeziorze w pobliżu Hogwartu. Zjawy zamieszkujące zamek z życzliwością przyjęły gości wydając na ich cześć skromne przyjęcie, na które wstęp otrzymało również kilku śmiertelników. Wizyta duchów z innych szkół ma być zaledwie prologiem do rozmów prowadzonych między dyrekcjami placówek. Dyskusje na temat ewentualnego turnieju owiane są ścisłą tajemnicą z uwagi na fakt, że ostatni tego typu konkurs zakończył się tragiczną śmiercią jednego z uczniów oraz powrotem do świata żywych Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, więc nikogo nie powinny
dziwić te szczególne środki ostrożności.
Wywiad pozafabularny - Lucas Henderson
Redaktorka: Witam! Jak stan zdrowia?
Lucas Henderson: A dziękuję, jakoś. Rozumiem, że pytanie nie jest przypadkowe.
Redaktorka: Oczywiście, że nie. Pańska noga panie Henderson jest teraz w centrum uwagi szkoły i naszych czytelników spoza Hogwartu.
Lucas Henderson: Nie bardzo wiem dlaczego moja noga cieszy się teraz takim zainteresowaniem. Myślę, że moja noga też tego nie rozumie. Na szczęście powoli wraca do sprawności i sądzę, że już wkrótce przestanę utykać.
Redaktorka: Bardzo to panu dokucza?
Lucas Henderson: Nie jestem graczem quidditcha, raczej powstrzymuję się od nadmiernej aktywności fizycznej, więc nie będzie to aż taką przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Kwestia przyzwyczajenia i mam nadzieję, że nawet nie zauważę, że te dolegliwości ustały już całkiem.
Redaktorka: Jakie wnioski wyciągnął pan z eksplorowania Hogwartu?
Lucas Henderson: Nie ufać zaczarowanym schodom. Nigdy. Absolutnie będę się teraz do tego stosował.
Redaktorka: Co pan odkrył podczas
swoich wędrówek?
Lucas Henderson: Odkryłem, że potrafię naprawdę głośno krzyczeć i również to jak bardzo napięte mogą być granice bólu. Z całą pewnością nie chcę już tego powtarzać.
Redaktorka: Wygląda na to, że nie polubił się pan z wężami.
Lucas Henderson: To akurat nic dziwnego. Jestem z Hufflepuffu, zwierzęciem, które znajduje się na naszym herbie jest borsuk, a te zwierzęta raczej unikają styczności z wielkimi, głodnymi gadami. Nie jest nam dane żyć w przyjaźni. Poza tym, wolę stworzenia, które nie próbują mnie od razu zabić.
Redaktorka: Nie dało się jakoś ponegocjować z tym gadem?
Lucas Henderson: Obawiam się, że próby negocjacji w moim wykonaniu nie wyszłyby zbyt imponująco. Istniało zbyt duże ryzyko, że w ten sposób sobie bardziej zaszkodzę niż pomogę, a poza tym... w takich sytuacjach trudno jest zebrać racjonalne myśli, chociaż naprawdę próbowałem. Ostatecznie uznałem, że szybka i niespodziewana reakcja pomoże mi przeżyć. Dzisiaj nie wiem czy postąpiłbym tak samo, pewnie można by to rozegrać inaczej.
Redaktorka: Jakby na to nie spojrzeć, stał się pan kolejną ofiarą nagonki na uczniów nie mogących się poszczycić czystą krwią.
Lucas Henderson: Całkiem prawdopodobne. Mam mieszaną krew, nie uważam, żeby to był powód do wstydu, ale najwyraźniej ktoś ma na ten temat inne zdanie.
Redaktorka: Ma pan jakieś podejrzenia?
Lucas Henderson: Żadnych. Zbyt wiele wieloznacznych sytuacji ma ostatnio miejsce aby to dokładnie sprecyzować. To może być każdy.
Redaktorka: Jakie są pana dalsze plany?
Lucas Henderson: Trzymać się z dala od zaczarowanych schodów, jak już
mówiłem... to podstawa. Unikać węży, unikać miejsc oznaczonych symbolem węża, unikać wszelkich gadów. Przy dobrych wiatrach powinienem przetrwać.
Redaktorka: Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę aby nie groziło panu poznanie układu pokarmowego jakiegokolwiek węża od środka!
Lucas Henderson: Tak, też mam nadzieję, że mnie to jakimś sposobem ominie.
Horoskop
Baran (21.03-20.04)
Tydzień rozpoczniesz z werwą dzięki napływowi sił witalnych. Niestety połączy się to z wewnętrznym niepokojem i impulsywnością, co może doprowadzić do spięć w Twoim otoczeniu. Pomoże herbata z melisy i kilka chwil poświęconych na trochę relaksującego odprężenia.
