Rewolucja zaklęć! Koniecznie przeczytaj!
► Poszukujemy nauczyciela Starożytnych Run!
► Mile widziani śmierciożercy oraz aurorzy!
► Trwa lekcja Eliksirów!
► Trwa lekcja Transmutacji!
► Trwają zajęcia z Wychowania do Społeczeństwa!
► Ukazał się nowy Prorok Codzienny!
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

162
186
170
202

Maj 2000r.
Pełnia: 12-14.05 (14-18.11)
Coraz cieplejsze promienie słońca nie powinny nikogo zwieść. Wieczory wciąż chłodne, a aura deszczowa i nieprzewidywalna. W dzień ok. 14'C, w nocy ok. 8'C.Poprzedni temat «» Następny temat
Eliksiry
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3670
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Sob Lip 02, 2016 3:49 pm   Eliksiry
   <Multikonta: Jasmine Gingers


Eliksiry czyli magiczne substancje, których sztuka przyrządzania jest subtelna, ale zarazem wymagająca. Ten kto posiądzie odpowiednie umiejętności będzie wiedział jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć. Poniższa klasyfikacja tych specjalnych mikstur różnicuje je nie tylko pod względem stopnia zaawansowania, ale także określa szanse powodzenia w przygotowaniu tych specyfików. Punkty statystyki Eliksiry określają minimalny próg umiejętności, które musi posiadać postać aby podjąć się warzenia danej mikstury. Mniejsza wartość punktów oznacza całkowity brak zdolności w przyrządzeniu receptur danego rodzaju. W takim wypadku bohater bądź musi od podstaw uczyć się warzenia eliksiru bądź poprosić o przygotowanie inną postać bądź zakupić specyfik. Z kolei szansa powodzenia definiuje prawdopodobieństwo sukcesu prawidłowego uwarzenia eliksiru i jest uzależniona nie tylko od wartości statystyki Eliksiry, ale również od umiejętnego i barwnego opisania procesu przyrządzania wybranej mikstury. Końcowy efekt procesu warzenia ocenia Mistrz Gry decydując na podstawie tych wytycznych o sukcesie bądź porażce przygotowania danej mikstury (na lekcjach rolę tą przejmuje nauczyciel przedmiotu).

Klasyfikacja zawiera także wskazanie lat nauki, które przypadają na programowe nauczanie określonych receptur w Hogwarcie. Oznacza to, że postać na V roku nauki nie zna receptur z zaawansowanego poziomu, chociaż może podjąć się ich fabularnego nauczania od podstaw (pod warunkiem posiadania minimalnego progu punktów z tego zakresu) od innej postaci. W takim wypadku nauczyciel musi posiadać min. 25 punktów statystyki Eliksiry. Jedynymi miksturami, których warzenia w ten sposób nie można się nauczyć są specyfiki z poziomu mistrzowskiego, a w niektórych przypadkach mogą to być również i magiczne mieszanki poziomu unikatowego. Gratyfikacją dla uczniów uczęszczających na lekcje Eliksirów jest podniesienie minimalnej szansy powodzenia z danego poziomu o 2% za każde aktywne uczestnictwo w lekcjach. O zdobytej tak podwyższonej szansie prawdopodobieństwa informujemy w aktach postaci (w polu Inne). Przykładowo: Kasia była obecna na dwóch lekcjach Eliksirów, na których omawiano kolejno Eliksir Rozśmieszający oraz Eliksir Gotowości. Kasia dzięki temu podniosła swoją szansę powodzenia w przygotowaniu eliksirów z poziomu umiarkowanego o 4% czyli do 64% minimalnej szansy powodzenia.

Chętnych na dodanie do spisu własnych eliksirów odsyłam do tego tematu.

 
     

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3670
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Śro Paź 03, 2018 1:26 am   
   <Multikonta: Jasmine Gingers


- Poziom początkujący -
Nauczanie: I-II rok
Wymagane minimum 2 punkty statystyki Eliksiry
Szansa powodzenia minimum 80%.

Antidotum na Popularne Trucizny - eliksir, który przeciwdziała popularnym truciznom, jak np. ukąszenia i użądlenia różnych stworzeń.
Składniki: 1 bezoar, 2 miarki składnika standardowego, szczypta sproszkowanego rogu jednorożca, 2 jagody z jemioły, woda miodowa, gałązki mięty, duszona mandragora, esencja z lawendy.
Przygotowanie: Dodaj dwa bezoary do moździerza i rozdrobnij je na bardzo drobny proszek, a następnie dodaj go do kociołka wraz z dwoma miarkami składnika standardowego. Przez pięć sekund podgrzewaj, a na koniec machnij różdżką nad kociołkiem. Zostaw napar na 40 minut (kociołek cynowy), 34 minut (kociołek mosiężny) i 30 minut minut (kociołek miedziany). Po upływie tego czasu dodaj szczyptę sproszkowanego rogu jednorożca i zamieszaj dwa razy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie dorzuć dwie jagody z jemioły, znowu zamieszaj dwa razy, ale tym razem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i machnij różdżką nad zawartością.

Eliksir Bujnego Owłosienia - eliksir, którego wypicie powoduje przyrost włosów. Siła przyrostu zależy od ilości wypitego eliksiru. Jednym ze składników są szczurze ogony.

Eliksir Bulgeye - szmaragdowo-zielony eliksir, po którego zastosowaniu pęcznieją oczy. Jego znanymi składnikami są oczy żuka i oczy węgorza.

Eliksir chroniący przed ogniem - eliksir używany do przechodzenia przez ogień bez szwanku. Po wypiciu wywołuje uczucie lodu i oziębłości w pijącym i zapewnia ochronę przed większością magicznych płomieni. Jego znanymi składnikami są krew salamandry, brodawkolep i wybuchające muchomory.

Mikstura powodująca senność - eliksir, który powoduje senność pijącego. Jego opary są wystarczające, aby wywołać zmęczenie i znużenie u danej osoby.

