Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Fabuła
Minął rok od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

1
2
3
4
Ogłoszenia
► Pilnie poszukujemy nauczycieli Obrony przed Czarną Magią, Zielarstwa, Eliksirów, Numerologii, Starożytnych Run, Quidditcha oraz Historii Magii!
► Ukazał się nowy Prorok Codzienny!

100
100
100
100
W Sieci

Listopad 1999r.
Pełnia: 21-23.11 (26-28.05)
Coraz więcej deszczowej pogody, coraz silniejsze wiatry. Odczuwalny spadek temperatury. W dzień ok. 7'C, w nocy ok. -4'C.

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i pomysły
Autor Wiadomość

Krew: czysta
Pupil: sowa
Różdżka: Włókno ze smoczego serca, 12 calów, cis, bardzo sztywna
Ekwipunek: różdżka
Sakiewka: 50 galeonów
Poziom życia: 100%
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 5
Transmutacja: 5
Z. zwykłe: 15
Z. ofensywne: 40
Z. defensywne: 55
Miotlarstwo: 20
Wysłany: Sob Cze 10, 2017 11:28 pm   
   <Multikonta: --

Multilokacja sprawnie działa na większości forów i nie dochodzi do sytuacji, które opisujesz. Gracze są doświadczeni. Wiedzą jak nie dopuszczać do takich sytuacji. Mało prawdopodobne, że podczas herbaty u Ciebie w salonie utną Ci nogę. Można powiedzieć, że nie należy prowadzić rozgrywek po wątkach zwiększonego ryzyka. Takich, gdzie coś może się stać, bo MG ma wkład. Nie zrobiłby się bałagan. Uwierz mi. Zawsze możecie wprowadzić kalendarium. ;)

Cytat:
1. Multilokacja postaci jest dozwolona pod warunkiem utrzymywania stałej aktywności we wszystkich prowadzonych wątkach.
2. Na początku wiadomości należy dookreślić położenie czasowe wydarzenia.
3. Należy unikać prowadzenia wielu wątków w sytuacji, w której postać znajduje się w stanie zagrożenia bądź prowadzić je z zastrzeżeniem, że wydarzyły się przed zaistnieniem sytuacji zagrożenia.

Morsmordre

Cytat:
4. Bilokacja na forum jest możliwa, jednak pod pewnymi wymogami i z pewnymi ograniczeniami. Ilość wątków fabularnych, których może podjąć się postać to maksymalnie 3 ( nie dotyczy to jednak lekcji, dyżurów, meczy lub treningów Quidditcha i spotkań klubów, gdzie można pozwolić sobie na większą swobodę). Jednakże, żeby podjąć się drugiego wątku fabularnego, postać musi napisać około 30 postów na fabule. Natomiast co się tyczy trzeciego - dostępny jest po napisaniu 60 postów na fabule. Te zasady dotyczą również duchów/skrzatów/NPC.

Magic Lullaby

Cytat:
7. Na forum możliwa jest multilokacja (maksymalnie do trzech na postać), jednak jedynie w przypadku, kiedy w innych grach nie dzieją się rzeczy, mogące mieć bezpośredni wpływ na przyszłość postaci (np. w przypadku zagrożenia wolności lub życia postaci w jednej grze, gracz nie może rozpocząć kolejnej).

Deathly Hallows

Cytat:
2.8. Bilokacja na forum jest dozwolona, prosimy jednak o rozpisanie wydarzeń z życia postaci chronologicznie.

Finite Incantatem

Wskazane fora nie mają problemu. Sądzę, że tak małe forum jak nasze też nie stanie się chaosem. Łatwo pilnować ludzi, jeśli pojawiają się dwa posty fabularne przez jeden dzień. ;)

Nie chodzi o przyblokowanie. Tylko o to, że nie ma z kim pisać. Chcę pisać, ale wszyscy, z którymi mogę teraz są zajęci. Nikt inny nie wyraża chęci do pisania. Mam postać dorosłą, która nie pisze w Hogwarcie, więc nie mogę zaczepiać uczniów z prośbą o wątek. Zwłaszcza, że ci, którzy są i pojawiają się, już piszą w jednym wątku. Zrozum. Proszę.

