Rusza wakacyjny event! Zapraszamy tutaj!
► Ogłoszenie dotyczące wakacji i awansowania postaci!
► Ukazał się nowy Prorok Codzienny!
► Poszukujemy nauczycieli Starożytnych Run, Numerologii i Historii Magii!

Trwają wakacje! Traktujemy Hogwart jak miejsce wyłączone na ten okres z gry!
Minęły dwa lata od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

---
---
---

Lipiec/Sierpień 2000r.
Pełnia: 08-10.07 (06-10.03)
Lato w pełni! Słońce będzie czasami znikać za burzowymi chmurami. Możliwe gwałtowne wyładowania. W dzień ok. 24'C, w nocy temperatura spada do ok. 14'C.Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Raylene Winchester
Pon Sty 21, 2019 5:15 pm
Prof. Covenbreeze - OPCM
Autor Wiadomość
Leo Covenbreeze
[Usunięty]
Poziom życia: 100%
Wysłany: Wto Maj 08, 2018 2:11 pm   Prof. Covenbreeze - OPCM

Obrona przed Czarną Magią

- Prof. Leonardo Gabriel Covenbreeze -


Termin zajęć: 25.05.2018 (I)
Gdzie: I piętro - klasa OPCM.
Temat: Lekcja organizacyjna - wstęp do obrony przed czarną magią.
Dla: Wszystkie roczniki.
Uwagi: Przed zajęciami koniecznie zjeść duży posiłek, przypomnieć sobie czary defensywne i choćby nie wiem co, nie zapomnieć zabrać ze sobą różdżki. Podręczników nie przynosimy. Proszę także zastanowić się, który z aspektów przedmiotu sprawiał wam jak dotąd największy problem. Sugeruję precyzję - hasło "nie znam się na OPCM" jest niewystarczające.


Konsultacje


Termin konsultacji: Każdy pierwszy piątek miesiąca z samego rana i każda ostatnia niedziela miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych zaleca się kontakt przez sowę, a przy sprawach niewymagających dopuszcza się możliwość "złapania" nauczyciela na korytarzu/w Wielkiej Sali.
Miejsce konsultacji: Gabinet prof. OPCM - VII piętro.
 
     
Leo Covenbreeze
[Usunięty]
Poziom życia: 100%
Wysłany: Nie Lip 15, 2018 11:30 pm   

Podsumowanie zajęć OPCM 25.05-09.07


UWAGA: Wysyłanie każdemu uczestnikowi PW by mnie zabiło, dlatego też traktujcie komentarze przy swoich nickach jako te, które Leo wysłał wam przez sowy w fabule. Oczywiście nie znacie opinii innych niż te wysłanych do was.
Link do testu: http://wklejto.pl/590345
Jego rozwiązanie możecie mi wysłać na PW, to zadanie na dodatkowe punkty, do którego odniosę się na kolejnym OPCMie.

Violetta Strauss: Pani Violetto, pani poradziła sobie na zajęciach bardzo dobrze. Doceniam zdecydowaną reakcję i dobry wybór przeciwzaklęcia. Zaskoczyła mnie też pani dojrzałą powściągliwością w momencie, kiedy ta była wskazana. Jeżeli mogę coś zasugerować - zaklęcie, którego próbowała pani użyć do rozproszenia zasłony dymnej, wymaga dopracowania. Polecam poćwiczyć na mniejszych skupiskach - np. kominku w pokoju wspólnym : -) Przesyłam wyrazy szacunku i 5 punktów dla Ravenclawu. L. G. Covenbreeze.

Nathan Reeve: Szanowny Panie Reeve! Z zaklęciami defensywnymi radzi Pan sobie dość przyzwoicie, ale samo "Expelliarmus" jest do poprawki, bo było dość niecelne. Przez całe zajęcia był pan aktywny, a nawet zdążył pomóc koleżance, kiedy ta zdecydowała się wypuścić różdżkę z rąk. Gratuluję bohaterskiej postawy i zorganizowania, dzięki którym zarobił pan 5 punktów dla Ravenclawu. Z wyrazami szacunku, L. G. Covenbreeze.