Napój leczący z czyraków - eliksir leczący czyraki, nawet te wywołane zaklęciem. Znad poprawnie wykonanego eliksiru powinien się unosić różowy dym. Skuteczny lek na krosty, pokrzywkę, czyraki i inne skrofuliczne przypadłości. Jeśli miksturę przygotowało się go w niewłaściwy sposób, może wywołać czyraki zamiast z nich leczyć.
Składniki: suszona pokrzywa, 6 kłów węża, 4 rogate ślimaki, 2 kolce jeżozwierza.
Przygotowanie: Rozgnieć 6 kłów węża na drobny proszek za pomocą tłuczka i dodaj 4 szczypty tego proszku do kociołka. Ogrzewaj przez 10 sekund w temperaturze 250°C i pomachaj różdżką, po czym odstaw na 33-45 minut. Następnie dodaj 4 rogate ślimaki do kociołka i przed dodaniem następnych składników zdejmij kociołek z ognia. Dodaj 2 kolce jeżozwierza do kociołka, wymieszaj 5 razy w prawo i pomachaj różdżką.

Eliksir pieprzowy - eliksir rozgrzewający, który pozwala złagodzić objawy przeziębienia i kataru, chociaż w pełni nie gwarantuje uzdrowienia. Może wystąpić skutek uboczny, a mianowicie wydobywanie się pary z uszu nawet do kilku godzin po zażyciu eliksiru. Eliksir został wynaleziony przez Glovera Hipwortha.

Eliksir Przebudzenia - eliksir, który powoduje, że pijący nie może zasnąć. Używany również do obudzenia silnie śpiącego lub przebywającego w śpiączce. Stanowi antidotum na Wywar Żywej Śmierci.
Składniki: kły węża, składnik standardowy, żądło żądlibąka, tojad.
Przygotowanie: Dodaj sześć kłów węża, cztery porcje składnika standardowego i sześć ususzonych żądeł żądlibąka, a następnie ogrzewaj to wszystko w średniej temperaturze przez 30 sekund. W międzyczasie zmiażdż drobno składniki i dodaj cztery porcje do kociołka. Na koniec wymieszaj trzy razy w prawo i machnij różdżką. Pozostaw do zaparzenia: 8 godzin w kociołku miedzianym, 14 godzin w mosiężnym lub 23 godziny w cynowym.

Eliksir Rozdymający - magiczny eliksir, który powoduje wzrost każdej rzeczy, która zostanie nim polana. Jego działanie odwraca Wywar Dekompresyjny.
Składniki: pokrzywa, oczy diabła morskiego, śledziona nietoperza.
Przygotowanie: Rozdrobnij na średniej wielkości proszek dwie porcje suszonych pokrzyw i trzy oczy diabła morskiego w moździerzu, a następnie dwie marki proszku dodaj do kociołka. Podgrzewaj na średnim ogniu przez dwadzieścia sekund, na końcu wykonując zamach różdżką nad kociołkiem. Napar pozostaw na 60 minut. (zależy to jeszcze od rodzaju użytego kociołka). Później dodaj śledzionę nietoperza i zamieszaj cztery razy, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Podgrzewaj na małym ogniu przez trzydzieści sekund i pomachaj różdżką.

Eliksir Słodkiego Snu - eliksir, który powoduje natychmiastowe zaśnięcie osoby, która go wypije. Podawany chorym, cierpiącym na bezsenność i małym dzieciom mającym problemy ze snem. Można podawać go doustnie, nasączyć nim pokarm bądź dodać do napoju. Po jego wypiciu nie ma się żadnych snów.
Składniki: 2 krople śluzu gumochłona, 4 gałązki lawendy, 4 gałązki waleriany, 6 miarek standardowego składnika.
Przygotowanie: Utrzyj w moździerzu 4 gałązki lawendy i 2 miarki standardowego składnika do konsystencji maści i zostaw, by zgęstniała. Do wody w kociołku dodaj 2 krople śluzu gumochłona i 2 miarki standardowego składnika. Podgrzewaj to na umiarkowanym ogniu przez 30 sekund, a następnie dodaj 3 miarki utartej wcześniej substancji i zamachaj różdżką nad kociołkiem. Pozostaw eliksir do samoistnego warzenia na 40 minut, a po tym czasie dodaj 2 miarki standardowego składnika i podgrzewaj wywar tym razem na dużym ogniu przez minutę. Kolejno dodaj 4 gałązki waleriany i zamieszaj 7 razy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na koniec zamachaj różdżką nad kociołkiem.
 
     

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3670
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Śro Paź 03, 2018 1:27 am   
   <Multikonta: Jasmine Gingers


- Poziom umiarkowany -
Nauczanie: III-V rok
Wymagane minimum 5 punkty statystyki Eliksiry
Szansa powodzenia minimum 60%.

Antidotum na Niepopularne Trucizny - eliksir, który leczy drobne magiczne dolegliwości i niezwykłe trucizny, takie jak ugryzienia bahanek.
Składniki: nasiona ognia, róg garboroga, żądło żądlibąka, pancerz chropianka.

Bahanocyd - środek o nieprzyjemnym zapachu zazwyczaj używany w formie spray'u, służący do unieszkodliwiania bahanek. Mikstura paraliżuje stworzenie na krótki czas, który pozwala usunąć je z danego miejsca, czy też przynajmniej uniknąć ukąszenia.
Składniki: wydzielina korniczaka, muszle toksyczka, smocza wątroba, esencja z cykuty, esencja z szaleju jadowitego, nalewka z pięciornika kurze ziele.
Przygotowanie: Nalej wydzielinę korniczaka do kociołka i szybko wymieszaj, po czym utrzyj i dodaj muszlę toksyczka. Zawartość wymieszaj w wysokiej temperaturze. Następnie dodaj smoczą wątrobę i całość energicznie wymieszaj. Kolejno dodawaj szczyptę esencji z cykuty, trochę esencji z szaleju jadowitego i kroplę nalewki z pięciornika kurze ziele. Powoli zamieszaj eliksir i machnij nad nim różdżką.

Eliksir czyszczący rany - eliksir używany do sterylizacji ran. Ma purpurowy kolor. Podczas stosowania rana piecze i kuje.

Wywar Dekompresyjny - eliksir, który przywraca naturalny rozmiar obiektu spryskanego Eliksirem Rozdymającym. Zmniejsza opuchliznę wywołaną magicznie.

Eliksir dodający wigoru - mikstura, której użycie zapewnia zwiększenie się energii zażywającego. By został uwarzony prawidłowo, musi dojrzewać przez parę dni.
Składniki: krew salamandry, sproszkowany pazur gryfa, sok z granatów.

