► Poszukujemy nauczycieli Astronomii, Starożytnych Run, Numerologii oraz Mugoloznastwa! Mile widziani również śmierciożercy oraz aurorzy!
► Ruszyły zapisy do Klubu Pojedynków!
► W klasie na III piętrze trwa lekcja Zaklęć!
► Na boisku quidditcha trening Krukonów!
► Ukazał się nowy Prorok Codzienny!
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

146
157
135
141

Kwiecień 2000r.
Pełnia: 14-15.04 (07-09.09)
Pierwsze powiewy ciepłego powietrza zastępują zimowe chłody, a roślinność zaczyna coraz śmielej budzić się do życia. W dzień ok. 10'C, w nocy ok. 4'C.

Poprzedni temat «» Następny temat
Prof. Covenbreeze - OPCM
Autor Wiadomość

Leo Covenbreeze
Prof. OPCM | Opiekun Slytherinu
Krew: czysta
Pupil: kot - Rose
Różdżka: łuska węża morskiego, 14 cali, jabłoń, bardzo sztywna
Ekwipunek: Różdżka, maść czarownic, chrupki dla kota
Sakiewka: 50g
Genetyka: Magia Bezróżdżkowa
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 15
Zielarstwo: 20
Transmutacja: 30
Z. zwykłe: 30
Z. ofensywne: 45
Z. defensywne: 65
Miotlarstwo: 5
Wysłany: Wto Maj 08, 2018 3:11 pm   Prof. Covenbreeze - OPCM
   <Multikonta: --

Obrona przed Czarną Magią

- Prof. Leonardo Gabriel Covenbreeze -

Termin zajęć: 25.05.2018 (I)
Gdzie: I piętro - klasa OPCM.
Temat: Lekcja organizacyjna - wstęp do obrony przed czarną magią.
Dla: Wszystkie roczniki.
Uwagi: Przed zajęciami koniecznie zjeść duży posiłek, przypomnieć sobie czary defensywne i choćby nie wiem co, nie zapomnieć zabrać ze sobą różdżki. Podręczników nie przynosimy. Proszę także zastanowić się, który z aspektów przedmiotu sprawiał wam jak dotąd największy problem. Sugeruję precyzję - hasło "nie znam się na OPCM" jest niewystarczające.

Konsultacje

Termin konsultacji: Każdy pierwszy piątek miesiąca z samego rana i każda ostatnia niedziela miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych zaleca się kontakt przez sowę, a przy sprawach niewymagających dopuszcza się możliwość "złapania" nauczyciela na korytarzu/w Wielkiej Sali.
Miejsce konsultacji: Gabinet prof. OPCM - VII piętro.

Leo Covenbreeze
Wysłany: Pon Lip 16, 2018 12:30 am   

Podsumowanie zajęć OPCM 25.05-09.07

UWAGA: Wysyłanie każdemu uczestnikowi PW by mnie zabiło, dlatego też traktujcie komentarze przy swoich nickach jako te, które Leo wysłał wam przez sowy w fabule. Oczywiście nie znacie opinii innych niż te wysłanych do was.
Link do testu: http://wklejto.pl/590345
Jego rozwiązanie możecie mi wysłać na PW, to zadanie na dodatkowe punkty, do którego odniosę się na kolejnym OPCMie.

Violetta Strauss: Pani Violetto, pani poradziła sobie na zajęciach bardzo dobrze. Doceniam zdecydowaną reakcję i dobry wybór przeciwzaklęcia. Zaskoczyła mnie też pani dojrzałą powściągliwością w momencie, kiedy ta była wskazana. Jeżeli mogę coś zasugerować - zaklęcie, którego próbowała pani użyć do rozproszenia zasłony dymnej, wymaga dopracowania. Polecam poćwiczyć na mniejszych skupiskach - np. kominku w pokoju wspólnym : -) Przesyłam wyrazy szacunku i 5 punktów dla Ravenclawu. L. G. Covenbreeze.