Lucas Henderson
Uczeń | V rok
Krew: pół na pół
Pupil: sowa - Nerv
Różdżka: heban, pióro ze skrzydło hipogryfa, giętka, 11 cali
Eliksiry: 7
Zielarstwo: 7
Transmutacja: 10
Z. zwykłe: 10
Z. ofensywne: 12
Z. defensywne: 10
Miotlarstwo: 4
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 12:01 am   

Z tego co wiem, Van wpada często bez zapowiedzi do jakiegoś wątku jako MG. Tak przynajmniej widzę. Więc... jak rozwiązać to o czym mówisz w sytuacji gdy każdy prowadzony wątek na forum może być wątkiem zwiększonego ryzyka? Zdarza się, że dwie postacie spokojnie gadają, zwykła sesja, wpada MG i sieje zamęt. Dlatego nie mam przekonania do bilokacji, bo na tym forum nie da się uniknąc takich sytuacji.

Wysłany: Nie Cze 11, 2017 12:15 am   

W takim wypadku proponowałabym kompromis i lekkie zmiany w działalności MG. Obecny brak bilokacji jest strzałem w stopę forum, graczowi i administracji. Obniża albo zamraża aktywność. Nie pozwala rozwijać postaci. Przemyślany gracz jest w stanie prowadzić wątki tak, żeby uniknąć sytuacji, gdzie w wątku wcześniej ma złamaną nogę a kilka dni później już nie ma.

Dodam, że od pięciu dni czekam na jakąś grę, ale wszyscy są zajęci, bo mogą mieć wątek na raz. Co mam zrobić? Nie mogę wiecznie czekać i nieustannie grać z MG albo z innym kontem NPC. :)

Skoro gracze radzą sobie na innych forach z Potterem, gdzie MG jest aktywny to tym bardziej tutaj też możemy to zrobić. Zgłaszam się do rozwiązania problemu, jeśli trzeba będzie.

Chyba, że zostaną wprowadzone retrospekcje. ;)

Pupil: kruk - Nevada
Różdżka: łuska chimery, 11 cali, wrzos, giętka
Poziom życia: 90%
Zielarstwo: 10
Z. zwykłe: 50
Z. ofensywne: 50
Z. defensywne: 30
Miotlarstwo: 10
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 12:25 am   
   <Multikonta: Draco Malfoy

Ech...

Cytat:
Mało prawdopodobne, że podczas herbaty u Ciebie w salonie utną Ci nogę.

Nie znasz Van. Serio. Nie wiesz czy podczas spokojnej herbatki w salonie nie wpadnie do ciebie MG z grupą śmierciożerców, podstawiających ci nóż (a raczej różdżkę) pod gardło. Wchodzisz do księgarni na Pokątnej, nie wiesz czy z jednej książek nie wypadnie jakaś popieprzona zjawa spełniając najgorsze koszmary z twojego życia i doprowadzając postać do obłędu. Gadasz z inną postacią w kawiarni o pierdołach, nie wiesz czy jakiś młody smok przemycany przez jednego z klientów nie użre cie w noge zarażając jakąś chorobą. I na tym polega piękno tego forum, że MG robi co chce. W życiu realnym też nie wiesz czy jak wyjdziesz na ulicę nie potrąci cie jakiś zapity porąbaniec. I to właśnie odróżnia to forum od tych, które wymieniłaś. Jest ono pełne sytuacji "zwiększonego ryzyka". Bilokacja wprowadzi tylko zamieszanie, bo postać w jednym wątku będzie zdychać w Skrzydle Szpitalnym, a w drugim co? Dlatego jestem na "nie" i bogowie brońcie od wszelkich zmian w dzialalności MG, bo tak jest właśnie zajebiście.

Wysłany: Nie Cze 11, 2017 12:33 am   

Wciąż uważam, że jest to coś, dzięki czemu w tej chwili jestem zablokowana. Nie mam jak pisać. Nie mam z kim pisać. Przykro mi, ale takie są fakty. Inni gracze nie zgłaszają się do pisania i nie przychodzą drzwiami i oknami, żeby z nimi pisać. Wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że zaplanowali sobie wątki na kilka w przyszłość. Na pewno tak jest. Jak mam zacząć pisać? Nie mówię o pisaniu z MG. Czuję się jak poza bardzo zamkniętą grupą graczy, którzy są tu od siedmiu lat i mają wszystko poukładane dla siebie.

Nie chcę Wam czegoś zarzucać, ale takie są realia. Niedługo minie tydzień. ;)

Ellen Spooner
Uczeń | VII rok
Pupil: sowa - Honey
Różdżka: lipa, pióro feniksa, 10 cali, giętka
Eliksiry: 5
Z. ofensywne: 15
Z. defensywne: 15
Miotlarstwo: 15
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 11:57 am   

Hailey, ale bilokacja ci wcale nie pomoże w znalezieniu kogoś do pisania, co najwyżej będziesz podwójnie nie mieć z kim pisać XD Jak jest ktoś z kim chcesz pisać, a ten ktoś jest zablokowany jest punkt w regulaminie mówiący, że ta osoba może zacząć pisać w innym wątku, więc to jest chyba całkiem spoko kompromis.