Eliksir rozśmieszający - eliksir, który wywołuje śmiech u osoby pijącej, skuteczny także przeciwko szyszymorom.
Składniki: woda źródlana, nać raptuśnika, skrzydła żądlibąka, kolce szpiczaka, włosy pufka, sproszkowany chrzan, śmiech.
Przygotowanie: Do czystej wody źródlanej w kociołku dodaj posiekaną nać raptuśnika. Mieszaj powoli. Jeśli będziesz mieszał zbyt szybko, zniszczysz wesołe właściwości naci. Następnie parsknij do mikstury. Dodaj zmiażdżone skrzydła żądlibąka i znów mieszaj powoli. Potem dodaj trzy kolce szpiczaka, podgrzej miksturę i mieszaj energicznie. Zachichocz do eliksiru i podgrzej miksturę jeszcze raz. Po ogoleniu pufka, rozrzuć jego włosy na powierzchni eliksiru. Zamieszaj szybko i dostarcz dużo ciepła. Następnie zaśmiej się głośno i niekontrolowanie i dodaj szczyptę sproszkowanego chrzanu. Ponownie zamieszaj eliksir i podgrzej ostatni raz. Na koniec machnij swoją różdżką nad kociołkiem aby dokończyć eliksir.

Eliksir gotowości - eliksir, który daje pijącemu dodatkową wytrzymałość.
Składniki: odwłoki ważek, skrzydła elfa, latające koniki morskie, jaja bahanek, skorupka żmijoptaka, sproszkowana ruta zwyczajna.
Przygotowanie: Dodaj jedno skrzydło elfa i podgrzej miksturę aż eliksir zmieni kolor na turkusowy. Następnie dodaj jedną miarkę jaj bahanek i podgrzej aż eliksir zmieni kolor na różowy. Kolejno dodawaj pieczone odwłoki ważek, aż eliksir zmieni kolor na czerwony i latające koniki morskie, aż eliksir zmieni kolor na żółty. Znowu podgrzewaj aż eliksir zmieni kolor na niebieski. Potem dodaj pieczone odwłoki ważek, aż eliksir zmieni kolor na fioletowy i podgrzewaj aż eliksir zmieni kolor na czerwony. Później dodaj trzy miarki jaj bahanek, aż eliksir zmieni kolor na zielony, dodaj pieczone odwłoki ważek, aż eliksir zmieni kolor na niebieski i dodaj trzy miarki latających koników morskich, aż eliksir zmieni kolor na czerwony. Podgrzewaj aż eliksir zmieni kolor na zielony.

Eliksir Niewidzialności - eliksir czyniący niewidzialnym na krótki czas. Osoba, która chce być niewidoczna musi wypić eliksir albo ten musi być rozlany na niej lub blisko niej.

Eliksir powodujący kurczenie się ludzi i zwierzą - mikstura powodująca kurczenie się ludzi i zwierząt. Dobrze uwarzony eliksir ma barwę zieloną, a źle może być trujący.
Składniki: mielone korzonki stokrotki, obrane suszone figi, piołun, pokrojone dżdżownice, 1 śledziona szczura, sok z pijawek, szalej jadowity.
Przygotowanie: Wyciśnij i dodaj do kociołka sok z dwóch suszonych fig, a następnie zamieszaj powoli i całość delikatnie podgrzej. Dodaj bardzo drobno posiekane cztery korzonki stokrotki, a następnie pięć włochatych dżdżownic i dobrze wstrząśnięty piołun. Zamieszaj energicznie, po czym dodaj wyciśnięty sok z czterech pijawek. Zamieszaj, ale tym razem powoli i ostrożnie, by w następnej kolejności dodać wstrząśniętą śledzioną szczura i kapkę szaleju. Mieszaj powoli, podgrzej do wysokiej temperatury i machnij różdżką.

Eliksir wyostrzający poczucie humoru - eliksir powodujący śmiech.
Składniki: utłuczone skarabeusze, korzeń imbiru, żółć pancernika.
Przygotowanie: Wymieszaj korzeń imbiru, aż eliksir stanie się zielony i dodaj żółć pancernika, aż eliksir stanie się niebieski. Następnie wymieszaj utłuczone skarabeusze, aż eliksir stanie się czerwony. Dodaj znowu żółć, żeby eliksir stał się żółty i dodaj znowu imbir, żeby eliksir stał się limonkowy. Potem dodaj kolejny raz żółć, żeby eliksir stał się fioletowy i zostaw eliksir na ogniu przez 10 minut. Na koniec dodaj jeszcze więcej imbiru, aż eliksir stanie się ciemnopomarańczowy.

Eliksir spokoju - eliksir, który łagodzi niepokój i pobudzenie. Eliksir powinien mieć turkusowy kolor i być gotowany na wolnym ogniu. Wydziela kłęby srebrnej pary.
Składniki: sproszkowany kamień księżycowy, syrop z ciemiernika, sproszkowane kolce jeżozwierza, sproszkowany róg jednorożca.
Przygotowanie: Dodaj sproszkowany kamień księżycowy, aż eliksir zmieni kolor na zielony i mieszaj aż eliksir zmieni kolor na niebieski. Następnie dodaj sproszkowany kamień księżycowy, aż eliksir zmieni kolor na fioletowy i podgrzej aż eliksir zmieni kolor na różowy. Dodaj syrop z ciemiernika czarnego, aż eliksir zmieni kolor na turkusowy i znowu podgrzej, ale tym razem aż eliksir zmieni kolor na fioletowy. Dodaj sproszkowane kolce jeżozwierza, aż eliksir zmieni kolor na czerwony i mieszaj aż eliksir zmieni kolor na pomarańczowy. Potem dorzuć sproszkowane kolce jeżozwierza, aż eliksir zmieni kolor na turkusowy i podgrzewaj aż eliksir zmieni kolor na fioletowy. Kolejno dodaj sproszkowany róg jednorożca, aż eliksir zmieni kolor na różowy, wymieszaj aż eliksir zmieni kolor na czerwony i podgrzej aż eliksir zmieni kolor na fioletowy. Na koniec dodaj sproszkowany kamień księżycowy, aż eliksir zmieni kolor na szary, podgrzej aż eliksir zmieni kolor na pomarańczowy i dodaj sproszkowane kolce jeżozwierza, aż eliksir zmieni kolor na biały.

