► Pilnie poszukujemy nauczycieli Obrony przed Czarną Magią, Zielarstwa, Astronomii, Numerologii, Starożytnych Run, Zaklęć, Quidditcha oraz Historii Magii!
► Ruszyły zapisy do klubu pojedynków!
► Zmienił się wygląd forum! To jednak nie wszystko, pełny spis zmian znajdziecie tutaj!
► Ukazał się nowy Prorok Codzienny!
Minęło półtora roku od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

100
100
100
100

Styczeń 2000r.
Pełnia: 19-20.01 (22-25.03)
Wielka Brytania tonie w zwałach śniegu. Zaspy utrudniają transport miejski, a rzeki i jeziora pozostają skute lodem. W dzień ok. -6'C, w nocy jeszcze mroźniej, ok. -12'C.Poprzedni temat «» Następny temat
Biblioteka
Autor Wiadomość

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 2390
Poziom życia: 100%
Wysłany: Śro Mar 14, 2018 12:24 am   

W bibliotece powinna panować cisza. I panowała. Kilkoro uczniów rozsiadło się po ławkach, pieczołowicie notując coś z obszernych ksiąg na kartki pergaminu. Jak nic, jakieś zadania domowe zlecone przez nauczycieli. Gdy tylko jedna z młodszych puchonek, podniosła głos wskazując na jakiś błąd, dwójce swoich towarzyszy, została od razu spiorunowana wzrokiem przez Irmę Pince, który tylko wyjrzała zza biurka. Dziewczę szybko zreflektowało się i ściszyło ton. I gdy już panienka Berenice zmierzała do wyjścia, do biblioteki wpadł profesor Flitwick, wyglądający na dość przejętego, który szybko przekazał jakąś wiadomość bibliotekarce, a ta uniosła tylko brwi w zdziwieniu, rzuciła jeszcze czujnym okiem na bibliotekę, po czym równie prędko wypadła z niej wraz z nauczycielem. Natomiast na jej biurku można było dostrzec ciekawą pozycję. Rozłożona stara księga z pożółkniętymi stronami traktowała właśnie o Tiarze Przydziału. Z boku były szkice tej słynnej czapki, natomiast na środku tekst pisany chyba jeszcze odręcznie:
"Należąca do Godryka Gryffindora tiara została zaczarowana przez założycieli domów tak, żeby przydzielała uczniów podczas ceremonii jaka co roku miała witać nowych podopiecznych Hogwartu. Fakt, że tiara ta należała wcześniej do Godryka Gryffindora zdaje się mieć duże powiązanie z legendarnym mieczem jaki był w jego posiadaniu. Miecz ten był skonstruowany dla Godryka Gryffindora przez Ragnuka Pierwszego, najlepszego złotnika goblinów, zaś jak wiadomo wykute przez gobliny ostrza wchłaniają tylko to, co je wzmacnia... (w tym miejscu coś było zamazane, natomiast na boku strony było dopisane odrębnym pismem "jad bazyliszka"). Tylko prawdziwy gryfon może wyjąć miecz z tiary przydziału".
Na tym kończyła się strona, zaś obok dołączona była notatka z Ministerstwa. Nie widać było zbyt wiele, bo notatka wciśnięta była pomiędzy pozostałe strony, wystając jedynie bokiem, ale można było dostrzec w prawym górnym rogu pieczątkę Ministerstwa, zaś w kilku widocznych słowach znajdowało się nazwisko "Lestrange".
_________________
A skąd wiesz, że ty jesteś obłąkany? - zapytała Alicja
Po pierwsze - odpowiedział Kot - pies nie jest obłąkany. Zgadzasz się z tym?
- Chyba tak - odpowiedziała Alicja.
- No, więc widzisz - ciągnął Kot - że pies warczy, jak się rozgniewa,
a kiedy jest zadowolony - macha ogonem.
Otóż ja normalnie warczę, kiedy jestem zadowolony,
a macham ogonem, jak się rozgniewam.
I dlatego jestem wariat."
 
