► Poszukujemy nauczycieli Astronomii, Mugoloznastwa oraz Historii Magii! Mile widziani śmierciożercy oraz aurorzy!
► Trwa lekcja OPCM w klasie na I piętrze!
► Rozpoczęła się lekcja Wróżbiarstwa!
► Ukończono spisywanie forumowej Kroniki oraz Hali Sław. Niewielkie zmiany w organizacji zaakceptowanych podań o genetykę.
► Trwają zajęcia z miotlarstwa na boisku quidditcha!
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

131
135
110
113

Marzec 2000r.
Pełnia: 15-17.03 (13-15.07)
Mrozy coraz mniejsze, a warstwy śniegu coraz szybciej się topią, pozwalając wyjść na wierzch pierwszym, zielonym pędom. W dzień ok. 4'C, w nocy ok. -3'C.Poprzedni temat «» Następny temat
Prorok - nr 660
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3544
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 4:44 pm   Prorok - nr 660
   <Multikonta: Jasmine Gingers

Lestrange na wolności?
O tym, że część śmierciożerców wciąż pozostaje na wolności wiadomo od dawna i chociaż aurorzy dwoją się i troją by wytropić tych czarodziejskich przestępców to nie jest to takie proste. Problemy pojawiają się również z zabezpieczeniem Azkabanu, bo dementorzy przestali ju
kto nie zgadza się z tą tezą. Czy to uczeń czy jeden z pracowników szkoły nie wiadomo. Pierwszym śladem miał być czerwony napis szkalujący uczniów krwi mieszanej, który odkryła jedna z uczennic Gryffindoru w Łazience Dziewczyn. Kolejne takie wydarzenia miały miejsce także wśród uczniów Hufflepuffu. Dyrekcja zapewnia, że uczniom nic nie grozi oraz, że szybko przystąpi do wyjaśnienia tej sprawy, a do tego czasu uprasza swoich podopiecznych o zachowanie szczególnej ostrożności. Mamy nadzieję, że sprawa się szybko wyjaśni.
Nabór na studia
I w tym roku Uniwersytet Nicolasa Flamela przeżywał oblężenie chętnych młodych umysłów, którzy liczą nie tylko na przedłużenie swojej młodości, ale także zdobycie solidnego wykształcenia. Jak zwykle najbardziej popularnym kierunkiem okazało się Aurorstwo. Dziekan studzi jednak zapały kandydatów do tego wymagającego zawodu, bo jak się okazuje w trakcie szkolenia zwykle sporo osób samo rezygnuje bądź odpada w wyniku ostrej selekcji. Do końca tych studiów w stanie są dotrwać jedynie najlepsi, co jednocześnie ma gwarantować nam profesjonalną kadrę aurorów w przyszłości. Dużo chętnych jest również na kierunek medyczny, który zapewnia pracę chociażby uzdrowiciela. Szpital św. Munga od lat współpracuje z Uniwersytetem gwarantując studentom praktyki oraz wiele przydatnych pomocy naukowych. Z kolei chętnych na obcowanie z magicznymi stworzeniami kusi wizja innego kierunku. Ta wyższa szkoła zapewnia bowiem możliwość praktyk nie tylko w pobliskim Rezerwacie Smoków dla najbardziej zdolnych młodych czarodziejów, ale również zagraniczne wyjazdy. Kadra Uniwersytetu zgodziła się przedłużyć nabór jeszcze o dwa tygodnie dla spóźnialskich, a zajęcia oficjalnie już ruszyły!
Ku niepamięci
Bitwa o Hogwart była tragicznym wydarzeniem, które na zawsze zapadnie w pamięci nie tylko tej magicznej szkoły,