I nie mamy planowanych żadnych wątków na kilka w przyszłość, przynajmniej ja nie mam XD Wiadomo jak rozwiniemy sobie jakąś relację z inną postacią, to się jeszcze dogadujemy, że zrobimy jakąś inną akcję czy coś, ale większość rzeczy wychodzi spontanicznie, dopytujemy się na sb kto zagra, wysyłamy pw do innych postaci, tak to funkcjonuje! I szczerze mówiąc graczy, którzy znają się tu od sześciu czy siedmiu lat nie ma zbyt wielu, żeby się wbić do gry wystarczy tylko samemu wyjść do ludzi, zaproponować komuś rozgrywkę, a nie tylko czekać i marudzić. Więcej własnej inicjatywy!

Mnie tam bilokacja do niczego nie jest potrzebna, a rzeczywiście tutaj mogłaby tylko pokomplikować sprawę biorąc pod uwagę aktywny udział MG. Dość często dochodzi do nieprzewidywanych akcji, więc... gdyby chcieć wprowadzić niczym nie skrępowaną bilokację to dziwnie by to wyglądało. Trzeba by ją obłożyć jakimiś surowymi zasadami tak aby pogodzić ją ze swobodą MG, a to pewnie doprowadziłoby do sytuacji, że i tak ciężko by z niej w ogóle skorzystać. I nie bój się MG XD To dzięki nim postacie się rozwijają, jest dreszczyk emocji i to jest właśnie fun!

Pupil: sowa - Miłka
Różdżka: heban, pióro znikacza, 12,5 cala, elastyczna
Sakiewka: 200g
Eliksiry: 15
Zielarstwo: 25
Transmutacja: 20
Z. zwykłe: 30
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 25
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 1:45 pm   

Też nie zdarzało mi się planować kilka wątków wcześniej i myślę, że to trochę niegrzeczne zarzucać to innym graczom nie wiedząc jak jest faktycznie. Przede wszystkim zamiast oczekiwać, że tłumy graczy będą walić do ciebie drzwiami i oknami powinnaś sama bardziej sie zaangażować. Tak to już jest, że nikt pewnych rzeczy za ciebie nie zrobi i jeśli chcesz z kimś pisać może warto zapytać na sb albo wyslać do kilku osób pw. Ja się na tym sposobie nigdy nie zawiodłam.

A bilokacja to tutaj średni pomysł. Jak zauważyła Ellen jest tutaj duża nieprzewidywalność akcji. Niektórzy nie są przystosowani do takiej gry, ale skoro to forum przetrwało aż tyle czasu to coś w tym musi być, że taki sposób zabawy pomimo pewnych ograniczeń przypadł ludziom do gustu.

Wysłany: Nie Cze 11, 2017 2:26 pm   

Osoby, o których mówię, piszą wątki działające ergo punkt regulaminu nie dotyczy ich przypadku. Nie za bardzo rozumiem to, że będę podwójnie nie mieć z kim pisać, bo będę mieć. O to chodzi. :)
Czy nikt nie może spróbować postawić się w przypadku takiego kogoś jak ja? Kto chce pisać, ale nie może. ;)
Rozumiem, że MG działa. Na innych forach również prężnie miesza w części fabularnej i nie występują problemy z multilokacją.
Nie zarzucajcie mi, że nie próbuję znaleźć partnera do wątku. Próbuję. Od ponad sześciu dni. Bezskutecznie. To, że ktoś nie zawiódł się na tym sposobie nie odznacza, że ktoś inny będzie mieć tak samo. Przykro mi.
Nie boję się MG. Lubię sesje z nim, ale nie chcę pisać tylko z nim. Do tego prowadzi brak możliwości znalezienia partnera do pisania.
Nie chcę być niemiła. Mówicie, że forum przetrwało, ale nie przędzie zbyt dobrze, bo widzę, że jest zamknięte na zmiany i na nowych użytkowników. Taka prawda. Administracja nie pojawia się aktywnie nawet po to, żeby przeczytać wiadomości na pw. Nie widzę głównego wątku fabularnego prowadzonego przez MG. Czat milczy przez większość czasu. Za to widzę ludzi, którzy piszą w grupkach. Wrzucają post i znikają. Kosmiczne wymagania wszystkich genetyk. Straszną sztywność i spinanie się.