Freyja Flosadottir: Panno Flosadottir! Niestety, nie mam dobrych wieści - bardzo słabo kojarzę pani udział w tych zajęciach, co być może jest wynikiem ich dynamicznej natury, chociaż raczej stawiałbym na Pani wycofanie. Zapraszam na konsultacje w momencie, kiedy znajdzie pani czas. Pozdrawiam i (mam nadzieję) do zobaczenia, L. G. Covenbreeze.

Louis Poole: Panie Poole! Był pan na zajęciach bardzo aktywny, pana ofensywa stoi na bardzo wysokim poziomie, biorąc pod uwagę, że ma Pan jeszcze rok nauki. Dobrze też zgrał się pan z innym uczestnikiem zajęć - to kolejny spory plus. Moim jedynym zastrzeżeniem jest kwiecisty język, którego używa pan w trakcie zajęć, ale ze względu na specjalne okoliczności puszczę to w niepamięć. Przesyłam wyrazy szacunku i 5 punktów dla Gryffindoru. L. G. Covenbreeze.

Shanti Suman: Panno Suman - co działo się na zajęciach sama pani wie. Musi pani te zajęcia odrobić, bo przecież nie można pozwolić na to, żeby taki potencjał się marnował! Z wyrazami szacunku, L. G. Covenbreeze.

Kim Hunter: Panno Hunter! Doceniam wkład, ale następnym razem zamiast krzyczeć na innych, proszę zaangażować się w lekcje. Samo nic nie przyjdzie. Zapraszam na odrobienie zajęć w dogodnym dla Pani terminie. Z poważaniem, L.G. Covenbreeze.

Beatrix Black: Panno Black! Pani jest bardzo zdolną czarownicą. Była Pani aktywna przez całe zajęcia, pani zaklęcia są bardzo celne (aczkolwiek praktyka czyni mistrza!) i zaskoczyła mnie pani próbą wykorzystania otoczenia w potyczce. Na różdżce nie zawsze można polegać, dlatego pochwalam prosty zabieg otwarcia okien. Łączę wyrazy szacunku i 5 punktów dla Slytherinu. L. G. Covenbreeze

Abigai Blackrose: Panno Blackrose! Pochwalam strategiczne podejście do sprawy i całkiem niezłego expelliarmusa, ale proszę się nie bać rzucać też innych zaklęć. Po to są, żeby z nich korzystać! Liczę na większą aktywność z Pani strony w przyszłości! Pozdrawiam, L. G. Covenbreeze.

Lidia Witness: Panno Witness! Pani jest wybitnie uzdolnioną czarownicą - ja o tym doskonale wiem. Na zajęciach, mimo słabego początku, pokazała pani znajomość kilku naprawdę niezłych zaklęć, aczkolwiek nie mogę się oprzeć wrażeniu, że zbyt emocjonalnie podeszła Pani do sprawy. Emocje są dobre, ale nie w momencie, kiedy wpływają chociażby na celność naszych czarów. Zalecam umiar, a za aktywność przydzielam 10 punktów dla Slytherinu. PS: następnym razem proszę mi oszczędzić przymusowego striptizu. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

Martin Lyncis: Panie Lyncis! Prawie w ogóle Pana z tych zajęć nie pamiętam, a to już BARDZO źle. Rozumiem, że OPCM może nie być Pana ulubionym przedmiotem, ale brak aktywności to jedno, a olewactwo to drugie - na nie się nie tylko się nie zgadzam, ale będę tępić, dlatego z przykrością muszę odjąć 5 punktów Gryffindorowi i zaprosić pana na odrobienie zajęć. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

Atreus Granger: Panie Granger! Brawo! Rzucone przez Pana zaklęcie miało duży wpływ na zajęcia, z czego bardzo się cieszę. Chciałbym natomiast, aby w przyszłości zaangażował się Pan jeszcze bardziej, bo mam wrażenie, że ma Pan ogromny potencjał, tylko trochę trzeba go wyciągnąć. Przesyłam gratulacje i 5 punktów dla Gryffindoru. Z poważaniem, L. G Covenbreeze.

