► Uczniowie V i VII roku przed wami SUMy i OWUTEMy! Oprócz tego apel do nauczycieli.
► Mile widziani śmierciożercy i aurorzy!
► Poszukujemy nauczycieli Starożytnych Run, Numerologii i Historii Magii!
Minęły dwa lata od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

137
268
371
369

Czerwiec 2000r.
Pełnia: 11-13.06 (10-13.01)
Ciepłe promyki słońca przeplatają się nieustannie z deszczową aurą. Możliwe poranne mgły i pierwsze burze. W dzień ok. 18'C, w nocy temperatura spada do ok. 10'C.Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vanessa Harvin
Pią Paź 26, 2018 11:24 pm
Lily Thicket
Autor Wiadomość
Lily Thicket
[Usunięty]
Poziom życia: 100%
Wysłany: Czw Maj 17, 2018 10:27 am   Lily Thicket

1. Imiona: Lily
2. Nazwisko: Thicket
3. Wiek: 14 lat (urodzona w noc przesilenia letniego w 1985 roku)

4. Charakter:
Jeśli należałoby zdefiniować Lily jednym słowem, najlepiej pasowałoby określenie "rozdarta". W dziewczynie biją się dwie zupełnie odmienne natury, które ciężko jest skłonić do równorzędnego funkcjonowania. Z jednej strony pragnie życia w dynamicznym świecie pełnym nowych wrażeń i ludzi, z drugiej zaś ciągnie ją do spokojnych, niezmiennych leśnych ostępów. Raz pragnie poznawać, przeżywać przygody, żyć pełnią nowoczesnego życia, to znów oddałaby wszystko, żeby wrócić do rodzinnego lasu i kultywować dobrze znane tradycje wśród ukochanych osób. Niezależnie od tego, która natura aktualnie przeważa, największą potrzebą Lily jest poczucie bezpieczeństwa płynącego z akceptacji i przynależności do grupy. Czy chodzi o rodzinę, czy o grono przyjaciół, dziewczyna musi czuć, że gdzieś należy, że są ludzie, którzy ją szanują i kochają, którzy chcą z nią być. Niczego nie boi się tak mocno, jak bycia odrzuconą czy napiętnowaną społecznie, a perspektywa samotności, tej niechcianej i długotrwałej, budzi w niej prawdziwą grozę.
Mimo swoich lęków Lily nie stara się zdobywać na siłę jak największego grona znajomych. Bardziej ceni pojedyncze, ale lojalne i godne zaufania jednostki, choć lubi obracać się w większym gronie i poznawać nowe osoby. Wie, że jest śliczną dziewczyną i nie waha się tego wykorzystać do osiągnięcia korzyści, wiele spraw załatwiając na przysłowiowe piękne oczy, choć parokrotnie zdarzyło się jej na takim podejściu przejechać. Mimo swojego uroku jest też osóbką bardzo gwałtowną, bywa wredna i samolubna, ale przecież nikt nie jest idealny. Jest też bardzo ciekawska i spragniona nowych wrażeń, przez co często grozi jej utrata kilku punktów czy szlaban.
Na lekcjach Lily angażuje się przede wszystkim w zajęcia praktyczne. Uwielbia poznawać nowe zagadnienia, ale nie jest typem osoby siedzącej z nosem w książkach i spędzającej długie godziny na nauce, więc sporo informacji po prostu zapomina. Zdarza się jej być przez to nieprzygotowaną do zajęć, ale najczęściej nie budzi w niej to skruchy, bo woli dochodzić do celu metodą prób, błędów i improwizacji. Jej wiedza jest raczej wybiórcza, choć zahacza o najróżniejsze dziedziny. Jedynym wyjątkiem jest zielarstwo, do którego Lily ma prawdziwy talent i zamiłowanie.

5. Wygląd:
Lily ma drobną, dziewczęcą budowę i 160cm wzrostu, choć nadal rośnie. Jej błękitne, duże oczy mają w sobie jeszcze dziecięcy urok, tak jak cała słodka twarzyczka, a jasna cera pozbawiona jest wszelkich piegów czy znamion. Dziewczyna z trudem łapie opaleniznę, bardziej podatne na słońce są jej blond włosy, które latem bardzo jaśnieją. Włosy są też znaczącym atutem Lily, ponieważ dzięki odpowiedniej, ziołowej pielęgnacji są bardzo zdrowe, gęste i sięgają aż za pas. Czternastolatka porusza się z wdziękiem, często się uśmiecha, zwłaszcza gdy chce na kimś wywrzeć odpowiednie wrażenie, a swą dziewczęcość podkreśla jasnymi, zwiewnymi lub koronkowymi sukieneczkami.