Przykro mi. Przepraszam, jeśli uraziłam kogokolwiek. Jestem miłą osobą, ale do czasu. Nie lubię jak ktoś zarzuca brak zaangażowania (w poszukiwanie wątku) kompletnie nic o tym nie wiedząc. Poruszyłam prosty problem. Wywołałam shitstorm: ale wszystko jest dobrze, lubimy tak jak jest, nie wymyślaj. ;)
To nie dla mnie. Rezygnuję. :)

Alan Brackman
Uczeń | VII rok
Pupil: puchacz o imieniu Hades
Różdżka: czarny bez, włos chimery, 9,5 cala, elastyczna
Eliksiry: 15
Z. ofensywne: 20
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 4:33 pm   

Cytat:
Nie zarzucajcie mi, że nie próbuję znaleźć partnera do wątku. Próbuję. Od ponad sześciu dni.

Ile razy pisałaś na sb, że szukasz kogoś do wątku? Nie widziałem ani raz, a jestem codziennie. Ilu osobom wysłałaś pw czy by zagrali z tobą?

Więc tak, nikogo nie szukasz, a wymagasz. Wymagasz, że ludzie zaczną walić do ciebie drzwiami i oknami, a sama się nie angażujesz. Nie próbujesz. Sorry, ale nie licz, że nagle kilkanaście osób będzie cie błagać o możliwość popisania. To nie działa tak. Jak sama się nie pokażesz, nie wyjdziesz do ludzi to na żadnym forum nie znajdziesz partnera do wątku.

Forum nie jest zamknięte na zmiany, tylko na roszczenia. Widzisz, że ludzie tłumaczą ci swoje argumenty, przedstawiają jak gra wygląda na forum... ty nic. Przyszła jedna osoba i wymaga aby system gry został pod nią zmieniony. Zejdź może trochę z piedestału? Na żadnym forum nie zmienia się całego systemu gry pod jedną osobę. Rejestrowałaś się tu, chyba przeczytałaś regulamin, więc wiedziałaś jak wygląda sprawa z bilokacją. I liczyłaś na to, że cały system zostanie zmieniony specjalnie dla ciebie? Serio?

Genetyki nie mają kosmicznych wymagań. Wiele przed Tobą osób dalo radę je spełnić, więc wygląda na to, że po prostu Ty nie jesteś w stanie. A to jest różnica.

Cytat:
Obniża albo zamraża aktywność. Nie pozwala rozwijać postaci. Przemyślany gracz jest w stanie prowadzić wątki tak, żeby uniknąć sytuacji, gdzie w wątku wcześniej ma złamaną nogę a kilka dni później już nie ma.

Serio? Postać rozwija się właśnie dzięki MG. Nie nazywajmy rozwojem luźnych wątków prowadzonych między graczami. To ta nieprzewidywalność akcji daje kopa do rozwoju. Fakt, czasem cierpi na tym tempo gry, ale wolę osobiście realistyczną rozgrywkę niż palętanie się po wątkach "zmniejszonego ryzyka".

Przyszłaś, wymagałaś, żeby forum zostało zmienione pod ciebie, ale to naprawdę tak nie działa. Nie starałaś się szukać nikogo do gry, ale za to padały roszczenia zmiany systemu, które by i tak ci nic nie dały. Masz rację, to chyba nie jest dla ciebie.

Holly Radampton
Uczeń | V rok
Pupil: kot - Drops
Różdżka: Jarzębina, włos z grzywy jednorożca, gięta, 9 i 1/2 cala
Eliksiry: 5
Z. ofensywne: 5
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 5:25 pm   

To ja też się wypowiem jako świeżynka (XD).

Też na początku trochę dziwnie się czułam, czekałam... ale po co ja głupia tyle czekałam? Zamknęłam oczy, kliknęłam w pierwszy nick,który wylosowałam, wysłałam pw czy osoba jest chętna na sesję i już za pierwszym razem kogoś złapałam, więc to wale nie jest trudne. Trzeba tylko trochę wyjść do ludzi.