ale również w całym naszym społeczeństwie. Pamięć o poległych będzie wieczna, o czym przypomina zresztą nie tylko szkoła poświęcając ich portretom cały korytarz, ale także Ministerstwo zamierzając ich uczcić pomnikiem, który ma stanąć w Ministerstwie. Rodziny ofiar nadal rozpamiętują tamte wydarzenia i zapewne nic nie jest w stanie w pełni zaleczyć tak głęboko zadanych ran. Działa to jednak w obie strony. Coraz bardziej ludność niechętna jest by pamiętać o mrocznych katach tamtego okresu. Dochodzi do sytuacji, w których ataki nieznanych grup przeprowadzane są nie tylko na Ulicy Śmiertelnego Nokturnu, która nigdy nie cieszyła się dobrą sławą, ale również do pewnych incydentów dochodzi na terenie Hogwartu. Ostatecznie, przyznać trzeba, że Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać był uczniem wspomnianej placówki i to dość utalentowanym. Jego sukcesy są spychane w niepamięć, a zdobyte trofea zamazywane tak aby jego nazwisko przepadło. Izba Pamięci kilka razy została potraktowana w ten właśnie sposób, że należące do Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać nagrody zostały zdewastowane. Szkoła zamierza chronić dobytek i będzie karać tych uczniów, którzy dopuścili się wymienionych czynów tak samo jakby chodziło o trofea należące do innego absolwenta.
Bezpieczeństwo szkoły
Przy okazji pogłosem o napadach w Hogwarcie na uczniów krwi mugolskiej oraz krwi mieszanej, pojawił się temat zabezpieczenia szkoły. Jak wiadomo Hogwart objęty jest szeregiem osłon ochronnych oraz dodatkowych sztuczek, które niekoniecznie są nam wiadome, a zapewniają bezpieczeństwo uczniów. Dopóki jednak dyrekcja nie ustali czy za ostatnie wydarzenia odpowiada ktoś z terenu szkoły czy ktoś z zewnątrz, nie można wykluczyć zupełnie, że w zamku znajduje się osoba niepożądana. Dlatego właśnie Ministerstwo zaproponowało już współpracę ze szkołą w zakresie mocniejszego zabezpieczenia. Pomóc w tym mają o dziwo Łamacze Klątw, którzy nie są związani z działalnością Gringotta. Chodzi o rozłożenie barier tak magicznochłonnych i odpornych, które nie są powszechne używane, ale znane są w historii przypadki ich wykorzystania. Łamacze Klątw pod kontrolą Ministerstwa mieliby opracować nowy system obronny uwzględniający właśnie takie rozwiązania z przeszłości. Oczywiście, z pewnością potrwa to jeszcze trochę czasu, ale wszytko wskazuje na to, że Hogwart zdecyduje się na udział w takich badaniach. Mamy nadzieję, że zagwarantuje to jeszcze większe bezpieczeństwo uczniów.
Wywiad pozafabularny - Hunter Bassett
Redaktorka: Witam! Jak po rozpoczęciu roku szkolnego?
Hunter Bassett: A w porządku, dzięki. Wszystko zaczyna się dopiero rozkręcać, więc jeszcze trudno powiedzieć.
Redaktorka: A jak tam quidditch?
Hunter Bassett: Nie wiem XD Na razie dopiero prowadzimy pierwsze ustalenia. Nie ma jeszcze zbyt wielu chętnych, a przydałoby się skompletować całą drużynę. Jakby dobrze poszło można by rozpocząć treningi. Mam nadzieję, że uda się uzbierać grupkę osób, która będzie chciała się pościgać na miotłach.
Redaktorka: Organizujesz wszystko, planujesz treningi... czyli szykujesz się do roli kapitana?
Hunter Bassett: Nie jestem pewny czy się nadaję. Wiadomo, jak trafiłby się ktoś lepszy to proszę bardzo. Ja się mogę dostosować, nie mam żadnych władczych ambicji do roli kapitana, ale jeśli nie będzie nikogo chętnego to będę tak samo zadowolony z tego tytułu. Na razie zależy mi na zebraniu chętnych, dlatego nawet z tego miejsca zachęcam do tego by się zgłaszać do drużyny, jakoś się dogadamy co do pozycji.
