Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Fabuła
Minął rok od pamiętnej Bitwy o Hogwart zakończonej pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Hogwart obrócił się niemal w ruinę, ale na szczęście udało się odbudować zamek, zaś od kiedy na czele szkoły stanęła Minerwa McGonagall życie młodych adeptów magii wróciło do normalności. Wciąż nie można jednak powiedzieć, że nastały spokojne czasy. Obecny minister Kingsley Shacklebolt zmaga się z silną konkurencją, która chce przejąć jego stanowisko. Wśród politycznych rywali są zarówno zwolennicy silnych rządów jak i ci, którym nie jest na rękę ponowne zrównanie w prawach czarodziejów czystokrwistych i tych którzy nie mogą się wykazać odpowiednim pochodzeniem. Środowisko śmierciożerców również pozostaje podzielone. Pozbawieni przywódcy zmuszeni są działać na własną rękę dążąc do odzyskania potęgi. Chociaż wśród nich nie brakuje ambitnych jednostek tytuł następcy Czarnego Pana wciąż pozostaje nieobsadzony.Czytaj więcej.

1
2
3
4
Ogłoszenia
► Pilnie poszukujemy nauczycieli Obrony przed Czarną Magią, Zielarstwa, Eliksirów, Numerologii, Starożytnych Run, Quidditcha oraz Historii Magii!
► Obchodzimy siódme urodziny forum! Dziękujemy za to, że jesteście i życzymy dalszej, udanej zabawy!

100
100
100
100
W Sieci

Listopad 1999r.
Pełnia: 21-23.11 (26-28.05)
Coraz więcej deszczowej pogody, coraz silniejsze wiatry. Odczuwalny spadek temperatury. W dzień ok. 7'C, w nocy ok. -4'C.

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Sala
Autor Wiadomość

Poziom życia: 100%
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 10:04 am   

Tym razem krukonka nie zdążyła wyczarować sobie obrony. Mogła poczuć ukłucie szczypiącego chłodu sięgające jej brzucha. Niby nic bolesnego, ale mogło być to trochę dokuczliwe, a na pewno niekomfortowe.
- Jeden do zera! - obwieściła zjawa z dumą, by zaraz z równą zręcznością odskoczyć od uczennicy, aby zapewnić sobie większe pole manewru.
Jeszcze kilka pętli szpadą w powietrzu, lecz tym razem duch nie miał wystarczająco wiele czasu aby zaprezentować swoje popisy, bowiem padło na niego zaklęcie spowalniające. Można było uchwycić jak wolno duch próbuje się obrócić, jak wyciąga naprzód swoją szpadę, jak ugina nogi by wykonać odskok, ale nie zdążył. Nie tym razem. Padło na niego zaklęcie rozbrajające, które go odrzuciło aż pod stół. Zjawa zdołała utrzymać swój oręż w dłoni, lecz nie było jej aż tak łatwo pozbierać się z obecnego położenia. Pokręcił głową, potrząsnął ją i w końcu wstał na nogi.
- No, więc widzisz - ciągnął Kot - że pies warczy, jak się rozgniewa,
a kiedy jest zadowolony - macha ogonem.
Otóż ja normalnie warczę, kiedy jestem zadowolony,
a macham ogonem, jak się rozgniewam.
I dlatego jestem wariat."

Anna Salvatore
Uczeń | V rok
Krew: czysta
Pupil: kot Salem czarny niebieskooki
Różdżka: włókno z wątroby chimery, 12 cali, heban, sztywna
Ekwipunek: podręczniki, zeszyty, blok rysunkowy, ołówek, gumka, zastrógiwaczka, długopis, korektor, przyrządy do eliksirów, książki
Sakiewka: 15
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 10
Z. zwykłe: 9
Z. ofensywne: 6
Z. defensywne: 10
Miotlarstwo: 5
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 7:41 pm   

Przeklęła pod nosem czując szczypiący chłód, będący oznaką porażki zaklęcia ochronnego, od którego przebiegł po niej nieprzyjemny dreszcz. Właśnie zdała sobie sprawę że oberwałaby dość mocno w normalnych warunkach dziękując w myślach za to że szpada oraz sam duch są niematerialne. Zaraz też zobaczyła jak szykująca się do kolejnego ataku zjawa spowalnia a następnie ląduje pod stołem.
-jeden jeden! - odparła trzymając się drugą ręką za brzuch jakby chciała się upewnić że wszystko ma na swoim miejscu i krzyknęła ponownie celując w ducha by wykorzystać moment jego nieuwagi:
-drętwota
Zaraz też rzuciła kolejne dwa zaklęcia ochronne przygotowując się tym samym do kolejnego ataku zjawy:
-protego soci
-ignis clustrum

