► Uczniowie V i VII roku przed wami SUMy i OWUTEMy! Oprócz tego apel do nauczycieli.
► Mile widziani śmierciożercy i aurorzy!
► Poszukujemy nauczycieli Starożytnych Run, Numerologii i Historii Magii!
Minęły dwa lata od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

137
268
371
369

Czerwiec 2000r.
Pełnia: 11-13.06 (10-13.01)
Ciepłe promyki słońca przeplatają się nieustannie z deszczową aurą. Możliwe poranne mgły i pierwsze burze. W dzień ok. 18'C, w nocy temperatura spada do ok. 10'C.Poprzedni temat «» Następny temat
Wierzba Bijąca
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3703
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Śro Cze 29, 2016 8:24 pm   Wierzba Bijąca
   <Multikonta: Jasmine Gingers


Roślina posiadająca gruby pień i potężne konary o ostro zakończonych liściach. Kiedy nieproszony osobnik zbliży się do drzewa, potrafi ono mocno uderzyć swoimi gałęziami. Istnieje sposób na unieruchomienie wierzby bijącej - polega on na odpowiednim dotknięciu sęka drzewa, jednak by się do niego dostać, trzeba ominąć zmasowane ataki obronne rośliny. Pod wierzbą bijącą jest jedne z kilku tajnych wyjść z Hogwartu. Prowadzi ono do Wrzeszczącej Chaty. Wierzba bijąca została tam specjalnie zasadzona dla Remusa Lupina na rozkaz Dumbledore'a.
 
     

Iga Ewans
Uczeń | II rok
Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 49
Wiek: 12
Krew: poł na pół
Pupil: kot
Różdżka: 11 cali jabłoń,Łuska węża morskiego,wydaje swist przy machnięciu
Ekwipunek: to co jest na liście do szkoły
Sakiewka: 70
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 5
Zielarstwo: 5
Transmutacja: 5
Z. zwykłe: 5
Z. ofensywne: 5
Z. defensywne: 5
Miotlarstwo: 5+1
Wysłany: Wto Cze 19, 2018 8:04 pm   

- Nie dane było dziś młodej zjeśc spokojnie posiłku przez wiecznie głodnego jej kota cóż. -wzruszyła wątłymi barkami, głaszczać kota po grzbiecie.Nie była mistrzem w rzadnej grze,ani tez członkiem kółka jakiego kolwiek a z tego co opowiadał jej ojceiec i brat- oni również nie byłi faworytem jakieś rozrywki magicznej.
Wyszła wyjątkowo szybko z kotem,a na szkolnych terenach było tylko jedno drzewo o którym mówili inni uczniowie.
- Bijąca Wierzba.. - wymamrotała cicho,pędem opuścilła dormitorium pobiegła w stronę błoni. Było pózne popłudnie ale zapał Krukonki nie opuszczał. Kiedy znaleźli się na miejscu, wyrównała oddech, czekając na najgorsze co może byc.
-Pokonać Bijącą Wierzę? podeszlła bliżej zaczarowanej wierzby. Nie minęła chwila, kiedy gałęzie poruszyły się niebezpiecznie i zadały swój pierwszy cios.
Oszaleli w tej szkole. Wszyscy oszaleli!
 
     

Christopher Verendal
Prof. Miotlarstwa | Op. Ravenclawu
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 386
Wiek: 30 lat.
Krew: Czysta.
Pupil: Płomykówka Moha.
Różdżka: Włos wampusa, 11,5 cala, elastyczna, jarzębina.
Ekwipunek: Różdżka, zegarek na rękę, zwykle też książki i praktycznie zawsze dobry humor.
Sakiewka: 50 galeonów
Genetyka: Oklumencja, Magia Bezróżdżkowa
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 23
Zielarstwo: 14
Transmutacja: 8
Z. zwykłe: 50
Z. ofensywne: 20
Z. defensywne: 24
Miotlarstwo: 23
Wysłany: Czw Cze 28, 2018 8:28 pm   
   <Multikonta: N.W.


Przebranie się i wzięcie prysznica zajęlo mu dużo mniej czasu niż zakładał, a do kolejnych zajęć miał jeszcze chwilę stąd też uznał, że najlepszą opcją będzie zażycie jeszcze trochę świeżego powietrza zanim całkowicie zamknie się w murach zamku i aż do wieczora pewnie zajmie się nauczaniem zarówno uczniów jak i samego siebie. Pewnym krokiem przemierzał połacie trawników, natomiast co jakiś czas rozglądał się w może nie tyle co poszukiwaniu co ogólnej ciekawości czy panna z którą miał okazję wcześniej pokonwersować gdzieś tu się jeszcze kręci. Miał co do tego spore wątpliwości, prędzej chyba zrzuciłaby się z wieży astronomicznej niż chciałaby z nim porozmawiać po tym jak powiedział jej, a raczej nagiął czego dokładnie uczy. Uśmiechnął się lekko kiwając głową i ruszył dalej, kierując się do wierzby bijącej, która z daleka wydawała się dziwnie niespokojna. Z drugiej jednak strony to drzewo było tak specyficzne, że tak naprawdę cholera jedna wie o co mu chodziło.
W miarę spokojny krok już po chwili zmienił się w nieco szybszy, a w zasadzie w bieg, kiedy Kanadyjczyk dostrzegł, że roślina nie bawi się z ptaszkami, a z uczennicą, która najwyraźniej postradała zmysły chcąc zbliżając się do tak niebezpiecznego miejsca. W biegu wyjął różdżkę z rękawa inkantację rzucając najpierw w myślach. - Immobulus! - rzucił celując prosto w środek pnia drzewa, patrząc jak zastyga z wolna w bezruchu. Podbiegł do dziewczyny i kucnąl przy niej sprawdzając jej stan. - Czy Ty jesteś poważna? - rzucił w jej kierunku. Nie ukrywał, że serce zabiło mu nieco mocniej widząc jaka jest młoda. - Przecież wiesz, że to drzewo jest bardzo niebezpieczne! - oho, włączył mu się instynkt. Zerknąl niepewnie na roślinę, a następnie złapał krukonkę za ramię i odciągnął ją poza zasięg gałęzi, żeby móc przywrócić wierzbę do stanu sprzed chwilli. Jego spojrzenie skierowało się na Igę oczekując odpowiedzi.
_________________
~|..|~
.
In all the good times I find myself longing for change
And in the bad times I fear myself

.