     

Berenice Lemaire
Uczeń | VI Rok
Dołączyła: 21 Sty 2018
Posty: 21
Wiek: 16
Krew: pół na pół
Pupil: sowa - Egida
Różdżka: Oliwka, pióro memortka, 10.75 cala, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka, mix różnych książek
Sakiewka: 15g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 8
Zielarstwo: 2
Transmutacja: 10
Z. zwykłe: 12
Z. ofensywne: 12
Z. defensywne: 22
Miotlarstwo: 5
Wysłany: Śro Mar 14, 2018 12:43 am   
   <Multikonta: Ana Fawley


W bibliotece rzadko działo się coś ciekawego, a nauczyciele biegający w popłochu raczej nie plasowali się wysoko na liście atrakcji do obejrzenia w Hogwarcie. Uniesione brwi były jedyną reakcją Krukonki na nagły zamęt wywołany w czytelni przez opiekuna jej Domu. Jeśli coś skłoniło panią Pince do opuszczenia tego zacnego pomieszczenia, coś musiało być nie tak.
Berenice, która siedziała dość blisko biurka bibliotekarki, miała całkiem dobry widok na książkę pozostawioną na blacie. Książkę traktującą o rzekomo zaginionej akurat Tiarze. Dziewczyna zmarszczyła brwi na ten dziwny zbieg okoliczności, a później dostrzegła kartkę wystającą z woluminu. Szybko odwróciła wzrok i przygryzła wargi.
Bardzo, bardzo nie powinnam... ~ przemknęło jej przez myśl, ale już podjęła decyzję. Panna Lemaire miała słabość do zagadek, nienawiść dla niewiedzy i godną pożałowania siłę woli.
Odczekała chwilę, udając, że nadal czyta gazetę, a później starając się nie zachowywać w żaden sposób nienaturalnie podniosła się z krzesełka i wzięła do ręki wypożyczony egzemplarz "Transmutacji", który próbowała zgłębić. Znudzonym krokiem skierowała się w stronę półek za biurkiem, niby to z zamiarem odniesienia tomu na swoje miejsce. Mijając stanowisko nieobecnej pani Pince spróbowała złapać wystający róg papieru między dwa palce i szybkim, płynnym ruchem wyciągnąć go z księgi bez zatrzymywania się.
Jeśli jej się to udało, schowała się za regałami z książkami, włożyła między strony wypożyczonej przez siebie książki i oparłszy się o ścianę, czytała, udając, że nadal zgłębia koncept teorii transsubstancyjnej.
_________________
"La vérité vaut bien
qu’on passe quelques années
sans la trouver."
 
     

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 2390
Poziom życia: 100%
Wysłany: Śro Mar 14, 2018 1:12 am   

Pismo wyglądało na całkiem świeże, z datą wczorajszą, zaś sporządzone było krótko i treściwie z pieczątką Biura Aurorów i podpisem jego Szefa widniejącym na dole. Już to mogło świadczyć o powadze tego dokumentu
Do dyrektor Hogwart Minerwy McGonagall, profesorów oraz pozostałych pracowników.
W odpowiedzi na wcześniejsze konsultacje, informujemy, że bariera wokół szkoły została wzmocniona. Nie można jednak wykluczyć, że podczas udostępnienia tunelu transportowego delegacjom z Akademii Magii Beauxbatons i Instytutu Magii Durmstrang w październiku zeszłego roku, doszło do przecieku. Trwają prace nad ustaleniem jego ewentualnego miejsca i przyczyn. Nadal nie znamy pobytu miejsca Rudolfa Lestrange ani Jamesa Harvina. Trwają prace poszukiwawcze. Na prośbę sprawdzono już podziemia szkoły i parter. Nic nie wykryto. W najbliższym czasie zostanie wysłany auror do dalszego zbadania terenu szkoły. Zablokujcie Pokój Życzeń.