Nathan Reeve: Szanowny Panie Reeve! Z zaklęciami defensywnymi radzi Pan sobie dość przyzwoicie, ale samo "Expelliarmus" jest do poprawki, bo było dość niecelne. Przez całe zajęcia był pan aktywny, a nawet zdążył pomóc koleżance, kiedy ta zdecydowała się wypuścić różdżkę z rąk. Gratuluję bohaterskiej postawy i zorganizowania, dzięki którym zarobił pan 5 punktów dla Ravenclawu. Z wyrazami szacunku, L. G. Covenbreeze.

Freyja Flosadottir: Panno Flosadottir! Niestety, nie mam dobrych wieści - bardzo słabo kojarzę pani udział w tych zajęciach, co być może jest wynikiem ich dynamicznej natury, chociaż raczej stawiałbym na Pani wycofanie. Zapraszam na konsultacje w momencie, kiedy znajdzie pani czas. Pozdrawiam i (mam nadzieję) do zobaczenia, L. G. Covenbreeze.

Louis Poole: Panie Poole! Był pan na zajęciach bardzo aktywny, pana ofensywa stoi na bardzo wysokim poziomie, biorąc pod uwagę, że ma Pan jeszcze rok nauki. Dobrze też zgrał się pan z innym uczestnikiem zajęć - to kolejny spory plus. Moim jedynym zastrzeżeniem jest kwiecisty język, którego używa pan w trakcie zajęć, ale ze względu na specjalne okoliczności puszczę to w niepamięć. Przesyłam wyrazy szacunku i 5 punktów dla Gryffindoru. L. G. Covenbreeze.

Shanti Suman: Panno Suman - co działo się na zajęciach sama pani wie. Musi pani te zajęcia odrobić, bo przecież nie można pozwolić na to, żeby taki potencjał się marnował! Z wyrazami szacunku, L. G. Covenbreeze.

Kim Hunter: Panno Hunter! Doceniam wkład, ale następnym razem zamiast krzyczeć na innych, proszę zaangażować się w lekcje. Samo nic nie przyjdzie. Zapraszam na odrobienie zajęć w dogodnym dla Pani terminie. Z poważaniem, L.G. Covenbreeze.

Beatrix Black: Panno Black! Pani jest bardzo zdolną czarownicą. Była Pani aktywna przez całe zajęcia, pani zaklęcia są bardzo celne (aczkolwiek praktyka czyni mistrza!) i zaskoczyła mnie pani próbą wykorzystania otoczenia w potyczce. Na różdżce nie zawsze można polegać, dlatego pochwalam prosty zabieg otwarcia okien. Łączę wyrazy szacunku i 5 punktów dla Slytherinu. L. G. Covenbreeze

Abigai Blackrose: Panno Blackrose! Pochwalam strategiczne podejście do sprawy i całkiem niezłego expelliarmusa, ale proszę się nie bać rzucać też innych zaklęć. Po to są, żeby z nich korzystać! Liczę na większą aktywność z Pani strony w przyszłości! Pozdrawiam, L. G. Covenbreeze.

Lidia Witness: Panno Witness! Pani jest wybitnie uzdolnioną czarownicą - ja o tym doskonale wiem. Na zajęciach, mimo słabego początku, pokazała pani znajomość kilku naprawdę niezłych zaklęć, aczkolwiek nie mogę się oprzeć wrażeniu, że zbyt emocjonalnie podeszła Pani do sprawy. Emocje są dobre, ale nie w momencie, kiedy wpływają chociażby na celność naszych czarów. Zalecam umiar, a za aktywność przydzielam 10 punktów dla Slytherinu. PS: następnym razem proszę mi oszczędzić przymusowego striptizu. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

Martin Lyncis: Panie Lyncis! Prawie w ogóle Pana z tych zajęć nie pamiętam, a to już BARDZO źle. Rozumiem, że OPCM może nie być Pana ulubionym przedmiotem, ale brak aktywności to jedno, a olewactwo to drugie - na nie się nie tylko się nie zgadzam, ale będę tępić, dlatego z przykrością muszę odjąć 5 punktów Gryffindorowi i zaprosić pana na odrobienie zajęć. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

Atreus Granger: Panie Granger! Brawo! Rzucone przez Pana zaklęcie miało duży wpływ na zajęcia, z czego bardzo się cieszę. Chciałbym natomiast, aby w przyszłości zaangażował się Pan jeszcze bardziej, bo mam wrażenie, że ma Pan ogromny potencjał, tylko trochę trzeba go wyciągnąć. Przesyłam gratulacje i 5 punktów dla Gryffindoru. Z poważaniem, L. G Covenbreeze.