.
alter ego | hymn | życiowe motto | mood | quotes
 
 
     

Iga Ewans
Uczeń | II rok
Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 49
Wiek: 12
Krew: poł na pół
Pupil: kot
Różdżka: 11 cali jabłoń,Łuska węża morskiego,wydaje swist przy machnięciu
Ekwipunek: to co jest na liście do szkoły
Sakiewka: 70
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 5
Zielarstwo: 5
Transmutacja: 5
Z. zwykłe: 5
Z. ofensywne: 5
Z. defensywne: 5
Miotlarstwo: 5+1
Wysłany: Pią Cze 29, 2018 8:17 pm   

Wiem normalna osoba po czymś takim omijałaby Wierzbę szerokim łukiem, ale wszyscy uczniowie tu przyłażą to ja też chciałam zobaczyc czy to prawda że to niebezpieczne miejsce.
Tym razem obyło się chyba bez uszczerbku na zdrowiu, jednakże tylko fartem ze przybył nauczyciel.Tego dnia trafiła w to miejsce z powodu swojego kota,który czasem ucieka jej w jakąś dziure w konarze Wierzby i by mógł starać sie o tytuł najbardziej złośliwego stworzenia na świecie. Wracając jednak - Panna Ewans znowu się zirytowała, gdy w pobliżu było więcej niż jedna osoba i komu się dostało? Sapnęła z bezsilności i lekkiego poirytowania. No naprawdę, już tak dobrze im szła współpraca, a tu humorek kota.W myślach już ukłała sobie odpowiednią wymówke co ją tu sprowadza.
W pewnej chwili poczuła jak jej łokieć zaczyna się buntować. Teraz nie było czasu na słabości.
- Nie wiedziałam, że to takie niebezpieczne.Ale kot uciekł mi - szepnęła.
Kojarzyła nauczyciela z twarzy, ale nie potrafił przywołać z pamięci jego imienia.Zaraz, miał takie charakterystyczne nazwisko, no.
- Widział pan może gdzieś pogrodze wkurzonego czarnego kota?
 
     

Christopher Verendal
Prof. Miotlarstwa | Op. Ravenclawu
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 386
Wiek: 30 lat.
Krew: Czysta.
Pupil: Płomykówka Moha.
Różdżka: Włos wampusa, 11,5 cala, elastyczna, jarzębina.
Ekwipunek: Różdżka, zegarek na rękę, zwykle też książki i praktycznie zawsze dobry humor.
Sakiewka: 50 galeonów
Genetyka: Oklumencja, Magia Bezróżdżkowa
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 23
Zielarstwo: 14
Transmutacja: 8
Z. zwykłe: 50
Z. ofensywne: 20
Z. defensywne: 24
Miotlarstwo: 23
Wysłany: Pią Cze 29, 2018 8:42 pm   
   <Multikonta: N.W.


Wszyscy uczniowie przyłażą? Dobrze wiedzieć, trzeba będzie wystawić chyba jakiś patrol interwencyjny na wypadek, gdyby ktoś kolejny wpadł na genialny pomysł podłożenia się pod agresywną sadzonkę. Mężczyzna ostatni raz zlustrował wzrokiem drzewo, które obecnie wykazując oznaki życia tym razem było już spokojniejsze, z racji że odsunęli się od niego na wystarczającą i bezpieczną odległość. Spojrzał na dziewczynę obserwując ją uważnie, przy okazji też sprawdzając czy jest cała, choć już wcześniej wydawało mu się, że wszystko jest w porządku. Cóż, czasami lepiej było się upewnić niż później martwić. - Przecież uczą o miejscach do których nie powinno się zbliżać. - mruknął, lekko wzdychając kiedy wspomniała o uciekającym kocie. Mimowolnie rozejrzał się wokół szukając oznak jakiejkolwiek obecności zwierzęcia gdzieś niedaleko, ale nigdzie nie drgnęła ani jedna gałązeczka. Gdyby była przy nim Moha to z pewnością raz dwa z powietrza znalazłaby kocura Igi, na tę chwilę musieli jednak poradzić sobie sami licząc, że nie zawiodą ich oczy, a i kot wyjdzie z ukrycia. - Nie widziałem, ale myślę, że sam wróci. Koty mają to do siebie, że wracają. - stwierdził, lekko uśmiechając się do dziewczyny na pocieszenie. Niewielkie miał pojęcie o zwierzętach zarówno zwykłych jak i magicznych, ale kilka faktów akurat kojarzył, a to był jeden z nich.

Edit:
Mężczyzna widząc, że dziewczyna jest już bezpieczna jeszcze raz upewnił ją w przekonaniu, że kot na pewno się znajdzie i że wróci. Upomniał ją jeszcze na temat zbliżania się do wierzby, po czym skierował swoje kroki z powrotem do zamku.[zt]
_________________
~|..|~
.
In all the good times I find myself longing for change
And in the bad times I fear myself

.

.
alter ego | hymn | życiowe motto | mood | quotes
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Forum przystosowane do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome (odradzamy Explorera).
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation RebornFairy Tail Path Magician

over-undertale

Amaimon

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 9