Na dole widniał jeszcze dopisek aby niniejsze pismo zostało przekazane do wszystkich pracowników szkoły. Krukonce udało się ukryć ten niecny występek, którego dokonała, bo chyba pozostała niezauważona, skoro nikt się nie przyczepił, przy czym nieobecność bibliotekarki spowodowała, że zrobiło się dużo głośniej i zaczął panować większy harmider wśród młodych czarodziei, którzy złaknieni wiedzy, przy okazji kolejny raz zaczęli opowiadać jaki to genialny zwód udało się wykonać na treningu quidditcha i dlaczego Harpie z Holyhead ostatnio poniosły sromotną porażkę z Goblinami z Grodziska.
_________________
A skąd wiesz, że ty jesteś obłąkany? - zapytała Alicja
Po pierwsze - odpowiedział Kot - pies nie jest obłąkany. Zgadzasz się z tym?
- Chyba tak - odpowiedziała Alicja.
- No, więc widzisz - ciągnął Kot - że pies warczy, jak się rozgniewa,
a kiedy jest zadowolony - macha ogonem.
Otóż ja normalnie warczę, kiedy jestem zadowolony,
a macham ogonem, jak się rozgniewam.
I dlatego jestem wariat."
 
     

Berenice Lemaire
Uczeń | VI Rok
Dołączyła: 21 Sty 2018
Posty: 21
Wiek: 16
Krew: pół na pół
Pupil: sowa - Egida
Różdżka: Oliwka, pióro memortka, 10.75 cala, mało elastyczna
Ekwipunek: różdżka, mix różnych książek
Sakiewka: 15g
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 8
Zielarstwo: 2
Transmutacja: 10
Z. zwykłe: 12
Z. ofensywne: 12
Z. defensywne: 22
Miotlarstwo: 5
Wysłany: Śro Mar 14, 2018 1:37 am   
   <Multikonta: Ana Fawley


Chyba każdy kojarzy to uczucie, kiedy człowiek orientuje się, że wpakował się w sprawy o wiele od niego większe, w które absolutnie nie powinien był się mieszać. Berenice czytała wiadomość z Ministerstwa z ukłuciem adrenaliny i rosnącą nadzieją, że jej twarz nie przybiera właśnie barwy trutniowca krwiopijcy. Jeszcze raz przebiegła tekst wzrokiem, zatrzymując się na nazwiskach Śmierciożerców i informacji o wzmocnieniu bariery.
"W najbliższym czasie zostanie wysłany auror"... W najbliższym czasie? Krukonka zastanowiła się, czy świat czarodziejów czegokolwiek nauczył się po wojnach i panowaniu Voldemorta. Wojnach, które toczyli za nich nastolatkowie, bo Ministerstwo najwyraźniej musiało najpierw zająć się biurokracją, a dopiero później działaniem.
Berenice odetchnęła głęboko, starając się uspokoić i zaprzestać wydawania niesłusznych, zabarwionych emocjami osądów. I choć w koszmarach nadal nawiedzały ją obrazy z ewakuacji podczas Bitwy o Hogwart i widok wszystkich tych ciał, które zastali po powrocie, stłumiła kąśliwe uwagi. Kingsley na pewno robił, co mógł, żeby poradzić sobie z problemem bez wszczynania paniki.
Niemniej, nie mogła zignorować takiej informacji, skoro już wpadła jej ona w ręce. Zanim wyślą tego swojego aurora, Śmierciożercy mogą być już kilka kroków przed Ministerstwem. A jeśli szukają tajnych przejść, to kto znajdzie je szybciej niż niesforni uczniowie?
Krukonka odłożyła na miejsce książkę o transmutacji, złożyła kartkę i skierowała się do wyjścia z biblioteki. Mijając biurko, dyskretnie wetknęła wiadomość pod tom leżący na blacie. I chociaż nie dałaby już rady wcisnąć jej między kartki, postarała się, aby nie wystawała za bardzo spod okładki. Nie daj Merlinie, żeby jakiś ciekawski uczeń to przeczytał, prawda?
<zt?>
_________________
"La vérité vaut bien
qu’on passe quelques années
sans la trouver."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Nie kradnij zawartości forum! Zapytaj o pozwolenie jeśli chcesz skorzystać. Forum przystosowane do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome (odradzamy Explorera).
Strefa Forumowych RPG

Bleach OtherWorldVampire Knight


Image and video hosting by TinyPic

Dragon Ball New Generation Reborn

Król Lew

Fairy Tail Path Magician

Vampire KingdomVampire Diaries

SnM: Naruto PBFwww.zmiennoksztaltni.wxv.plPokemon EternumLuciferum zaprasza!

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9