Redaktorka: Ellen będzie w drużynie?
Hunter Bassett: Pewnie tak. Mamy pewne wstępne ustalenia czyli... jest dwóch pewnych członków drużyny.
Redaktorka: Biorąc pod uwagę ostatnie niezbyt miłe wydarzenia, w których uczestniczyła panna Spooner to może nie być aż takie pewne.
Hunter Bassett: Faktycznie. Sytuacja nie przedstawia się zbyt kolorowo. Ja mam czystą krew, więc nie muszę się niczego obawiać, ale co z tego? Wygląda na to, że będę musiał mieć Ellen na oku. Niby jest półkrwi, mnie to nie przeszkadza i szczerze... to idiotyczne, że są jeszcze ludzie, którym w ogóle to może przeszkadzać. Ale jednocześnie sytuacja na świecie wciąż nie jest spokojna, nie
wiadomo co się jeszcze może wydarzyć. Redaktorka: Czyli taki z ciebie rycerz w lśniącej zbroi?
Hunter Bassett: Chyba nie można mnie tak nazwać XD A może to cecha wspólna gryfonów... w końcu Tiara wpakowała nas do jednego Domu nieprzypadkowo.
Redaktorka: Dobra, dobra... niezła wymówka. A jakie szanse mógłbyś mieć przeciwko śmierciożercy?
Hunter Bassett: Wszystko zależy od sytuacji. To jasne, że śmierciożercy mają większe doświadczenie i jakbym oberwał takim zaklęciem to byłby problem, ale nie zrezygnowałbym tylko z tego powodu. Nie boję się takiego spotkania. W czasie pojedynku trzeba także myśleć, kombinować i to może dać mi przewagę.
Redaktorka: Śmierciożercy też myślą...
Hunter Bassett: Tego nie stwierdzono XD Zawsze pozostaje liczyć jeszcze na trochę szczęścia. Może się przydać.
Redaktorka: A jak oceniasz swoje relacje ze ślizgonami?
Hunter Bassett: Chyba neutralne. Nie gryzę się z nimi, nie wchodzimy sobie w drogę, ale jeśli ktoś by mnie wkurzył to pewnie w stosunku do tej osoby nie byłoby miło. Wiadomo jak jest... nie będę siedzieć cicho jak ktoś mi będzie podskakiwał, ale prowokowanie konfliktów to też głupota.
Redaktorka: W takim razie życzę jak najwięcej pokoju i dziękuję za rozmowę.
Hunter Bassett: Również dziękuję.
Horoskop
Baran (21.03-20.04)
Przed Tobą szansa na materialny sukces. Wykorzystaj okazję, a byś może twoja skrytka w Gringocie zapełni się dodatkowymi galeonami. Pamiętaj jednak, żeby zbytnia rozrzutność może szybko zniweczyć Twoje życiowe plany. Zainwestuj w coś czego od dawna poszukujesz i potrzebujesz.
Byk (21.04-20.05)
Zakończyłeś właśnie ważny etap w swoim życiu. To nie powód do rozpamiętywania tego co było. Pora dokonać kolejnego kroku w przyszłość! Wyciągnij wnioski z wcześniej popełnionych błędów, a dla odprężenia zalecamy wypad z przyjaciółmi na ognistą whisky.
Bliźnięta (21.05-21.06)
Czas wycieczek, przełamywania barier i fascynujących podróży. Postanowisz zrobić coś spontanicznego i szalonego. Może nagły wyjazd za granicę? Albo wizyta w rodzinnych stronach? Na wszelki wypadek zabierz ze sobą przypominajkę, może być przydatna.
Rak (22.06-22.07)
Szczególnie ważne w tym okresie będzie dla Ciebie dbanie o zdrowie. Jesienne wiatry i chłody mogą spowodować, że nie raz odwiedzisz uzdrowiciela, a twoimi najbliższymi towarzyszami będzie ciepły koc i kubek gorącej herbaty. Zadbaj o zioła wzmacniające odporność.