Eliksir Wiggenowy - leczy niewielkie rany. Budzi osobę z magicznie wywołanego snu (może przeciwdziałać Wywarowi Żywej Śmierci).
Składniki: 2 krople śluzu gumochłona, 7 kłów chropianka, śluz z żądeł żądlibąka, gałązką mięty, sok z Boom Berry, 1 duszona mandragora, krople wody miodowej, śluz mózgu leniwca, krople Moondew, krew salamandry, 10 kręgosłupów skorpeny, róg jednorożca, tojad, kora drzewa Wiggen, płatki ciemiernika.
Przygotowanie: Dodaj krew salamandry, aż eliksir zmieni kolor na czerwony i wymieszaj aż eliksir zmieni kolor na pomarańczowy. Potem dodaj śluz z żądeł żądlibąka, aż eliksir zmieni kolor na żółty, wymieszaj aż eliksir zmieni kolor na zielony. Następnie dodaj sok z Boom Berry, aż eliksir zmieni kolor na różowy, podgrzej aż eliksir zmieni kolor na czerwony, dodaj pięć kręgosłupów skorpeny i podgrzej aż eliksir zmieni kolor na żółty. Potem dodaj kolejnych pięć kręgosłupów skorpeny oraz śluz gumochłona, aż eliksir zmieni kolor na fioletowy i wymieszaj aż eliksir zmieni kolor na czerwony. Później dodaj krople Moondew, aż eliksir zmieni kolor na pomarańczowy, wymieszaj aż eliksir zmieni kolor na żółty, potrząśnij aż ponownie zmieni kolor na pomarańczowy. Dolej wodę miodową, aż eliksir zmieni kolor na turkusowy i podgrzej aż eliksir zmieni kolor na różowy. Dodaj tojad i płatki ciernika, aż eliksir będzie zielony, a sproszkowany róg jednorożca wymieszaj ze śluzem z mózgu leniwca i z rozgniecioną mandragorą. Po słodzeniu dodaj do mikstury. Skrusz i dodaj kły chropianka oraz gałązkę mięty. Zagotuj, po czym dodaj korę drzewa Wiggen i mieszaj aż eliksir zmieni kolor na czerwony. Machnij różdżką.

Wywar zaciemniający umysł - eliksir, który wywołuje porywczość i lekkomyślność u pijącego. Jego typowymi składnikami są warzucha, lubczyk i kichawiec.

Wywar ze szczuroszczeta - esencja z czułków szczuroszczeta, służąca do leczenia zadrapań i ran.

 
     

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3670
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Śro Paź 03, 2018 1:28 am   
   <Multikonta: Jasmine Gingers


- Poziom zaawansowany -
Nauczanie: VI-VII rok
Wymagane minimum 10 punktów statystyki Eliksiry
Szansa powodzenia minimum 30%.

Amortencja - eliksir miłosny. Wystarczy dodać kilka kropel do napoju danej osoby, a zapała ona do kogoś obsesyjnym uczuciem. Nie wzbudza prawdziwej miłości, powoduje jedynie silne zauroczenie albo obsesję. Przez wielu bagatelizowany, jednak doświadczeni zielarze ostrzegają przed zgubnym działaniem eliksiru. Znakiem, że wywar się udał jest bijący z niego perłowy blask i para unosząca się w charakterystycznych spiralach. Każdy człowiek zapach amortencji odczuwa inaczej. Woń wywaru kojarzy mu się zawsze z zapachami, które są dla niego najprzyjemniejsze. Im eliksir jest starszy, tym jego działanie staje się mocniejsze.
Składniki: waleriana, suszona pokrzywa, serce krokodyla, rozmaryn, lawenda, sok z pijawek, mlecz, "odrobina siebie".

Eliksir Herbicydowy - mikstura, która służy jako środek przeciwko chwastom. Eliksir ma obrzydliwy smak i nie nadaje się do spożycia przez ludzi, ponieważ może negatywnie wpływać na zdrowie osoby, która go wypije.
Składniki: składnik standardowy, kręgosłup skorpeny, sok z chorbotka, śluz gumochłona.
Przygotowanie: Zmiażdż 4 kolce z kręgosłupa skorpeny na szorstki proszek w moździerzu. Dodaj 2 miarki mieszkanki przypraw i ziół do zaprawy i zmiażdż całość do uzyskania surowego proszku. Następnie dodaj 3 miarki zmiażdżonej mieszaniny do swojego kociołka, a potem zamachaj różdżką. Pozostaw do zaparzenia i wróć za 45/51/60 minut (w zależności od twojego kociołka). Później dodaj 2 miarki soku z chorbotka do swojego kociołka i podgrzewaj do średniej temperatury przez 10 sekund. Dodaj 2 krople śluzu gumochłona, kiedy wywar będzie miał wysoką temperaturę. Wymieszaj 4 razy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a na koniec machnij różdżką.

Eliksir wzbudzający euforię - słonecznie żółty eliksir, który powoduje niewytłumaczalne poczucie irracjonalnego szczęścia u osoby go pijącej.
Składniki: figa abisyńska, kolce jeżozwierza, gałązki mięty, fasolki sopophorousa, piołun.

Mikstura Anty-paraliżująca - działa jako antidotum na paraliż, spowodowany przez oczarowanie garnituru, zbroi lub innych stworzeń.

Eliksir Postarzający - potężny eliksir, który powoduje, że pijący chwilowo starzeje się. Im więcej mikstury zostaje wypite, tym bardziej osoba się starzeje.