6. Skąd: Devonshire, Anglia
7. Czystość krwi: mieszana
8. Stan majątkowy: przeciętny

9. Rodzina:
# Rose - matka, która miała najsilniejszy wpływ na rozwój Lily. Piękna, ale dość szalona kobieta, praktykująca odwieczny kult natury. O roślinach wie wszystko, przynajmniej o tych lokalnych, bo rzadko opuszcza las, w którym się urodziła i w którym jest jej rodzina. Żyje w częściowym oderwaniu zarówno od świata mugolskiego jak i czarodziejskiego, spędzając całe dnie w swym wielkim, półdzikim ogrodzie oraz w lesie. Jej relacje z córką są trudne do sprecyzowania, bo choć obie darzą się wielką miłością i jest między nimi silna więź, dzieli je wiele żali, niespełnionych ambicji i trudność wzajemnego zrozumienia.

# Primrose - młodsza o trzy lata siostra obdarzona wrażliwością na magię. Odziedziczyła po matce więcej szaleństwa i dzikości niż Lily, co się przekłada na jej bezgraniczne umiłowanie natury i ataki szału, gdy widzi akty wandalizmu wobec niej. Mimo swojej słodkiej urody nie ma zbyt wielu towarzyszy i nie odnajduje się w świecie czarodziejskim, cały rok czekając na powrót do ukochanego domu. Inni uczniowie kojarzą ją głównie jako tańczącą boso na trawie dziewczynkę, śpiewającą do kwiatów i słońca. Dla Lily Prim jest największą przyjaciółką i osobą, która rozumie ją najlepiej. Dorastały razem, więc znają się na wylot, dzięki temu, że mają szerokie spektrum wspolnych doświadczeń. Czy to wspólne łamanie zasad, czy wielkie kłótnie, wszystko złożyło się na stworzenie nierozerwalnej więzi między siostrami, a choć po rozpoczęciu przez Lily nauki ich ścieżki częściowo się rozeszły, nieprzerwanie jest między nimi silna więź i jedna za drugą skoczyłaby w ogień.

# William - ojciec, leśniczy w rodzinnym lesie Rose. Mugol, który swoim zawodem zajmuje się z prawdziwego powołania, a ukochana żona i córki są dla niego wszystkim. Jest spokojnym, rozsądnym, opanowanym człowiekiem, a mimo tak silnej odmienności od małżonki darzy ją silną, bezgraniczną i odwzajemnioną miłością. Dla Lily ojciec jest prawdziwą ostoją normalności w domu zdominowanym przez gwałtowne przedstawicielki płci pięknej. Dziewczyna uwielbia z nim rozmawiać na wszelkie tematy, od luźnych pogawędek o pogodzie, przez rozważanie sposobów na ulepszenie świata, aż po zwierzanie się mu z problemów, obaw czy marzeń. Ceni sobie jego mądre rady, a choć nie zawsze czuje się przez niego zrozumiana, wie, że może na niego liczyć i traktuje go jak najlepszego przyjaciela.

10. Historia:

Lily urodziła się w lesie w hrabstwie Devonshire, w noc przesilenia letniego w roku 1985. Jej ojciec, William Thicket, był mugolskim leśniczym, a matka, Rose, mimo iż pochodziła ze świata magii, nie obracała się w towarzystwie czarodziejskim, poświęcając się całkowicie rodzinie, roślinom i swojej religii, bazującej na pierwotnym kulcie przyrody. W związku z tą sytuacją zarówno Lily, jak i jej młodsza o trzy lata siostra, Primrose, dorastały w odosobnieniu, z dala od wielkiej polityki i trudów cywilizowanego świata. Obie od początku wykazywały talent do sztuk zielarskich, zarówno jeśli chodziło o rośliny mugolskie, jak i czarodziejskie, choć nie miały zbytnio kontaktu z innymi gatunkami, niż te rodzime. Dziewczęta miały też bardzo ograniczone grono znajomych, ponieważ leśniczówka znajdowała się w głębi lasu i do najbliższej wsi trzeba było maszerować blisko dwie godziny. To w połączeniu z aurą niepokoju, którą odczuwali mugole do żeńskiej części rodziny Thicket, sprawiło, że dziewczęta miały głównie własne towarzystwo i towarzystwo rodziców.
Miało to swoje znaczące plusy, takie jak zacieśnienie rodzinnych więzi a także przekazanie tradycji czczenia cyklu pór roku i cyklu księżyca. W każdy istotny dzień roku, jak na przykład przesilenie, nów, pierwsza burza i tym podobne wszystkie trzy poświęcały się przekazywanym z pokolenia na pokolenie obrzędom i rytuałom, związanym z tańcami, śpiewem, wróżeniem, zdobieniem ciał i najróżniejszymi innymi praktykami. W zwyczajne dni uczyły się dbania o rodzinny ogród, jak również o las, zgłębiały też różne przydatne umiejętności, takie jak czytanie, pisanie, podstawy rachunków, szycie, gotowanie i po prostu zajmowanie się domem. Wiele czasu spędzały na zabawie, a rodzice dzielili się z nimi licznymi opowieściami ze świata mugolskiego i magicznego.
Sytuacja uległa zmianie, gdy Lily otrzymała dość niespodziewanie list z Hogwartu. Ani ona, ani siostra nie zdradzały umiejętności typowych dla czarodziejskich dzieci, o pójściu do szkoły nie było też nigdy wcześniej mowy, dlatego opuszczenie rodzinnego domu na tak długi czas stało pod ogromnym znakiem zapytania. Osobą, która podjęła przełomową decyzje o posłaniu córki do szkoły, był ojciec, który dostrzegł w tym szansę na poszerzenie horyzontów córki i możliwość poznania nowego smaku życia, tego bardziej typowego dla normalnego dziecka. Lily miała pojechać do szkoły na jeden rok na próbę, by się przekonać, czy tego w ogóle chce. I chciała. Pierwsza klasa była dla niej cudownym przeżyciem, otworzyła jej oczy na świat i obudziła pragnienia, których wcześniej nie była świadoma.
Niestety rok szkolny skończył się śmiercią dyrektora, a wydarzenia, które nastąpiły później, sprawiły, że dziewczynka nie wróciła na drugi rok nauki. Uczyła się za to w domu, z książek, listownych korepetycji i z pomocą rodziców, przynajmniej teoretyczną. Okazała się na tyle bystra, że udało jej się zaliczyć pozaszkolnie egzaminy do drugiej klasy, choć nie obyło się bez trudności. Do trzeciej klasy poszła już normalnym trybem, bo dalsza nauka w domu nie wchodziła już w grę, a poza tym Lily mocno pragnęła powrotu do ludzi, do dynamicznego, zmieniającego się świata. Zaliczyła trzecią klasę pozytywnie, a w następnym roku udała się do szkoły już z siostrą, gdyż i ona dostała list z Hogwartu.