Wysłany: Śro Mar 08, 2017 9:18 pm   

I tu właśnie pojawiał się sens, a może wręcz bezsens wszelkich potyczek z duchami. Część zaklęć bowiem oddziaływała wyłącznie na sferę materialną, więc nie mogły mieć zastosowania wobec czegoś, co ciała nie ma. A duch go nie miał. Był stworzony z pewnej powłoki, która jednak nie dała się dotknąć, nie dało się fizycznie poczuć, a jedyną oznaką obecności był dokuczliwy chłód. Dlatego nic dziwnego, że pierwszy z czarów krukonki zupełnie nie dał efektu. Duch już miał zaatakować, już skoczył na uczennicę, ale tym razem zdążyła się ona zabezpieczyć zaklęciem ochronnym. Szpada odskoczyła od tarczy, zaś zjawa wykonała nagły zwrot i znalazła się ponownie na stole Ravenclawu, unikając tym samym ostatniego z czarów dziewczyny. Majestatyczny hrabia czy też inny dostojnik, z którym miała okazję pojedynkować się krukonka, podparł się czubkiem swego oręża o stół i uniósł podbródek dumnie ku górze.
- Wystarczy madame, wystarczy tego dobrego. To była przyjemność się z panią pojedynkować. - skłonił się w jej stronę wywijając młynka dłonią w powietrzu.- Ale czas już na mnie, więc zmuszony jestem się pożegnać. Do miłego! - i tak jak powiedział tak zrobił, jak to duch zapadając się pod ziemię... dosłownie.
- No, więc widzisz - ciągnął Kot - że pies warczy, jak się rozgniewa,
a kiedy jest zadowolony - macha ogonem.
Otóż ja normalnie warczę, kiedy jestem zadowolony,
a macham ogonem, jak się rozgniewam.
I dlatego jestem wariat."

Anna Salvatore
Uczeń | V rok
Krew: czysta
Pupil: kot Salem czarny niebieskooki
Różdżka: włókno z wątroby chimery, 12 cali, heban, sztywna
Ekwipunek: podręczniki, zeszyty, blok rysunkowy, ołówek, gumka, zastrógiwaczka, długopis, korektor, przyrządy do eliksirów, książki
Sakiewka: 15
Eliksiry: 10
Zielarstwo: 10
Transmutacja: 10
Z. zwykłe: 9
Z. ofensywne: 6
Z. defensywne: 10
Miotlarstwo: 5
Wysłany: Czw Mar 09, 2017 2:46 pm   

-i wzajemnie, pozory lubią mylić monsieur- odpowiedziała odkłaniając się duchowi nadal trzymając w pogotowiu różdżkę. Kiedy duch zniknął schowała różdżkę, wzięła spod stołu torbę i zaczęła się rozglądać za uczennicą, której nazwisko podał jej duch. Zorientowawszy się że przecież nie wie jak wygląda dziewczyna, wyjęła z torby notatnik, pióro i kałamarz i postawiła je na stole. Usiadła i na szybko napisała krótki list do Gryfonki
"Witaj, jestem Anna. Słyszałam o Twoim wypadku, czy mogłybyśmy się spotkać i porozmawiać? Jestem po Twojej stronie, też zastanawiam się co tu się dzieje, może połączymy siły i razem rozwiążemy tą zagadkę? Pozdrawiam Anna Salvatore"
Skończywszy złożyła go i wsadziła do koperty. Na jej odwrocie napisała imię i nazwisko Gryfonki. Nalała na tył koperty laku i odbiła pieczęć używając do tego pobliskiego kielicha, co wyglądało dość komicnzie bo pieczęć zajmowała niemal cały tył koperty. Schowała notatnik, pióro i kałamarz - zamykając go szczelnie wczesniej - do torby. Tą zarzuciła sobie na ramię i podeszła do grupki uczniów w kolorach Gryffindoru.
-czy wiecie może gdzie znajdę Ellen Spooner? - spytała i dodała - moglibyście jej to przekazać?

Odpowiedz do tematu