Eliksir poprawiający wzrok - eliksir leczniczy, który przywraca wzrok osobie go pijącej i przeciwdziała skutkom zaklęcia Conjunctivitis.
Składniki: piołun, sproszkowany róg jednorożca, duszona mandragora, skrystalizowana woda.
Przygotowanie: Dodaj piołun, aż eliksir zmieni kolor na zielony i mieszaj aż eliksir zmieni kolor na fioletowy. Następnie dodaj sproszkowany róg jednorożca, aż eliksir zmieni kolor na czerwony, podgrzej aż eliksir zmieni kolor na żółty, dodaj skrystalizowaną wodę, aż eliksir zmieni kolor na turkusowy i następnie piołun, aż eliksir zmieni kolor na różowy. Mieszaj aż eliksir zmieni kolor na pomarańczowy. Potem dodaj duszoną mandragorę, aż eliksir zmieni kolor na zielony, sproszkowany róg jednorożca, aż eliksir zmieni kolor na turkusowy i skrystalizowaną wodę, aż eliksir zmieni kolor na indygo. Mieszaj aż eliksir zmieni kolor na pomarańczowy, później podgrzej aż eliksir zmieni kolor na fioletowy i na koniec dodaj duszoną mandragorę, aż eliksir zmieni kolor na pomarańczowy.

Eliksir przywracający mowę - eliksir, który zmienia głos pijącego. Przywraca głos, jeśli się go straci, a tym samym może przeciwdziałać skutkom zaklęcia Silencio.
Składniki: woda miodowa, gałązki mięty, duszona mandragora, syrop z ciemiernika.
Przygotowanie: Aby uwarzyć ten eliksir, trzeba najpierw podgrzać bazową mieszankę składników, aż zmieni kolor na czerwony, a następnie na zielony. Następnie należy dodać wodę miodową, aż płyn nabierze koloru różowego. Następnie trzeba znowu podgrzać eliksir, aż zmieni kolor na pomarańczowy. Po dodaniu gałązek mięty, eliksir zmienia kolor na zielony. Eliksir należy ponownie podgrzać, aż zmieni kolor na niebieski. Następnie ponownie dodać gałązki mięty, eliksir zmieni kolor na różowy. Dodać duszoną mandragorę, aż eliksir zmieni kolor na pomarańczowy. Wlać syropu z ciemiernika, aż zmieni kolor na niebieski. Aby zakończyć warzenie, trzeba podgrzać miksturę do zmiany koloru na czerwony i następnie żółty.

Eliksir Wielosokowy - eliksir, który zamienia osobę pijącą w kogoś zupełnie innego. Warzenie eliksiru należy rozpocząć na miesiąc przed użyciem. Ostatni, a zarazem najważniejszy składnik eliksiru to odrobina osoby, w którą chce się zamienić pijący miksturę. Są to zazwyczaj włosy, jednak dopuszczalne są również obcięte paznokcie czy łupież. Co ważne ten "kawałek osoby" musia być pobrany z osoby żyjącej. Przed dodaniem ostatniego składnika, eliksir wygląda jak gęste, ciemne błoto z powolnie pękającymi pęcherzykami powietrza. Po dodaniu odrobiny osoby, mikstura zmienia kolor. Reaguje w zależności od charakteru danej osoby i tak oto osoby o dobrym sercu mają atrakcyjne kolory i smak, natomiast złe ukazują odwrotny efekt. Niezależnie od sposobu warzenia, eliksir wielosokowy wymaga dobrego przygotowania przed rozpoczęciem sporządzania go. Przykładowo muchy siatkoskrzydłe muszą zostać uwarzone na dwadzieścia jeden dni przed dodaniem ich do eliksiru, a ślaz trzeba zebrać w czasie pełni księżyca. Cały proces warzenia trwa jeden miesiąc. Nie obejmuje zamiany w zwierzę.
Składniki: muchy siatkoskrzydłe, pijawki, ślaz, rdest ptasi, sproszkowany róg dwurożca, skórka boomslanga, odrobina tego, w kogo chce się zamienić.
Przygotowanie: Dodaj 3 miarki ślazu do kociołka (musi zostać zebrany podczas pełni księżyca), a następnie 2 wiązki rdestu ptasiego do kociołka. Zamieszaj to wszystko 3 razy zgodnie ze wskazówkami zegara i machnij różdżką nad eliksirem i pozwól mu warzyć się przez 80 minut dla cynowego kociołka, 68 minut dla mosiężnego kociołka, 60 minut dla miedzianego kociołka. Dodaj 4 pijawki do kociołka, a w moździerzu rozdrobnij na drobny proszek 2 chochelki much siatkoskrzydłych i dodaj ich 2 miarki do kociołka. Podgrzej na małym ogniu przez 30 sekund, po czym machnij różdżką nad eliksirem, aby zakończyć ten etap warzenia. Potem dodaj 3 miarki skórki boomslanga do kociołka i rozdrobnij na drobny proszek w moździerzu
1 miarkę sproszkowanego rogu dwurożca. Następnie dodaj 1 miarkę rozdrobnionego rogu do kociołka i podgrzewaj na wysokim ogniu przez 20 sekund. Machnij różdżką nad eliksirem i pozwól mu warzyć się przez 24 godziny dla cynowego kociołka, 20 godzin i 24 minuty dla mosiężnego kociołka, 18 godzin dla miedzianego kociołka. Dodaj 1 dodatkową chochelkę much siatkoskrzydłych i zamieszaj 3 razy w stronę przeciwną do wskazówek zegara. Eliksir podziel na kilka porcji. Następnie dodaj odrobinę osoby, w którą chcesz się zamienić. Machnij różdżką nad eliksirem, aby zakończyć proces warzenia

Eliksir Zmieniający Kolor Włosów - eliksir, który powoduje zmianę koloru włosów z naturalnego koloru na barwę, o której pomyśli osoba zażywająca go.
Składniki: włos z głowy, rogate ślimaki, żabi skrzek, skarabeusze, muchy siatkoskrzydłe.

Wywar Żywej Śmierci - silny środek usypiający, wywołujący omdlenia, które dla niedoświadczonego czarodzieja mogą wyglądać jak śmierć. Powoduje ją tylko w wypadku skrajnego przedawkowania. Dobrze wyważony wywar ma kolor czarny. Do odwrócenia jego skutków służy Eliksir Wiggenowy.
Składniki: woda, sproszkowany korzeń asfodelusa, nalewka z piołunu, korzenie waleriany, fasolka sopophorusa, mózg leniwca.
Przygotowanie: Sproszkuj korzeń afodelusa, a do kociołka wlej 250ml nalewki z piołunu i następnie wsyp sproszkowany korzeń. Zamieszaj 7 razy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a potem 7 razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wlej mózg leniwca, dodaj 13 kropli soku z fasoli Sopophorusa i 7 korzeni waleriany. Potem zamieszaj 7 razy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i 1 raz zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Machnij różdżką.
 