Byk (21.04-20.05)
Uważaj na zdrowie, Twój organizm będzie osłabiony. Jak tylko zauważysz pierwsze objawy choroby, natychmiast udaj się do magomedyka bądź uzdrowiciela. Nie lekceważ nawet drobnych symptomów pogorszenia zdrowia. Na szczęście w interesach czeka Cie duży sukces.
Bliźnięta (21.05-21.06)
Najbliższy okres spędzisz pod znakiem porządków, zarówno tych w domu jak i tych w duszy. Warto przemyśleć kilka spraw, które męczą Cie od dłuższego czasu. Unikaj sporządzania samodzielnie eliksirów, takie eksperymenty nie skończą
się za dobrze.
Rak (22.06-22.07)
Los uśmiechnie się do samotnych Raków i całkiem możliwe, że już wkrótce spotkają oni kogoś kto otoczy ich ciepłem i miłością. Z kolei Raki będące już w związku mogą liczyć na kilka niespodzianek ze strony partnera. Uwaga na czarne koty i ponuraki.
Lew (23.07-23.08)
W nadchodzącym okresie twoja sakiewka wypełni się dodatkowymi galeonami, co znacznie poprawi twoją sytuację finansową. Być może wreszcie czas na duże zakupy i spełnienie kilku marzeń, które od dawna chodzą Ci po głowie. Nie bój się ryzykować.
Panna (24.08-22.09)
Transmutacja zrobi Ci na złość i nic nie będzie Ci tak jak powinno jeśli chodzi o zaklęcia z tej kategorii. Lepiej czasem powstrzymaj się od impulsywnego machania różdżką. W życiu zawodowym czeka Cie kilka porażek, ale nie załamuj się, tylko wyciągnij z nich wnioski.
Waga (23.09-23.10)
Wagi będące w związkach czeka zwątpienie i czas głębokich przemyśleń. Nie podejmuj pochopnie decyzji, pozwól sobie na trochę rozwagi. Nie zalecamy w najbliższym czasie środków podróży za pomocą proszka Fiuu, bo może się to skończyć boleśnie.
Skorpion (24.10-22.11)
Znajdziesz się w centrum życia towarzyskiego i będziesz mieć okazję zabłysnąć wśród znajomych. W najbliższym czasie czeka Cie ciężkie starcie z urzędami, lepiej bądź cierpliwy. Karierowicze w życiu zawodowym mogą liczyć na awans i dodatkowe pieniądze.
Strzelec (23.11-21.12)
Przed Tobą trudny okres ciężkich wyborów i ważnych decyzji. Na wszelki wypadek poradź się bliskiej osoby. Lepiej też nie dosiadaj miotły, bo latanie na tej magicznej szczotce nie będzie Ci wychodzić za
dobrze. Pamiętaj o urodzinach bliskich.
Koziorożec (22.12-20.01)
W sprawach sercowych harmonia, spokój i ocieplanie relacji. Nie wychodź po zmroku z domu, bo może czekać Cie przykre zdarzenie albo dla bezpieczeństwa poćwicz zaklęcia ochronne. Dostaniesz prezent od osoby, po której się tego nie spodziewasz.
Wodnik (21.01-19.02)
Pogorszy się nastrój i spadnie energia witalna, więc zadbaj o wypoczynek. Wybierz się na łono natury albo spotkaj ze znajomymi w kawiarni. Nie szastaj za bardzo pieniędzmi, bo zanim się zorientujesz zostaniesz nawet bez złamanego knuta.
Ryby (20.02-20.03)
Gwiazdy ześlą Ci tak dużą dawkę energii, że szkoda jej nie wykorzystać na zaległe projekty. Zostaniesz wreszcie zauważony i doceniony, co więcej samotne Ryby mogą liczyć na spotkanie z osobą, która je zainteresuje i wniesie w ich życie powiew ekscytacji.
Stopka redakcyjna
Chętni na nadsyłanie swojej korespondencji do Proroka mogą wysłać PW na konto Skrzynki. List nie tylko ukaże się w kolejnym wydaniu Proroka, ale również redakcja udzieli na niego wyczerpującej odpowiedzi!

_________________


Do you now what it's like when
You're not who you wanna be?
Do you know what it's like to
Be your own worst enemy
Who sees the things in me I can't hide?
Do you know what it's like
To wanna surrender?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Forum przystosowane do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome (odradzamy Explorera).
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation RebornFairy Tail Path Magician

over-undertaleAmaimon

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 10