Danielle Wells: Panno Wells! Na następnych zajęciach chciałbym, żeby była pani bardziej aktywna. Dobrze, że była pani czujna i nie dała się trafić żadnym niecelnym zaklęciem - protego jeszcze nikogo nie zabiło. : - ) Nie wiem, czym motywowany był wybór Obskuro, ale mogło to sporo namieszać i był to wybór dość oryginalny. Zarobiła Pani 5 punktów dla Gryffindoru. Z wyrazami szacunku, L. G. Covenbreeze.

Lily Thicket: Panno Thicket! Ja rozumiem strach, ale uprawianie histerii na zajęciach, na których ma pani ćwiczyć zaklęcia do niczego nie doprowadzi. Niestety, jestem zmuszony odebrać 5 punktów Gryffindorowi. Proszę następnym razem chociaż spróbować, a tymczasem zapraszam na odrobienie zajęć w dogodnym dla Pani terminie. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

Alex Bułhakow: Panie Bułhakow! Dramat to mało powiedziane - na zajęciach nie zrobił pan dosłownie nic. W Slytherinie nie będziemy tolerować takiego tchórzostwa. Pan w tym roku kończy szkołę, jeżeli nie chce Pan zaliczać tego przedmiotu przez kolejną dekadę, to proszę koniecznie zgłosić się do mojego gabinetu w najbliższym czasie. Przyznaję minus 5 punktów Slytherinowi, ma Pan to odrobić, bo to jest nie do pomyślenia. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze

Ava Wagner: Panno Wagner - w ogóle nie przypominam sobie Pani obecności na tych zajęciach, co jest równoznaczne z koniecznością ich odrobienia. Zapraszam w najbliższym czasie. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

Dominic Whelan: Panie Whelan! Trochę zginął Pan w tłumie, co nie jest dobre. O swoje trzeba umieć walczyć. Mam nadzieję, że na kolejnych zajęciach bardziej się Pan zaktywizuje. Tymczasem zapraszam na konsultację, najlepiej jak najszybciej. Z poważaniem, L. G. Covenbreeze.

UWAGA: Punkty przyznawałem na podstawie waszych działań na zajęciach, jakości postów oraz ominiętych kolejek.

Gryffindor: 5
Slytherin: 10
Hufflepuff: 0
Ravenclaw: 10

Like gravity from underneath
We can’t outrun our destiny
There’s no escape
When fire meets fate...

Leo Covenbreeze
Wysłany: Czw Sie 09, 2018 12:21 am   

Termin zajęć: 31.08.2018 (II)
Gdzie:
- roczniki I-IV: klasa OPCM na I piętrze.
- roczniki V-VII: jezioro przy błoniach
Temat:
- roczniki I-IV: bogin, chochliki, czerwone kapturki; doskonalenie celności zaklęć, nauka pracy zespołowej
- roczniki V-VII: magia żywiołowa i bezżywiołowa, wszystko (i trochę więcej) co musicie wiedzieć o czarnomagicznych klątwach, które nie-tak-łatwo-wybaczyć
Dla: Patrz wyżej.
Uwagi: Pamiętajcie o tym, że obowiązuje was teoria! 30.08 zamieszczę w odpowiednich tematach posty wprowadzające, potem wszyscy chętni będą mogli dołączyć do niedzieli 02.09, spóźnialskich nie przewiduję.

TEN TEST WYSYŁAMY MI NA PRIV DO KOŃCA SIERPNIA: http://wklejto.pl/590345 (warto, bo za to są punkty)

Like gravity from underneath
We can’t outrun our destiny
There’s no escape
When fire meets fate...

Odpowiedz do tematu