     

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3670
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Śro Paź 03, 2018 1:28 am   
   <Multikonta: Jasmine Gingers


- Poziom mistrzowski -
Nie nauczane na etapie szkolnym. Tylko dorośli.
Wymagane minimum 30 punktów statystyki Eliksiry.
Szansa powodzenia procentowo równa wartości statystyki Eliksiry.

Callidus somnum exterreri solebat - eliksir zwany inaczej Podstępnym Koszmarem. Jasno zielony, bezwonny, o słodkawym smaku i rzadkiej konsystencji. Łatwo miesza się z cieczami niepolarnymi, dlatego będzie widoczny po dodaniu do szklanki wody czy herbaty. Osoba, która spożyje eliksir w trakcie następnego snu przeżyje swój największy koszmar, bez możliwości obudzenia się w trakcie, nawet gdy będzie przerażona. Będzie musiała przeżyć cały scenariusz ze wszystkimi najgorszymi elementami. Wbrew popularnym plotkom – w wyniku eliksiru nie można umrzeć, aczkolwiek stosowany przez długi okres czasu może prowadzić do ataków paniki w trakcie dnia, lęków społecznych, czy nawet psychozy. Uwarzenie eliksiru zajmuje około dwóch tygodni i wymaga precyzji w odmierzaniu ilości składników, jak o tego, kiedy dokładnie są dodawane. W trakcie dziewiątego dnia trzeba przez osiem godzin non stop mieszać raz w zgodnie ze wskazówkami zegara, dwa razy przeciwko, dwa razy zgodnie, raz przeciwko etc. Zamieszania nie mogą być wolniejsze niż jedno na cztery sekundy, ani szybsze niż jedno na dwie. Na chwilę obecną nie ma zaklęcia, które ułatwiłoby tę część i jednocześnie nie ingerowało w strukturę eliksiru.
Składniki: (w kolejności dodawania) Zamrożone jajo popiełka, korzeń imbiru, piołun, kwiat asfodelusa, pióro memortka, krwawnik kichawiec, płetwy skorpeny, korona lubczyku, plangentinka, ciemiernik.

Invitis Spuria - ciemno granatowy – prawie czarny, o cierpkim zapachu i gorzkim smaku. Nie należy go mieszać z innymi płynami, ponieważ całkowicie traci swoje właściwości. Pozbywa się niechcianych ciąż, reguluje gospodarkę hormonalną minimalizując tym samym długotrwałe efekty psychologiczne po usunięciu płodu.
Reakcje organizmu różnią się między sobą - dla niektórych kobiet proces jest niemal bezbolesny, a niektóre ból porównują do klątwy Cruciatus. NIE DZIAŁA NA PŁODY POWYŻEJ TRZECIEGO MIESIĄCA. Relatywnie prosty do uwarzenia, wprawione osoby będą w stanie to zrobić w około dwie godziny, jednak jego użycie jest zakazane przez Ministerstwo i traktowane jak użycie Zaklęcia Niewybaczalnego.
Składniki: (w kolejności dodawania) Miesięcznik, oczy czarnego chrabąszcza, tasznik, Konyza Kanadyjska, serce krokodyla, waleriana, kalina koralowa, tymianek, aloes, sok z granatów, pancerz chropniaka.

Felix Felicis - eliksir znany także jako „Płynne Szczęście”. Mikstura sprawia, że osoba, która zażyła substancję ma wielką pomyślność, niezwykłą pewność siebie oraz podejmowanych przez siebie wyborów. Póki działa, sprzyja osiąganiu sukcesów we wszystkich poczynaniach. Eliksir musi być stosowany z niesłychanym umiarem. Gdy zażywa się go za często, uderza do głowy, powodując groźną lekkomyślność, roztargnienie i przesadne zaufanie do samego siebie. W zbyt dużych dawkach działa jak silna trucizna. Zakazany we wszystkich zorganizowanych współzawodnictwach, na przykład quidditchu, podczas egzaminów lub wyborów. Eliksir jest bardzo trudny do uwarzenia. Jeśli zrobi się to źle, jest to bardzo katastrofalne w skutkach. Mikstura wymaga aż sześciu miesięcy na przygotowanie, zanim będzie gotowa do użycia. Kropelki skaczą jak złote rybki, na powierzchni eliksiru.
Składniki: jaja popiełka, bulwy cebulicy, czułki szczuroszczeta, nalewka z tymianku, skorupka żmijoptaka, sproszkowana ruta zwyczajna.

Eliksir Oboedientia (Eliksir Posłuszeństwa) - eliksir ten ma działanie podobne do zaklęcia Imperius. Kto go wypije wykona każdy rozkaz tego, kto mu podał ten eliksir. Jest trudny do zrobienia, dlatego posługują się nim tylko dorośli czarodzieje, najczęściej aurorzy i śmierciożercy. Działa do podania odtrutki - soku z pijawek!
Składniki: zielony szlam, listek szałwii, łodyżka paproci, liść młodego łopianu, listek melisy.
Przygotowanie: Zagotuj litr wody. Gdy zacznie wrzeć, wrzuć wszystkie składniki i dokładnie wymieszaj. Następnie trzeba go gotować na wolnym ogniu przez czterdzieści cztery noce. Cały czas musi bulgotać. Gotowy eliksir ma toksyczny, jasnozielony kolor.

Wywar Tojadowy - eliksir wynaleziony przez Damoclesa Belby'ego, który za to przełomowe odkrycie został nagrodzony Orderem Merlina. Jak nazwa eliksiru wskazuje, podstawowym składnikiem jest tojad, zwany również mordownikiem lub akonitem. Wywar tojadowy przydaje się osobom zarażonym likantropią, czyli wilkołactwem. Przez tydzień poprzedzający pełnię, taka osoba zażywa eliksir, a podczas pełni w nocy zarażony człowiek przemienia się w wilkołaka, zachowując świadomość i umysł ludzki. Nie jest wtedy groźny dla otoczenia i panuje nad sobą. Nad naczyniem napełnionym wywarem, unosi się dym i choć smak tego eliksiru jest nieprzyjemny, całkowicie wzbronione jest dosypywanie cukru. Cukier niszczy działanie eliksiru. Eliksir nie leczy likantropii ale łagodzi jej objawy, pozwalając przy tym zachować swój stan umysłowy sprzed transformacji (który bez zażycia nie byłby możliwy). To sprawia, że z niebezpiecznej bestii, osoba staje się zwykłym, sennym wilkiem.