Lew (23.07-23.08)
Spędzanie czasu na świeżym powietrzu zapewni Ci na długo dopływ dobrej energii. W przyszłości ocieplenie stosunków z rodziną, nawiązywanie nowych kontaktów i wzmacnianie więzi. To dobry czas dla tych Lwów, które pozostają już jakiś czas w związkach.
Panna (24.08-22.09)
Pod żadnym pozorem nie wsiadaj na miotłę. Trzymaj się najlepiej z daleka przez najbliższy czas od tego środka transportu, bo w przeciwnym wypadku
może się to skończyć bolesnym upadkiem i kilkoma potłuczeniami. Lepiej skorzystaj z praktycznego proszku Fiuu.
Waga (23.09-23.10)
Jeśli myślisz o zakupach, to właśnie jest pora na nadrobienie braków w szafie i zakup potrzebnych drobiazgów. Trafisz na parę okazyjnych promocji, które pozwolą ci zaoszczędzić trochę galeonów. Najlepiej zabierz na takie zakupy przyjaciela, który pomoże Ci w wydatkach.
Skorpion (24.10-22.11)
Postaraj się o więcej empatii. To pozwoli Ci bardziej zrozumieć otoczenie. Ponadto w najbliższym czasie nie eksperymentuj z tworzeniem eliksirów, chyba, że możesz pozwolić sobie na zakup kilku nowych kociołków i dodatkowy remont w domu.
Strzelec (23.11-21.12)
Ważniejsze od pieniędzy i kariery będą teraz uczucia. Weź pod uwagę uwagi partnera. Samotni Strzelcy mogą liczyć na poznanie kogoś nowego. Polecamy miejsca bardziej zatłoczone jak Dziurawy Kocioł czy klub Czarny Kot w Hogsmeade. Warto tam zacząć poszukiwania drugiej połówki.
Koziorożec (22.12-20.01)
Przed Tobą czas przebaczenia i pojednania, ale to Ty powinnaś wyciągnąć pierwsza rękę na zgodę. Unikaj w najbliższym czasie zaklęć transmutacyjnych, odczujesz słabszą kondycję do takiego rodzaju magii.
Wodnik (21.01-19.02)
Idealny dzień na spotkania towarzyskie w gronie bliskich i zaufanych osób nie związanych z Toba zawodowo. Uważaj na natłok spraw biurowych. W najbliższym czasie czeka Cie wyjaśnienie kilku nieporozumień w Ministerstwie.
Ryby (20.02-20.03)
Postaraj się zbliżyć do natury i posłuchać swojego wewnętrznego głosu. Unikaj czarnych kotów, bo będą przynosić Ci pecha. To dobry czas, żeby zabrać się za porządki i remonty. Pora na to, żeby coś zmienić w Twoim życiu.
Humor z SB
Hunter Bassett: Ugryź szynkę, yup yup, tłustą szynkę yuo yup<
Amanda Olsem: Jestem wegetarianką...
Hunter Bassett: Podmień sobie na sałatę XD

Darcy Campanella: Płonący Hogwart... tak, to magiczny widok. Aż mam ochotę zabawić się w piromana.
Jeremy Meyer: Pierwszy piroman Hogwartu.
Darcy Campanella: To brzmi dumnie.
Ginny Weasley: (przygotowuje sobie kiełbaski)
Jeremy Meyer: To ja przyniosę pianki xd
Stopka redakcyjna
Chętni na nadsyłanie swojej korespondencji do Proroka mogą wysłać PW na konto Skrzynki. List nie tylko ukaże się w kolejnym wydaniu Proroka, ale również redakcja udzieli na niego wyczerpującej odpowiedzi!

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Forum przystosowane do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome (odradzamy Explorera).
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight


Image and video hosting by TinyPic

Dragon Ball New Generation Reborn

Król Lew

Fairy Tail Path Magician

Vampire Kingdomover-undertaleEclipseStrona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10