► Poszukujemy nauczycieli Astronomii oraz Mugoloznastwa! Mile widziani śmierciożercy oraz aurorzy!
► Ruszyły zapisy do Klubu Pojedynków!
► Na boisku quidditcha trening Krukonów!
► Rozpoczyna się lekcja Obrony Przed Czarną Magią!
► Rozpoczynamy bal! Uczestników zapraszamy tutaj! Dostępna bilokacja. Szczegóły o zabawie.
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

146
157
135
141

Kwiecień 2000r.
Pełnia: 14-15.04 (07-09.09)
Pierwsze powiewy ciepłego powietrza zastępują zimowe chłody, a roślinność zaczyna coraz śmielej budzić się do życia. W dzień ok. 10'C, w nocy ok. 4'C.

Poprzedni temat «» Następny temat
Dormitorium Dziewczyn nr 2
Autor Wiadomość

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru

Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 11:29 pm   Dormitorium Dziewczyn nr 2
   <Multikonta: Jasmine Gingers

Standardowe wyposażenie:
- pięć łóżek z baldachimem
- pięć dużych szaf
- segment na pięć kolumn (trzy półki i dwie szuflady w każdej kolumnie)
- jedno duże lustro

Arisa Rosalinde
Gość
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 9:55 am   

Weszła do pokoju. Wepchnęła gazetę pod łóżko i rzuciła się na posłanie. - Głupi mugol! Musiał tak pięknie grać?- myślała zła, tak na prawdę nie na niego tylko na siebie. Przekręciła się na drugi bok. -Teraz musisz o nim zapomnieć.- głosik podpowiada jej życzliwie. Racja racje, on zawsze ma racje tylko nie było tak łatwo. Teraz odkręciła się tak,że leżała na brzuchu, twarzą w pościel. Jej włosy leżały wszędzie.Brakło jej powietrza. Odwróciła się na plecy, twarzą w górę, tak że widziała sufit. Długo myślała, aż wreszcie ni stad ni zowąd zasnęła spokojnym snem.

Hanna Slyta
Gość
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 8:40 am   

Hanna weszła do dormitorium. Na łóżku położyła niektóre rzeczy, a resztę zaczęła rozpakowywać i chować do szafki. Gdy to zrobiła położyła się na łóżku i usnęła.

Następnego dnia rano
Hanna wstała i umyła się, co potem ubrała się. Zrobiła porządek na swoim łóżku. Nie czekając na nikogo ruszyła ku zamku.
z/t

Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 9:51 pm   

Mała sówka wleciała do pomieszczenia, by zostawić na łóżku Hanny list następującej treści:

Hej,
Słuchaj, pisze bo organizujemy z Harry'm małe spotkanie dla tych którzy wierzą, że Sam Wiesz Kto powrócił. To, że od poczatku roku zginęły dwie Gryfonki mówi samo za siebie, prawda? Chcielibyśmy pogadać z Wami o tym i coś z tym zrobić, bo nie możemy tylko siedzieć i patrzeć. Zjaw się w sobotę o godzinie 19.00 w Pokoju Życzeń (korytarz na siódmym piętrze obok gobelinu przedstawiającego trolle). Wystarczy trzy razy przejść koło ściany myśląc o tym, że chcesz wejść do pokoju, w którym będą nasze obrady i gotowe. Do listy dołączam małą monetę, która poinformuje was w razie czego o zmianie terminu spotkania. Liczę, że się pojawisz.
Hermiona Granger.

Z koperty wyleciała mała moneta...
- No, więc widzisz - ciągnął Kot - że pies warczy, jak się rozgniewa,
a kiedy jest zadowolony - macha ogonem.
Otóż ja normalnie warczę, kiedy jestem zadowolony,
a macham ogonem, jak się rozgniewam.
I dlatego jestem wariat."