Veritaserum - potężny eliksir prawdy. Po jego wypiciu człowiek odpowiada na wszystkie zadane mu pytania całkowicie szczerze oraz wyczerpująco. Może być mieszana z prawie każdym napojem, a trzy krople są wystarczającą dawką, aby pijący „wyjawił swe najskrytsze tajemnice”. Pomimo że jest to najpotężniejsze istniejące serum prawdy na świecie, to wciąż istnieją metody oporu przeciw Veritaserum m.in. Antidotum na Veritaserum, czy Oklumencja. Innym problemem jest fakt, iż ofiara stwierdza jedynie to, co uważa za prawdziwe, więc rozsądek ofiary i postrzeganie rzeczywistości stają się istotnym czynnikiem w trakcie przesłuchania. Użycie eliksiru jest mocno kontrolowane przez Ministerstwo, jednak w zwyczaju czarodziejów jest jego nieuprawnione i nielegalne użycie.

Eliksir Zastoju - Krwisto-czerwony, bezwonny, kwaśny, bardzo gęsty. Im starszy, tym gęstszy, nawet do konsystencji plasteliny (z wiekiem jego właściwości się koncentrują). Zaczyna działać po włożeniu jednej porcji pod język. Używany, gdy stan zdrowia czarodzieja nie pozwala na jego dalsze funkcjonowanie, najczęściej, gdy jest śmiertelnie ranny i wymaga transportu w miejsce, gdzie może mu zostać zapewniona odpowiednia pomoc. W prostych słowach można powiedzieć, że zatrzymuje czas dla osoby, która spożyła ten eliksir. Spowalnia bicie serca do mniej niż jednego uderzenia na minutę, wstrzymuje krwotoki zarówno wewnętrzne jak i te z ran otwartych, zapobiega przepływu informacji pomiędzy neuronami, unieruchamia wszystkie mięśnie (z wyjątkiem serca). Zaleca się zamknięcie oczu czarodziejowi pod wpływem tego eliksiru, ponieważ nie zapobiega on ich wysuszeniu. Jedna porcja eliksiru działa 6 godzin. Nie zaleca się stosowania dłużej niż przez 2 doby, gdyż może spowodować trwałe uszkodzenie mózgu. UWAGA: TEN ELIKSIR NIE LECZY. Sam proces wrzenia nie jest wybitnie trudny, ale bardzo żmudny i wymaga od czarodzieja dużej ilości czasu (przynajmniej 36 godzin bez najmniejszej przerwy – zależy od ilości przygotowywanej partii) oraz cierpliwości.
Składniki: (w kolejności dodawania) Sok z pijawek, skrzydełka much mięsnych, ogony otwornic, sok bulbadoksowy, korzenie furkokwiatu, listki młodej jemioły, wątroba nietoperza, kręgosłup druzgotka, włos z ogona jednorożca.

- Poziom unikatowy -
Warzenia tych eliksirów nie naucza się na etapie szkolnym, a ich receptur nie znają nawet specjaliści tej dziedziny. Te unikatowe przepisy można odkryć jedynie na drodze fabularnej poprzez sesje z Mistrzem Gry. Są to mikstury z różnych poziomów, ale do ich opanowania wymagane jest minimum 20 punktów statystyki Eliksiry, a szansa powodzenia procentowo równa jest wartości statystyki Eliksiry. Nie wystarczy jednak poznać recepturę na taką mieszankę, należy także nauczyć się jej przygotowywania. W każdym takim wypadku postać, która pozna sekret określonej mikstury jest jedyną, która zna takich specyfik i sposób na jego przygotowanie. Jeśli postanowi się podzielić z innym bohaterem tą wiedzą, uczący się musi spełniać takie same wymagania i również musi przechodzić podobny proces kształcenia w wytwarzaniu tak unikatowego eliksiru.
 
     

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3670
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Śro Paź 03, 2018 1:29 am   
   <Multikonta: Jasmine Gingers


- Eliksiry kupne -
Z uwagi na oryginalne receptury tylko do kupienia.

Balsam z płonącej lewizji - eliksir z lewizji, który działa kojąco.

Balsam ze stokrotki - eliksir, który wspomaga leczenie blizn. Jego głównym składnikiem jest stokrotka pospolita.

Bundimun Pomade - jeden z eliksirów wytwarzanych przez firmę E. M. L. Potions Co. Eliksir ten, zawierający jad korniczaka, służy pielęgnacji skóry głowy.

Eliksir na kaszel - eliksir, który łagodzi i zmniejsza kaszel.

Eliksir na sen bez snów - fioletowy eliksir leczniczy, który jest stosowany w celu wywołania senności. Zapewnia sen bez marzeń sennych.

Lakier przeciwko urokom - eliksir, który chroni przedmiot powleczony lakierem przed negatywnym skutkiem uroków.

Maść Niepamięci Doktora Ubbly'ego - eliksir, który leczy rany zadane przez myśli. Maść nakłada się bezpośrednio na rany.

Roztwór czyszczący - eliksir stosowany do czyszczenia.

Szkiele-Wzro - eliksir powodujący odtworzenie kości, który przy zażyciu pali w usta i gardło, dusi i wywołuje kaszel. Proces odrastania kości przy użyciu Szkiele-Wzro trwa jedną noc. Na etykiecie butelki znajdziemy napis: 1100 kropli. Regenerator kości. Odrośnięte kości za każdym razem. Sprzedawane tylko przez Reubens Winkius and Company Inc.

Ulizanna - eliksir dla czarodziejów i czarownic, pomagający w układaniu wszystkich rodzajów włosów. Na etykiecie eliksiru jest napisane, że wyprodukowano go w Chinach oraz że jego składnikami są: Gomas Barbadensis, włosy smoka azjatyckiego oraz wazelina.

Eliksir upiększający - eliksir przekształcający wygląd pijącego i czyniący go pięknym. Wiadomo, że jego składnikami są skrzydła elfa, poranna rosa, płatki róży, przywrotnik, włos z ogona jednorożca oraz korzenie imbiru.