A z bilokacją to jest ciężka sprawa. Od zawsze są fora, które dopuszczają multilokację i są takie, które jej zabraniają. Na tych drugich stawia się bardziej na realizm, więc wiadomo... idziesz postacią na całość. Nie wszystkim to się musi podobać, trudno... dlatego są fora, które dopuszczają bilokację i jak nie tu to gdzieś indziej każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Więc nie ma się o co spinać, w mojej ocenie to wcale nie jest zamknięte forum o ile samemu się też na nie nie zamyka :o

Vanessa Harvin
Prof. Transmutacji | Op. Gryffindoru
Pupil: sowa - Cheri
Różdżka: pióro Graniana, 12 cali, cis, mało elastyczna
Sakiewka: 100g
Transmutacja: 55
Z. zwykłe: 20
Z. ofensywne: 25
Z. defensywne: 20
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 6:46 pm   
   <Multikonta: Jasmine Gingers

Myślę, że na tym możemy zakończyć dyskusję.

Najpierw jednak chciałam sprostować kilka rzeczy, bo Hailey widzę, że lubi wypowiadać się na tematy, o których nie miała pojęcia jak i zarzucać użytkownikom rzeczy, których po prostu nie ma.

Cytat:
Administracja nie pojawia się aktywnie nawet po to, żeby przeczytać wiadomości na pw.

Na forum spędzam codziennie kilka godzin. Nie zawsze wchodze na konto główne, ba! Przeważnie siedzę głównie na MG. W każdym razie jak ktoś mnie "zawoła" na sb, to zwykle się pojawiam. Oprócz tego pracuję nad wprowadzeniem na forum modyfikacji antyspamowej i nad nowym wyglądem. Nie wspominając już o dorosłym życiu, ale rozumiem, że niektórzy go po prostu nie mają i nie wiedzą jak to jest.

Cytat:
Nie widzę głównego wątku fabularnego prowadzonego przez MG.

To, że go nie widzisz, to nie znaczy, że go nie ma (: Obecnie prowadzona sesja z Lucasem, wcześniej prowadzony wątek z Ellen jak i sesja, w którą zaangażowali się Astoria z Alanem, to wszystko są elementy wątku głównego, rozbijanego po prostu na mniejsze części, żeby każdy mógł w nich wziąć udział. W końcu fabuła rozwija się cały czas, a główny wątek nie jest czymś co nastąpi raz... i tyle.

Cytat:
Kosmiczne wymagania wszystkich genetyk.

Jak powiedział Alan, ludzie dawali radę wcześniej... ba, czasem pisali i poprawiali te podania aż do skutku. Niestety, jak się chce posiadać pewną "specjalną" cechę, trzeba się o to postarać, nie ma nic za darmo.

Cytat:
Mam wrażenie, że zaplanowali sobie wątki na kilka w przyszłość. Na pewno tak jest.

Tutaj też się wypowiedzieli użytkownicy. Proszę o nie wyrażanie opinii za innych. Osobiście też nie spotkałam się z tym by ktoś sobie planował wątki na przyszłość ^^

Wracając zaś do samej kwestii bilokacji...

Po pierwsze, błędem jest przekonanie, że na forum bilokacji nie ma. Bilokacja jest, ale obłożona pewnym warunkiem. Warunek ten jest kompromisem między wizją niczym nieskrępowanego odwiedzania różnych wątków na raz, a grą w jednym miejscu. Jest to kompromis między zachowaniem "lekkośc" rozgrywki (bo tak jak pisałam wcześniej, zdarza się, że postać utknie w wątku, gracz chce pisać i cóż tu zrobić), a realizmem. Bo tak, "niestety" jedym z filarów HD jest pełna, całościowa ingerencja Mistrza Gry. MG odpowiada za rozwój postaci, za wszelkie wydarzenia. I nigdy nie było i nie będzie dzielenia wątków na te ze "zwiększonym ryzykiem" i "zmniejszonym ryzykiem". Jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że w tej koncepcji gry dochodziłoby właśnie do sytuacji, w których w jednym miejscu bohater traci wzrok, a w drugim właśnie podziwia piękno zachodzącego słońca. Na forum średnio co drugi wątek jest z udziałem MG. W przypadku nastawienia forum na rozwój właśnie w tym kierunku, "niestety" potrzebny jest realizm aby uniknąć pewnych absurdów. Też mogę wymienić wiele forów, na których bilokacja jest zakazana, tylko po co? Tak jak napisała Holly, jedni wolą pełną swobodę, inni godzą się na pewne ograniczenia aby gra była bardziej realistyczna. Faktycznie, może w wyniku tego sesje nie przebiegają w szybkim tempie, ale coś za coś...

Mam nadzieję, że rozwiało to wszlkie wątpliwości ^^

What makes a person hate themselves?
Cowardice, perhaps. Or the eternal fear of being wrong,
of not doing what others expect.

Odpowiedz do tematu