Danielle Wells: Panno Wells! Na następnych zajęciach chciałbym, żeby była pani bardziej aktywna. Dobrze, że była pani czujna i nie dała się trafić żadnym niecelnym zaklęciem - protego jeszcze nikogo nie zabiło. : - ) Nie wiem, czym motywowany był wybór Obskuro, ale mogło to sporo namieszać i był to wybór dość oryginalny. Zarobiła Pani 5 punktów dla Gryffindoru. Z wyrazami szacunku, L. G. Covenbreeze.

Lily Thicket: Panno Thicket! Ja rozumiem strach, ale uprawianie histerii na zajęciach, na których ma pani ćwiczyć zaklęcia do niczego nie doprowadzi. Niestety, jestem zmuszony odebrać 5 punktów Gryffindorowi. Proszę następnym razem chociaż spróbować, a tymczasem zapraszam na odrobienie zajęć w dogodnym dla Pani terminie. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

Alex Bułhakow: Panie Bułhakow! Dramat to mało powiedziane - na zajęciach nie zrobił pan dosłownie nic. W Slytherinie nie będziemy tolerować takiego tchórzostwa. Pan w tym roku kończy szkołę, jeżeli nie chce Pan zaliczać tego przedmiotu przez kolejną dekadę, to proszę koniecznie zgłosić się do mojego gabinetu w najbliższym czasie. Przyznaję minus 5 punktów Slytherinowi, ma Pan to odrobić, bo to jest nie do pomyślenia. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze

Ava Wagner: Panno Wagner - w ogóle nie przypominam sobie Pani obecności na tych zajęciach, co jest równoznaczne z koniecznością ich odrobienia. Zapraszam w najbliższym czasie. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

Dominic Whelan: Panie Whelan! Trochę zginął Pan w tłumie, co nie jest dobre. O swoje trzeba umieć walczyć. Mam nadzieję, że na kolejnych zajęciach bardziej się Pan zaktywizuje. Tymczasem zapraszam na konsultację, najlepiej jak najszybciej. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

UWAGA: Punkty przyznawałem na podstawie waszych działań na zajęciach, jakości postów oraz ominiętych kolejek.

__________

Gryffindor: 5
Slytherin: 10
Hufflepuff: 0
Ravenclaw: 10
 
     
Leo Covenbreeze
[Usunięty]
Poziom życia: 100%
Wysłany: Śro Sie 08, 2018 11:21 pm   

Termin zajęć: 31.08.2018 (II)
Gdzie:
- roczniki I-IV: klasa OPCM na I piętrze.
- roczniki V-VII: jezioro przy błoniach
Temat:
- roczniki I-IV: bogin, chochliki, czerwone kapturki; doskonalenie celności zaklęć, nauka pracy zespołowej
- roczniki V-VII: magia żywiołowa i bezżywiołowa, wszystko (i trochę więcej) co musicie wiedzieć o czarnomagicznych klątwach, które nie-tak-łatwo-wybaczyć
Dla: Patrz wyżej.
Uwagi: Pamiętajcie o tym, że obowiązuje was teoria! 30.08 zamieszczę w odpowiednich tematach posty wprowadzające, potem wszyscy chętni będą mogli dołączyć do niedzieli 02.09, spóźnialskich nie przewiduję.

TEN TEST WYSYŁAMY MI NA PRIV DO KOŃCA SIERPNIA: http://wklejto.pl/590345 (warto, bo za to są punkty)
 
     
Leo Covenbreeze
[Usunięty]
Poziom życia: 100%
Wysłany: Śro Lis 07, 2018 10:39 pm   

PUNKTACJA Z ZAJĘĆ


Bella: 5 (5 za zajęcia)
Iga: 10 (10 za test)
Jamal: 10 (5 za test, 5 za zajęcia)


Mad: 10 pkt + 10 za PO z testu
Dorian: 15 pkt
Vincent: 5 pkt
Terrence: 5 pkt
Lidia: 5 pkt + 10 pkt za PO z testu
Alex: 5 pkt
Beatrix: 5 pkt
Violetta: 20 pkt za W z testu
________

Gryf: 10
Rav: 45
Slyth: 25
Huf: 35
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Forum przystosowane do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome (odradzamy Explorera).
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation RebornFairy Tail Path Magician

over-undertale

AmaimonRaashtram PBFEclipse


Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 11