Eliksir Uspokajający - eliksir, który uspokaja po przeżytej traumie, szoku lub urazie.

Eliksir wspomagający pamięć - eliksir, który wspomaga pamięć pijącego. Jedynym znanym składnikiem eliksiru są pióra memortka.

Wywar wzmacniający - eliksir o właściwościach regenerujących.

Wywar z blekotu - eliksir, którego głównym składnikiem jest blekot. Po wypiciu wywaru człowiek zaczyna bełkotać, mówić głupoty.

 
     

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3670
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Śro Paź 03, 2018 1:30 am   
   <Multikonta: Jasmine Gingers


- Składniki niemagiczne -

Chrabąszcze, Dżdżownice, Kolce jeżozwierza, Krew salamandry, Kręgosłup skorpeny, Kły węża, Mózg leniwca, Oczy diabła morskiego, Oczy węgorza, Oczy żuka, Otwornice, Pijawki, Rogate ślimaki, Serce krokodyla, Skarabeusz, Skrzydła nietoperza, Skórka boomslanga, Szczurze ogony, Tułów ważki, Śledziona nietoperza, Śledziona szczura, Wątroba nietoperza, Żabi skrzek, Żółć pancernika.

- Składniki magiczne -

Bezoar — kamień będący antidotum na większość czarodziejskich trucizn. Bezoary mają pewne ograniczenia - nie działają na rany spowodowane potężnymi substancjami jak jad bazyliszka. Bezoar to kulisty twór powstający w żołądkach przeżuwaczy (m.in. lamy i kozy bezoarowej) przez nagromadzenie niestrawionych resztek pokarmu oraz włókien roślinnych i włosów, zwłaszcza zlizywanych przez zwierzę podczas linienia.

Brodawkolep — sproszkowana substancja, która w zetknięciu ze skórą w kilka sekund pokrywa ją wstrętną brązową skorupą przypominającą wielką brodawkę. Usunąć ją można prostym zaklęciem.

Bulbadoks — magiczny proszek, który po kontakcie ze skórą powoduje wysyp czyraków.

Czułki szczuroszczeta — niezwykle rzadki składnik pozyskiwany z grzbietu szczuroszczeta. Jego spożycie zwiększa odporność na klątwy i uroki. Przedawkowanie jednak objawia się fioletowym kolorem włosów w uszach.

Jad bahanek — substancja pozyskiwana od bahanek, składnik eliksirów.

Jajo popiełka - jajo należące do magicznego węża popiełka, który rodzi się z popiołu niepilnowanego magicznego ognia. Wyjątkowo gorące i łatwopalne, a jeśli nie zostanie zamrożone w odpowiednim czasie, potrafi rozpalić ogień. Po połknięciu może służyć jako antidotum na malarię.

Kamień księżycowy — biały kamień o czarodziejskich właściwościach, używany w formie sproszkowanej jako składnik eliksirów.

Kły chropianka – duże kły pasożyta, który wyglądem przypomina kraba.

Kolce szpiczaka – kolce magicznego stworzenia występującego w północnej Europie i Ameryce. Jego igły mają magiczne właściwości.

Kręgosłup druzgotka – kręgosłup wodnego demona, który chwyta ofiarę swoimi długimi palcami.

Latające koniki morskie – odmiana koników morskich, znana ze swojej zdolności do latania. Występują w jeziorach Szkocji.

Mucha siatkoskrzydła — owad z rodziny Chrysopidae. Ma dwa długie wąsy i dwie pary zielonkawych, pożyłkowanych skrzydeł. Wydaje przykry zapach.

Mucha mięsna — gatunek zmutowanego owada plującego jadem.

Muszla toksyczka – muszla olbrzymiego ślimaka, ciągle zmieniającego swoją barwę.

Pancerz chropianka — pancerz pozyskiwany z chropianka. Cenny składnik eliksirów.

Pazur gryfa – magiczny składnik, z którego w dawnych czasach wykonywane miały być czary wykrywające truciznę.

Pióro memortka — niebieskie i cętkowane piórko pozyskiwane od malutkiego, magicznego ptaka, memortka.

Róg dwurożca — składnik eliksirów pozyskiwany od dwurożca. Czarodzieje zbierają rogi, kiedy tylko właściciel odejdzie.

Róg garboroga — cenny składnik eliksirów pozyskiwany z garborogów, który mielony był na proszek. Rogi te były bardzo drogie ze względu na trudność w ich zdobyciu.

Róg jednorożca — róg posiadający magiczne właściwości przez co jest użytecznym składnikiem do wytwarzania eliksirów.

Skorupka żmijoptaka – skorupki jaj tych magicznych stworzeń zrobione są z najczystszego i najdelikatniejszego srebra.

Skrzydła elfa — służące do latania części ciała elfów. Usunięcie skrzydeł nie jest dla elfa śmiertelne, ale wywoła u niego rozdrażnienie. Ponieważ bardzo trudno podejść i schwytać elfa, ich skrzydła są uważane za cenne składniki eliksirów.

Skrzydło żądlibąka – skrzydło australijskiego owada, który skrzydła ma na czubku głowy i podczas lotu macha nimi tak szybko, że kręci się wokół własnej osi.

Smocza wątroba — organ wewnętrzny smoka wykorzystywany w warzeniu eliksirów.

Sok z chorbotka — substancja pochodząca z chorbotka.

Wydzielina Korniczaka — magiczna substancja produkowana przez korniczaka. Niezwykle kwaśna, powoduje gnicie struktury budynków. Rozcieńczona wydzielina korniczaka to jeden ze składników magicznych środków czyszczących.

Włos jednorożca — magiczna substancja o szerokich zastosowaniach.

Włosy pufka – włosy z futerka okrągłego, malutkiego stworzenia o kremowoszarej sierści.

Śluz gumochłona — lepka zielona substancja stosowana jako zagęszczacz eliksirów.

Żądło żądlibąka — magiczna substancja pozyskiwana z żądlibąka.

Składniki można zakupić w Aptece Slug&Jiggers.
Szukasz składników pochodzenia roślinnego? Sprawdź tutaj!

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Forum przystosowane do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome (odradzamy Explorera).
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation RebornFairy Tail Path Magician

over-undertaleAmaimon

Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 10