Hanna Slyta
Gość
Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 10:22 am   

Weszła do pokoju. Swą torbę położyła koło łóżka. Chciała się położyć, lecz coś leżało na łóżku. Wzięła do ręki i zauważyła, że to jest list. Może to od rodziców? pomyślała i zaczęła czytać. Gdy przeczytała, to zauważyła tą monetę, którą napisała w liście. Wzięła ją do ręki i obejrzała. Po chwili schowała ją do kieszeni. ''od początku roku zginęły dwie Gryfonki'' To straszne pomyślała.
- Przecież to jest Hogwart. Powinno być bezpiecznie... - szeptała. Miała pustkę w głowie. Kopertę z listem schowała do półki ,a Hanna położyła się by zdrzemnąć.

Po 20 minutach

Gdy wstała przygotowała kartkę i pióro, by napisać do rodziców. ''Kochani rodzice'' zaczęła. '' Mam nadzieję, że wszystko u was jest w porządku. Tęsknię za Wami, lecz trzeba się uczyć. U mnie wszystko w porządku, a u Was? Wasza córeczka Hanna. '' Napisała po francusku. Wzięła pustą kopertę i zaadresowała do rodziców. Spojrzała na treść listu jeszcze raz. Schowała go do koperty. Kopertę wzięła do ręki, a list od Hermiony schowała do kieszeni spodni. Sprawdzę ten pokój, jak wyślę list do rodziców. pomyślała i wyruszyła do sowiarni.
''zt''

Wysłany: Śro Paź 06, 2010 2:15 pm   

Mała sówka wleciała do pomieszczenia, by zrzucić listy dla Cleisthenes o następującej treści:

Hej,
Słuchaj, pisze bo organizujemy z Harry'm małe spotkanie dla tych którzy wierzą, że Sam Wiesz Kto powrócił. To, że od poczatku roku zginęły dwie Gryfonki mówi samo za siebie, prawda? Chcielibyśmy pogadać z Wami o tym i coś z tym zrobić, bo nie możemy tylko siedzieć i patrzeć. Zjaw się w czwartek o godzinie 18.00 w Pokoju Życzeń (korytarz na siódmym piętrze obok gobelinu przedstawiającego trolle). Wystarczy trzy razy przejść koło ściany myśląc o tym, że chcesz wejść do pokoju, w którym będą nasze obrady i gotowe. Do listy dołączam małą monetę, która poinformuje was w razie czego o zmianie terminu spotkania. Liczę, że się pojawisz. A i... zachowaj to w tajemnicy.
Hermiona Granger.

Z kopert wyleciała mała moneta...
- No, więc widzisz - ciągnął Kot - że pies warczy, jak się rozgniewa,
a kiedy jest zadowolony - macha ogonem.
Otóż ja normalnie warczę, kiedy jestem zadowolony,
a macham ogonem, jak się rozgniewam.
I dlatego jestem wariat."

Cleisthenes Trouble
Gość
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 7:10 pm   