11. Rok nauki: IV

*12. Statystyki:
Zielarstwo: 15/100
Eliksiry: 8/100
Zaklęcia Zwykłe: 7/100
Zaklęcia Defensywne: 5/100
Zaklęcia Ofensywne: 5/100
Transmutacja: 5/100
Miotlarstwo: 5/100
Ostatnio zmieniony przez Sob Maj 19, 2018 10:00 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Lily Thicket
[Usunięty]
Poziom życia: 100%
Wysłany: Sob Maj 19, 2018 7:24 pm   

Karta gotowa do sprawdzenia!
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
     

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3703
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Sob Maj 19, 2018 9:55 pm   
   <Multikonta: Jasmine Gingers


Cytat:
Niestety rok szkolny skończył się śmiercią dyrektora, a wydarzenia, które nastąpiły później, sprawiły, że dziewczynka nie wróciła na drugi rok nauki. Uczyła się za to w domu, z książek, listownych korepetycji i z pomocą rodziców, przynajmniej teoretyczną. Okazała się na tyle bystra, że udało jej się zaliczyć pozaszkolnie egzaminy do drugiej i trzeciej klasy, choć przy tej ostatniej nie obyło się bez znacznych trudności.


To trzeba będzie zmienić. O ile jeszcze dopuszczalne byłoby przyjęcie, że rodzina nie puściła Lily do Hogwartu za czasów gdy śmierciożercy przejęli Hogwart (to byłby II rok nauki dla Lily) i o ile dopuszczalne byłoby przyjęcie, że po pokonaniu Voldemorta Ministerstwo i dyrekcja szkoły zgodziliby się na takie "zaliczenie" roku na właśnie takich specjalnych zasadach (szczególnie z uwagi na jej mieszaną krew i realne zagrożenie jej życia w tamtych czasach), o tyle jakiekolwiek inne wyjątki nie wchodzą w grę. Innymi słowy nie ma mowy o tym, żeby Lily w odosobnieniu i w takich pozaszkolnych warunkach "odrobiła" III rok. I Hogwart na coś takiego by nie zezwolił i Ministerstwo. Więc albo Lily III rok normalnie przerobiła w Hogwarcie w normalnym trybie albo opuściła ten rok i teraz po prostu musi go odrabiać.
_________________


Do you now what it's like when
You're not who you wanna be?
Do you know what it's like to
Be your own worst enemy
Who sees the things in me I can't hide?
Do you know what it's like
To wanna surrender?
 
     
Lily Thicket
[Usunięty]
Poziom życia: 100%
Wysłany: Sob Maj 19, 2018 10:00 pm   

Poprawione :D Napisałam tak bo nie widziałam żeby te kwestie były gdzieś doprecyzowane, ale już poprawiłam że normalnie do trzeciej klasy poszła.
 
     

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 3703
Wiek: 28 lat
Krew: czysta
Pupil: sowa - Cheri, Carter (nieoswojony)
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 100g
Poziom życia: 90%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Sob Maj 19, 2018 10:10 pm   
   <Multikonta: Jasmine Gingers


Akcept!
_________________


Do you now what it's like when
You're not who you wanna be?
Do you know what it's like to
Be your own worst enemy
Who sees the things in me I can't hide?
Do you know what it's like
To wanna surrender?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Forum przystosowane do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome (odradzamy Explorera).
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight
Dragon Ball New Generation RebornFairy Tail Path Magician

over-undertale

Amaimon

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12