Półtorej godziny zajęło jej dotarcie do wieży Krukonów. Sam fakt odnalezienia i dotarcia tak wysoko zajął większość czasu. Po drodze oczywiście z dziesięć razy skręciła nie tam gdzie trzeba i takim o to sposobem stała jak głupia przed wejściem do Gryffindoru. No co? Wieże się jej pomyliły! Nie jej wina, że jest ich tutaj aż tyle! A że szła za jakimiś pierwszoklasistkami, które szły do POKOJU WSPÓLNEGO to już inna sprawa. Powinna była się dopytać do jakiego pokoju wspólnego, albo chociaż zdążyć nim obraz zamknął się przed jej nosem. Zorientowała się po tym jak nie znała hasła wstępu i ktoś, z głupia frant spytał się czy jest nowa w Gryffindorze. Nie pamiętała dokładnie jaką nazwę miał dom, do którego została przydzielona, ale na pewno nie zaczynał się na literę G. Ostatecznie popytała, pochodziła, skorzystała z mapy, która chyba sam debil robił i dotarła przed drzwi z kołatką. I prawie skopała je, kiedy zamiast jakiegoś durnego hasła kołatka zażądała odpowiedzi na pytanie. Postanowiła, że następnym razem założy glany i odpowiednio potraktuje kołatkę.
Szczęściem okazało się, że zna odpowiedź na pytanie. Wściekła jak osa nawet nie rozglądnęła się po Pokoju Wspólnym chociażby w poszukiwaniu osobnika, który w teorii jest jej bratem a w praktyce chamem, który nawet nie przejął się własną siostrą i nie przyszedł przywitać jej w zamku. Oczywiście Clei nie brała pod uwagę, że mógł mieć lekcję czy coś...
Nawet nie raczyła rozpakować swoich rzeczy czy chociażby zajrzeć do bagaży. I tak ich połowa musiała zostać w domu. Klimat tutaj a klimat w Beauxbatons różnił się. Tam było ciepło, zimy praktycznie bez śniegu, powyżej zera ciągle. Ech... Tęskniła za tamtym miejscem. Nie marzła tak, mimo że akurat teraz miała na sobie bluzkę z długim rękawem i grubą bluzę.
Padła na łózko jak długa, ale ostatecznie nie było dane jej odpocząć. Mimo grubego materiału okalającego ciało poczuła, że na czymś leży. Spod pleców wyjęła kopertę. Była pewna, że to od rodziców. Chociaż zaadresowana nie była dość dziwnie. A przynajmniej nie poznała charakteru pisma.
Zawartość listu też wydawała jej się dość dziwna. Nie to, że była ignorantką, ale w Beauxbatons dochodziło połowę a nawet mniej wieści o Voldemorcie i tym, co dzieje się w Londynie. A rodzice oczywiście nie raczyli jej wtajemniczać. Brat... cóż, zawsze uznawała, że żyje on w swoim malutkim świecie o nazwie Hogwart. Z resztą, od sześciu lat widują się jedynie w lato. Mimo wszystko zaciekawiło ją to i postanowiła pójść. Zastanawiała się tylko kim jest ta Hermiona Granger i skąd wie, że ona jest w Hogwarcie?
Póki co list się przydał. W końcu nagle do głowy przyszła jej jedna myśl- lekcja. Z ciężkim westchnięciem wstała z łóżka, schowała monetę do kieszeni (jak dobrze, ze była spłukana, na pewno nie pomyli jej z innymi) i wyszła z dormitorium.

[zt]

Laura Donovan
Gość
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 9:57 pm   

Przeszłam przez drzwi szybko rozwiązując zagadkę i niemal od razu skierowałam się do swojego dormitorium numer dwa. Usiadłam na brzegu swojego łóżka, a na szufladę położyłam leki przeciwbólowe i czekoladową żabę. Spojrzałam na swoją nogę. Rana była widoczna bo w spodniach była dziura. Wstałam i zaczęłam grzebać w ciuchach szukając jakiś spodni. Znalazłam ciemne, czyste spodnie. Nikogo nie było w dormitorium więc szybko się przebrałam, a spodnie z dziurą położyłam na łóżko. Zaczęłam się im przyglądać i zastanawiać się co z nimi zrobić. Wyrzucić czy zostawić? Postanowiłam je zachować. Będę miała pamiątkę a jak przyjdą cieplejsze dni można je skrócić i nosić jako krótkie spodenki. Wzięłam spodnie i wrzuciłam je do kufra z ubraniami następnie położyłam się na łóżku, i zjadając czekoladową żabę zaczynałam się zastanawiać co począć. Z początku przeszła mnie myśl by wyjść na błonia lecz raczej ten plan nie wypali. Jeszcze coś innego na mnie napadnie i znowu będę musiała leżeć w skrzydle szpitalnym.
Westchnęłam i gdy tylko skończyłam jeść żabę wstałam z łóżka i wyszłam z dormitorium by pochodzić bez celu.
[z/t]

Laura Donovan
Gość
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 6:25 pm   

[z/t]
Chodziłam co parę chwil sycząc z bólu przez cały praktycznie zamek. Zajęło mi to sporo czasu i nie ukrywałam że się zmęczyłam. Weszłam przez drzwi do pokoju wspólnego by zaraz po tym znaleźć się na swoim łóżku. Zanim jednak się położyłam wzięłam lekarstwo które miało złagodzić ból. niemal automatycznie poczułam ulgę. Uśmiechnęłam się i położyłam się na kołdrze od razu zasypiając.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi